şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: hamamböceği)
 • yine bi gün öğrenciyim, malım. sıfırını 50-60 tl ye aldığın 4 lü ocağı ev arkadaşımla birlikte 10 lira kar etmek için 45 tl ye ikinci el almışız. eve gelmişiz. tezgahın üzerine koyduğum 4 lü ocağın içinden cıkan bir hamam böceği kısa süreli panik yaşanmasına sebep oldu evde. ben dedim korkarım iğrenirim, şunu domestosla bi güzel yıkayalım banyoda. korkuyorumda artık dokunmaya. ucundan uzağından tuttum ocağı götürdüm banyoya, paaaat diye attim küvete. sen misin bunu yapan vayh biz senin ağoıımınaa dercesi, 10-15 hamam böceği düştü ocaktan küvete. çığlıklar atarak ortamı terk etmem saliseler içinde olsada, o bi kaç salisede 10-15 hamam böceğinin start verilmişçesine birbirleri ile yarış içerisinde küvetten banyonun duvarlarına doğru hızla koşturup, 'tavana en son gelen çürük yumurta' oynamasına tanık olabildim.

  allahtan ev arkadaşım kriz durumlarını çözümlemede yetenekli biri. cıkarttı ayağındaki iki terliği birden. çıkarttı derken salladı önce sağ sonra sol ayağı, terlikler döne döne bunun eline geldi. ağır çekimde. fon müziği de var en karizmatik göstereninden. yani ben öyle görüyorum o an.my hero. ( hamam böceklerinden daha hızlı atom karınca) iki elinde iki terlik ( elleri ter içinde hamam böceklerini böceklerinii vur anneee tı tı tımn) çattt sol duvardakine pat karşı duradakine takkk yerdekine, girişti bunlara. adeta vatanını savunan bir milliyetçi. kabilesini koruyan bir şef. çat pata çata pata sesleri duydum ben sadece. ve zaferrrrin nasıl koktuğunu duydum ilk kez o gün; ezilmiş hamam böceği. banyomuz 1 hafta domestosla karışık zafer koktu.

  içinde kalanları öldürmek için 1 dolu domestos şişesi harcadık o gün. bilmioruz tabi hamam böceğinin radyasyondan bile etkilenmediğini. bilsek 1 şişe domestosu onlara harcarmıyız lan öğrenciyiz biz. zaten harcanan emek artı domestos parasını da ekleyince 4 lü ocak bize 100 tl artı manevi masrafa gelmiş oldu. olsun sağlık olsun da diyemiorum öğrenciyiz oğlum lan o zaman hayla anlamadınız.
 • aşırı korktuğum ya da irkildigim üç şeyden biri. eskiden terlikle merlikle giriyordum. ama son bir kaç senedir hayatı sorgulama aşaması ile birlikte, o kadar korkuya rağmen kıyamıyorum bu bocuklere. bir bardak, bir peçete yardımı ile, yine korka korka tutup sokağa atıyorum.

  ...

  bir gece bahçelievler, yayla tarafına giderken, gecenin on ikisinde, tüm her yer bombosken, sokak lambasının altında bulunan bir delikten resmen fiskirdiklarini görmüştüm. o nasıl bir korku, o nasıl bir ürperme, o nasıl bir kaçış, bir hafta kendime gelememistim. bu da böyle bir anımdır
 • bu malukatlar insanlarla temas ettikten sonra onlardan tiksinip kendilerini dezenfekte ediyormuş.
  (bkz: ay götüm)
 • delirmeye sebep yaratık. bu gece bir tanesini görmem, koltuk tepesinde saatlerce s.o.s. çağrısı yapmama sebep oldu. bir tanesiyle böyle oluyorsam on beş tanesini birlikte görsem krize girerim. (bkz: böcek fobisi)

  neyse ki öldükleri bişeyler var. fakat şunu farkettim ki bir tanesini görmeden önce marketten bir kutu raid sprey almak gelmiyor insanın. sonra evde terliklerle savaş...alın bi kutu spreyi, koyun kenara. belki bir gün lazım olur.son kullanma tarihi geçtiyse de tazeleyin. ayrıca yem kutusu gibi zehirler de yalan. raidin olmadığı durumlarda ise karbonat şeker karışımı da yok ediyormuş. petek diplerine falan arada bir karbonatlı şeker dökmek gerek.

  ayrıca şöyle bir gerçek de var ki azıları bu böceği görmeye dayanamazken, bir çok insan hapır hupur yiyor. üstelik antalya’da 9 yıl önce hamamböceği çiftliği kurulmuş. adam bayağı ihracatıyla milyoner olmuş.haber linki
  bi gün bu topraklarda da aklayıp paklayıp tabaklarda sunacaklar çok korkuyorum.

  o değil de, yepyeni ev ve ikinci kata nasıl geldi hâlâ onu düşünüyorum. bi de evde başka arkadaşları olup olmadığını.
 • tamamen sineklik çekilmiş ve ilaçlatılmış eve canlı girmeyi başaran amına kodumun böcek türü. avluda bile bir sürü ilaç yüzüne ölmüş arkadaşları yatıyor. neyse ki böyle günler olabileceğini düşünüp bir kutu da anında öldürücü ilaç saklıyordum. türünün yok olacağını bilsem nükleer bomba atıcam ama ne fayda.
 • acayip zeki hayvanlar. gerçekten. geçen yıl yaz aylarında alt kattaki işletme nedeniyle aynı apartmanı paylaşmıştık bu böcüklerle . evde bir tek ben öldüremeyecek kadar çok korktuğum için sürekli bana görünüyorlardı. köpeklerde hissedermiş ya korkunca bunlarda hissediyor bence. neyse bunlar bana görünüyor, gece mutfağa girdim ki tezgahın üzerinde yakar top oynar gibi koşuşuyorlar. korku-tiksinme-çaresizlik.. öyle bir duygu yoğunluğu ile 1 dk ya yakın izleştik , kendime gelince tabi bastım çığlığı, babam geldi hiç bişi yok. anlatamıyorsunuz da bir kere adınız çıkmış böcek fobiniz yüzünden. kimsecikleri inandıramamıştım. mutfakta gördüğüm için yemeden içmeden de kesildim resmen. neyseki durum apartman sakinleri tarafından farkediliyor da ilaçlama yapılıyor. öyle yani koca kızı obsesif halüsinasyon görüyor konumuna düşürebilecek kadar akıllı ve stratejik hayvanlar. sanırım kara fatmalarla akrabalar birde
 • "çatır çutur" sevişmeninhakkını vermişler.
 • klasik soruyu soruyorum;

  (bkz: bunu ne ararken buldun)
 • böyle çiftleşiyorlarsa doğurduktan sonra emzirip, büyüyünce de okula gönderiyor olmaları lazım diye düşündürmüştür.
hesabın var mı? giriş yap