şükela:  tümü | bugün
  • zeki ve bilimsel geçinen darwinci ateist bireylerin çelişkilerinden sadece biri.

gidip de tarih öncesi ahtapotlardan tek hücreli bakterilere kadar nerede eksantrik canlı fosili varsa inceleyip evrime kanıt arayan ateistler, her evde bulunan hamamböceği gerçeğine karşı nedense üç maymunu oynuyor. bu o kadar zavallıca bir tutum ki. hamamböceği denilen hayvan, dinozorlar zamanından beri tek bir değişikliğe bile uğramamıştır. herhalde evrim ‘teori’sinden habersizmiş ki milyonlarca yıldır aynı kalmayı sürdürmüş. görüldüğünde üzerine sert cisimle vurulmaya çalışılan bir hayvan önlem olarak kendisinde bir zırh oluşturmaz mıydı en azından? tabii evrim ‘teori’si o kadar bilimsel ki ufak tefek istisnaları görmezden gelebiliyor.

edit: yıl olmuş 2018, hala evrimagaci.org sitesinden örnek verenler var. üşenmedim okudum; ovipositor adlı yumurta bırakıcı organları artık yokmuş. bu değişiklik çok mu önemli üzerine inen terliği engelleyemedikten sonra? nasıl olsa bilen yok, salla salla dur vay efendim termitlerden evrimleştiler diye.

edit2: kaynak sunan arkadaşa söylenecek şey şudur ki hiçbir makale hamamböceklerinin hala terliklere karşı savunmasız olmalarına net bir açıklama yapamıyor. kimin haklı olduğu konusunu zamana bırakalım. teknoloji geliştiğinde ve hamamböcekleriyle konuşabilir hale geldiğimizde onlar anlatsın durumlarını. “evrimleşmedik biz.” dedikleri zaman ateistlerin suratını görmek isterdim.
  • kafka mezarında ters döndü.
  • hamam böcekleri üstümüzde deneyler yapan her ortamda bizi takip edebilen üstün bir türdür. bir gün bütün dünya hamam böceklerinin kontrolünde olacak.
  • troll sıçmığı, aslında beslememek lazım ama şunu bırakayım yine de:

hamam böcekleri ve evrim

edit: başlık sahibi yazarın evrimden ne anladığını sorguluyorum şu an cidden. ne yapacaktı hamam böceği? çelik zırh geliştirip bomba gibi bir şey mi atacaktı?

al sana başka kaynak da vereyim: kaynak

ayrıca hamamböceklerinin 180 milyon yıl önceki atalarına çok benzediği doğrudur ancak evrimleşmemiş demek bilgisizlik göstergesinden başka bir şey değildir. hiçbir canlı değişmeden kalamaz.

ayrıca 180 milyon yıldan önce neydi bu hamam böcekleri? tanrı birden mi yaratmaya karar verdi? ondan önceki ataları vardı elbette. bu da evrimin ayrı bir kanıtıdır.
  • bunu yazan kişi ilgi alanı tarih öncesi böcekler olan bir entemolog. yersen.
  • evrim teorisi inanılacak bir şey olmadığı için geçersiz olan tespit. bilimsel gerçekliklere "inanıyorum" veya "inanmıyorum" diyemeyiz.
  • şerefsizler bir yavrulamaya yüzlerce yavruladığından, türün devamı kaygısı yok. ölmek ya da hayatta kalmak hayvanın sikinde değil yani. neden evrimleşip hali hazırda iğrenç olan şeklini daha iğrenç etsin. ayrıca hayvanın tarihinde yüz yıl öncesine kadar terlikle ezilerek ölme diye bir olay yoktu. belki yüz yıl sonra terliğe kafa atacak şekilde evrim geçirebilir. zırh biraz zor. tank mı lan bu.