şükela:  tümü | bugün
  • türkiye başbakanıdır.
    el kaide terör örgütü değil diyebilen yandaşları olabilir.
  • (bkz: darfur)
  • şaroncu faşistlerle ayrı uçlarda ama kolkola başbakan. 2011 model.

yitzhak rabin ile yasser arafat öldü. şaron hala yaşıyor ya ona yanıyorum.

not: yukarıdaki satırlarda 1 benzetme sansürlenmiştir.
    hah bu da 2011 model türkiye
  • israil'in kurgulayıp tüm dünyaya dayattığı kavramı tanımayan başbakandır.
  • türkiye'deki hizbullah ile lübnandaki hizbullah'ı karıştırmayan başbakandır. bir de hamas terör örgütü değil ya ondandır belki, hala hamas terör örgütü filan geçmedik mi buraları?
  • kürt sorunun varlığını kabul eden ilk başbakandır. demokrat parti döneminden sonra fener rum patrikhanesi'ni ziyaret eden ilk bakanın* başbakanıdır. aynı zamanda sümela manastırı'nda 88, akdamar kilisesi'nde 95 yıl sonra ilk kez ayin yapılmasına izin veren hükümetin başbakanıdır.

(bkz: görün bunları)
  • marjinalize edilmis bir topluluk hangi nedenden dolayi olursa olsun sivil oldurmeye basliyorsa o grup, ideolojilerden tamamen bagimsiz olarak, teroristtir. meselenin gecerliligi, dusuncelerin dogrulugu, vs, sivillerin oldurulmesini hic bir zaman hakli cikarmayacaktir. devlet terorunun yapilmis olmasi baska gruplar tarafindan ayni cirkinlikler tekrarlandiginda cirkinlikleri daha az onemli yapmaz. dikkatinizi cekerim ki burada ortaya cikan alternatifin utopik oldugu gercegi, gunumuzde yasanan olaylari da affedilecek bir konuma surukleyemez. siviller oluyor mu? oluyor. o zaman bu terordur arkadasim, ister devlet eliyle olsun, ister organizasyon. demek istiyorum ki tanimlari oznellikten cikartmadigimiz surece mantik cercevesinde bir tartisma yapamayiz. (durumun benzer ornegi darfurdaki janjaweed'ler. acliktan kitliktan kirilan adamlar en sonunda koy basmaya basliyor, sonra da marjinallesip kelimenin gercek anlamiyla adam kesiyor.. onlar da mi terorist degil mesela? minik bir arastirma adamlarin yarattigi vahsetin boyutlari ortaya cikaracaktir.. ancak bu adamlarin boyle olmasinin sebebi al-bashir'in araplasma politikalarindan once adamlarin arap diye ezilmesi, bati sudan'a, chad taraflarina cop gibi atilmasi, kitlik)

bonus: hamas'in teror orgutu olmadigini dusunen kisilere soyle bir soru sormak istiyorum. "o zaman al fatah'i kim sk.. dudukledi? demokratik surecin istismari sonucunda butun filistinlileri kim icten seyetti? israil'in yarattigi sikintilari hasiralti etmek degil amacim, ancak filistinin ic dinamiklerinin carpik oldugunu, ve bu carpikligin tamamen israil kaynakli olmadigini belirtmek. aramizdaki kimi antisemitist arkadaslar bu onermeye karsi cikabilir, her seyin 100% israil kaynakli oldugunu kalpten inanarak ve artniyetsiz bir sekilde ifade etmek isteyebilir. bu arkadaslari bir literatur taramasi yapmaya davet ediyor, cikardiklari sonuclari (sinir yapmadan, medeni bir sekilde) mesajla sahsima ulastirmalarini rica ediyorum, tartisalim, birbirimizden ogreneceklerimiz cikar belki.

edit: eger mesajda likud, kadima, plo, west bank, yerleske, su, kudus, 1948, 6 gun savasi, ve oslo kelimeleri en az bir kac kere gecmezse literatur taramasi yapildigi iddialarini ciddiye alamayacagim.