• kafa kesmeli bir meksika mafya hesaplaşması videosu koysan bakardım da belki ama o linke tıklayacak göt yok bende.
  • ben linke tıklamaya çekiniyorum allah yardımcıları olsun o insanların dediğim olay.
  • (bkz: nem alma cihazi)

baska caresi yok. evin isisini 20derece alti nemi yuzde 40in altinda birakmadikca kurtulamayacaginiz illet. kimyasallar ise yaramiyor. bunlari susuz birakacaksiniz.
  • küçük çocuklarının ağzından çıkıyormuş.
    bu nasıl korku hikayesi ailedir ya.
  • (bkz: #111795221) katıldığım tespittir.

internet kafe işlettiğim dönemlerde bir ara peydah oldu bu hamamböcekleri. başta çalışan elemanlar düzgün temizlik yapmıyor zannedip, o yönde çalışmalar yapıp kendimiz geceleri ilaçladık. çare olmayınca ilaçlama firması çağırdık. tekrar çağırdık dükkanı 1 hafta ilaçlı bir şekilde kapalı tuttuk. tam kurtulduk derken 10 gün sonra yine heryerden çıkmaya başladılar.

kurtulma umudumuz artık kalmamıştı. yerel müşteriler kulaklıkların içinden bile çıkan hamamböcekleri yüzünden elini ayağını çekmişken yaz günü almanya'dan gelen gurbetçi bir müşteri durumu farkedip "abi çay kazanı kaynadıkça bunlar buradan eksik olmaz, havadaki nemden su ihtiyacını gideriyorlar" deyince komple mutfağı yıkıp herşeyi kaldırdım, o bölümü boyatıp bilgisayarlar koydum ve o andan sonra bir daha yıllarca görülmediler.

edit: imla
  • iki üstteki girdiye ithafen; kartondaki böceklerin kanı değil sayın yazar, yapıştırıcı. kartonun üzerine yapıştırıcı sürüp haşaratların geçiş güzergahlarına bırakmışlar. oradan geçen böcekler ise yapışıp kalıyor ve ölümü bekliyor. belki soylarını kurutmakta efektif bir yöntem değil ancak trafiği bol güzergahlarda diğer böceklerin görüp etkilenmeleri için tasarlanmış bir psikolojik savaş taktiği bu.

muğla, köteklide öğrenci evimizde peyda olan bu amansız canavarları tek tek yakalayıp metal aparatlarla hapis edip yakarak iki hafta gibi bir sürede yumurtlamalarını da engelleyerek kurutmuştuk. belki doğanın dengesini bozduk ve biraz vahşileşmiştik ama insan olmak bu demekti; tüm çelişkilerimizle ölüm ve yaşam doğrultusunda zor kararlar vermek...
  • bu hamam böceği denen ibnelerle ben öğrenci evindeyken biraz uğraştım.

ev 7. katta ama hani çöp ev derler ya o minvalde. ibne ev arkadaşım yüzünden evdeki herkes grev yaptı bulaşık falan yıkamıyoruz yemekten sonra masa hariç masadaki herşeyi çöpe atıyoruz falan. plastik tabak çatala geçtik evde hiç malzeme kalmayınca..

evdede çöpleri haftalık biriktirip atıyoruz. bu ibne hamam ibnesi böceği sen ta 7. kata nasıl geldin de aileni taşıdın hemen buraya e be amına kodumun böceği.

akşam üzeri okuldan eve geldim mutfak kapısının altından bir böcek fiyup diye mutfağa girdi pek sallamadım. dedim oda rızkının peşinde hahaha şaka bi yana hallaten sallamadım bide ne meret bişey olduğunuda bilmiyorum bu ibnelerin.

neyse saat 8.3o civarı çok iyi hatırlıyorum tekrar mutfağa gittim yerde 2-3 tane hamam böceği var 1-2 tanede tezgah üstünde var. dur dedim aenin ben ebeni sikmemmi şimdi aldım elime sadece dibinde kalmış yıllanmış böcek ilacını şöyle iki fıs fıs ettirdim bunlara doğru..

amına koyim ben böyle istila görmedim tüm dolapların üstünden içinden heryerde abarmıyorum binlerce böcek fışkırdı bir anda kokuyu duyan kaçmaya mı çalışıyor ne yarak yiyorsa.. ananı sikim diyerek çıktım hemen mutfaktan ibne ev arkadaşımın havlusunuda mutfak kapısının altına soktum kapı deliğinede tuvalet kağıdı sıkıştırdım koşarak aşağıdaki markete indim.

baygon diye bir ilaç vardı sorey böyle ondan 3 kutu aldım koşarak eve geldim bi daldım mutfağa abi öyle birşey yok ev sahibi görse sizin ben yaptığınız işi sikeyim der o derece..

abi 3 spreyide boca ettim mutfağa ama nasıl sıkıyorum her yere fısss

heryerimizde böcekler geziyor spreyleri sıkarken kusucam kusamıyorum ağzımı falan eşofmanla sarmışım nefes alamıyorum zaten.

spreyleri bitirp kapatıyoruz mutfağı 2 günlük karantina.

2 gün sonra bir giriyoruz abi yerde 1 cm yüksekliğinde ceset dolu aq o zamanlar böyle telefon falanda yok fotoğraf çeksen 2 milyon görüntülenme ama 4 milyon dislike benden yani o derece

tüm kalan tencere tavamızın içi bardaklar vs heryerin dibi böcek dolu ortalama cm kareye 7-8 böcek düşüyor inanılmaz.

bu operasyondan sonra bir daha hiç böcek gelmedi.
  • evlerini istila eden hamamböcekleri yüzünden perişan hale gelen ve yetkililerden yardım isteyen ailedir.

elektronik eşyaları bozan, küçük çocuklarının ağzından çıkan, prizlerin içinden çıkan bu haşareler bu aileyi adeta delirtmiş.

bir kısmı kanatlanmaya bile başlamış.

maddi durumları kötü olduğu için taşınamayan bu aile, hayırseverlerin yardımını bekliyor.

zira böcek ilaçlarının lösemi, lenfoma gibi kanser türlerine neden olabildiğini gösteren çalışmalar var. neticede kimyasal zehir bunlar ve bu ailede küçük çocuklar ve engelli bireyler var.

üzüldüm gerçekten.

--- spoiler ---

adana'da bir mahalleyi istila eden hamam böcekleri, vatandaşları canından bezdirdi. böceklerin yavrularının da uyuyan çocuklarının ağzına, kulağına girdiğini belirten mahalle sakinleri, yardım istedikleri belediyenin ilgisizliğine de isyan etti.

--- spoiler ---

kaynak burada
  • videoyu açarsam beni 8 zenci beraber siksin. otopsi izlerim ama şu videoyu bana izlettirecek bir güç yok gezegende. başlık bile huylandırdı yemin ederim...allah yardımcıları olsun ailenin.
  • böceklerin yuvalarını buldukları takdirde çözüme kavuşabilecek olan aile.

zamanında yaşadığım evi basmıştı bu ibneler. 2 kere dip köşe ilaçlatmama rağmen kurtulamamıştım. ardından belki yıllardır kullanmadığım çekmeceden bir şey lazım oldu. çekmeceyi açtığımda karşılaştığım manzara korku filmi gibiydi aq.

yavrularının yanında sikişen hamam böcekleriyle göz göze geldim. adeta orgy yapıyordu allahsızlar. kolumun tamamını poşetle kaplayıp çekmeceyi kaptığım gibi evden çıktım ve koşarak arka sokaktaki çöp kutusuna attım.

bu olayın ertesi sabahı acil olarak ilaçlama şirketini çağırıp tekrar ilaçlattım evi. anca bu şekilde kurtulabilmiştim.
hesabın var mı? giriş yap