• eski zamandan kalma bi anne modelidir. hâlâ yer yer rastlanmaktadir.
    eskiden anneler ogulcuklarina kiz begenmek icin hamama giderlermis. o zamanin piyasa mekani simdiki gibi eglence merkezleri, cafèler falan degil hamamlarmis yani..
    annelerin ilk dikkat ettikleri ozellik kizin edepli olmasiymis. bunu sinamak icin anne yere sabunu dusurur*, gelin adayindan da sabunu getirmesini istermis. kiz eger sabunu yerden -cok afedersiniz- domalip aliyorsa anne yanindaki mahalle arkadaslariyla tasi* taragi toplayip gidermis, bundan gelin olmaz diye..edepli bir kiz dizlerinin ustune comelip alir cunku. eger hanim kizimiz bu ilk testi gecerse hemen anne kizi sabunu getirirken suzmeye baslarmis. kiz topal mi degil mi, aksayan bi yeri var mi, bacaklari duzgun mu diye incelerlermis. sabunu vermek icin yanina geldiginde de teni nasil, disleri guzel mi, konusmasi duzgun mu diye bakarlarmis.
  • (bkz: due diligence)
  • oolum bu bana en buyuk sapiklik gibi geliyor, valla bak. simdi evcil hayvani olanlar bilirler hayvan kizistigi zaman saga sola haber salinir bizimkine ciftlesek bi hayvan lazim diye. iste cinsse aranan ozellikler falan soylenir. bu modelde de anne evde oglan cok kizistigi icin 'artik bi hamama gidem de ciftlesek birini bulam' diyormus gibi anliyorum. oyle gibi degil mi ?

sonra gidiyor aradan birilerini seciyor 'hmm bunun memeler de guzelmis, bizim oglan bunu guzelce yalar' ya da 'bunun da kukusu cok iyiymis tam bizim oglanin zevkine gore' mi diyor ? boyle dusununce ne sapik adetler var be anam diyorum.
  • (bkz: biseksüel)
  • canım memleketimin kültüründe kaportadaki yüzeysel vuruklar, çizikler, gövdede paslanmalar, karoserde ezikler, kartelden yağ kaçakları, contalarda terlemeler, kısmi boya işleri ve sair hafif hasarların gözlemlenebileceği yegane ortam kurnabaşı olduğundan bu anne modelinin araştırma ve değerlendirme çalışmalarını icra edebilmesi için en uygun mekan hamamlardır.
  • kayseri de hala uygulanan bir yöntem...
    bakınız haziran 2006 halaoğlunun düğünü öncesinde gidilen hamam eventi sonrası valide ile dialoglar:

kuzgun: valide sultan çıktı mı kayda değer bişeyler? hamam ön elemelerini geçen bi isim var mı?
    vs: yok anam yok kızların hepsi obez olmuş... bir altın gününde 30 çeşit pasta yaparlarsa olacağı bu...
  • bende bu modelin hala versiyonu var. seneler önce bekarken yemin ettiriyordu, evlenme fikrin olursa annenlere bile haber vermeden ben hamama götüreceğim, küçük halanla beraber son kontolleri yapmamız gerek diye.halamı tanıdığım için kızarkadaşım yanımdayken ona da aynı teklifi yapacak diye ödüm kopuyordu ki sonunda ona da seni hamama götürücem hazır ol teklifini patlattı. hanım sınavdı, izmirde değildim gibi manevralarla hamam olayını benden az stresle kapattı. şimdi de oğlana hazırlandığını öğrendim ki 2030 yılında hamama gelin adayı götümek nasıl olur artık bilemiyorum.
  • (bkz: lezbiyen)
  • geçmişte kalmıştır. 57 yaşındaki annemin bile böyle bir hatunla tanışıklığı yoktur. olsa anlatırdı lan.
hesabın var mı? giriş yap