şükela:  tümü | bugün
 • t.c cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ın kanal 2'ye verdiği röportajda dile getirdiği iddia.
  http://aa.com.tr/…-yaptiklarini-tasvip-etmem/690378

  --- spoiler ---

  sunucunun tekrar araya girerek, "hamas'ın sürekli sivil halka karşı saldırılar düzenlediğini unutuyorsunuz." ifadesini kullanması üzerine erdoğan, şöyle konuştu: "şimdi bakın, şimdi biz çok daha farklı bir şey yapalım. bakın, sizler hamas'ı bombaladığınız zaman, gazze'yi bombaladığınız zaman, filistin'i bombaladığınız zaman kaç bin kişi öldürdünüz? acaba onlar eğer 'roket attı, füze attı' diyorsanız, attığı zaman kaç tane israilli öldü? şu anda israil'in cezaevlerinde ne kadar hamaslı var, ne kadar filistinli var? yüzlerce binlerce şu anda filistinli, gazzeli ne yazık ki israil'in cezaevlerinde yatıyor; bunları görelim ve şunu söyleyelim; bakın burada biz dönüp durursak çözüm bulamayız. burada bir defa halkların huzuru için bir çözüm şart, bu çözümün üzerinde durmamız lazım." "israil, hamas'ı terör örgütü olarak görürken hamas çözümün bir parçası olmalı mıdır?" sorusuna cumhurbaşkanı erdoğan, "hamas bana göre bir terör örgütü değildir. hamas bir dirilişin ortaya koyduğu siyasi harekettir." yanıtını verdi.
  --- spoiler ---

  hamas'a dair:
  (bkz: #47531892)
  (bkz: #48449682)

  ayrıca şu 90 saniyelik videoda ne olduğunu hakkında bir fikir edinebileceğimiz bir örgüt. https://www.youtube.com/watch?v=yoehvi7qgsk
 • binaenaleyh hamas bir örgüt de değildir.
 • "bize ne hamas'tan, israil'den, filistin'den. türkiye ne olacak? ekonomi batma noktasında, sapıklık tavan yapmış, çoluk çocuğa tecavüz meşrulaştırılma aşamasında, sapıklar sokak kedilerini bile sikerek öldürüyor, her şeye zam, vergiler artıyor, dolar almış başını gitmiş, millet aç, sokaklar dilenci kaynıyor, üç milyon suriyeli'ye bakıyoruz, cinayetler, hırsızlıklar, tacavüzler tavan yapmış, kendi ordun halkı bombalamış, insanlar iktidarın için ölmüş, her yer inşaat alanı, gün sabah saat 8'de aydınlanıyor insanlar bunalımda, toplu bir cinnetin eşiğindeyiz, suriye'de fiili savaştayız, kıbrıs elden gidecek, iç savaş tehlikesi kapıda, insanlar fiili suç işlemeden hapislere atılırken, zengin bebesi polis katilleri para karşılığı salınıyor, toplumda adalete inanç kalmamış, ab'ye giremeyince rusya'nın kucağına oturmaya çalışıyoruz, gelecek kapkaranlık..." diye isyan ettiren açıklama.

  hem başka bir ülke pkk için aynı cümleleri kurarsa ne yapacaksın? ayrıca bu cümleler bilerek ve bu amaçlanarak durduk yere edilmiş gibi duruyor. yakında batı ülkeleri pkk'yı terör örgütleri listesinden çıkaracak ve önü yapılıyor gibi.

  yine söylüyorum, bizim başımızdan bin tane dert varken, bize ne hamas'tan, israil'den, filistin'den?