şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sayili seri katillerimizdendir.orhan aksoy dan sonra en cok insan öldürmüş kişidir.22 yaşında olmasi ve ilk cinayetini "14 yaşındaki kardeşini bogarak" işlemeside önemli bir noktadır.kurbanların isimlerini bilmemekle birlikte 1998 - şubat 2002 yılları arasında 6 kişiyi öldürmüştür.yakalanmış ve yargılanıyor.
  • ipucu programında iki hafta boyunca cinayetleri anlatılmış seri katil. cinayetlerini kayseri kanalboyu'nda işlemiştir. bu cinayetleri para için yapmıştır. para için yaptıysan niye onları öldürdün sorusuna "öldürmeseydim beni bulup döverlerdi" gibi korkunç bir cevap vermiştir. başka bir ilginç lafı da cebinden iki milyon çıkan maktül için "ucuza gitti" demiş olmasıdır. bu şahıs kendini avcı ve kurbanlarını da av olarak görecek kadar da gariptir.
  • kurbanlarını av, kendini avcı olarak gören kayapınar, 6 kişiyi öldürdü ve 4 kişiyi de öldürmeye teşebbüs etti. 1998- 2001 yılları arasında 6 kişiyi katletti ve kayseri'deki yargılamasında ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.
  • avci

"zaten avciyim. kurbanlarim av, avlarin üstünden çikan para ve esyalar da av ganimeti"

"ailemden ve toplumdan intikam aldim. yakalanmasaydim cinayetlere devam edecektim. ama simdi pismanim"

22 yasinda. cinayetlerine 14 yasindaki kardesini bogarak basladi. mart 1998-subat 2001 arasinda alti kisiyi daha öldürdü. dört kisiyi de öldürmeye tesebbüs etti. yargilaniyor. alti kisiyi öldürdügü belirlenen hamdi kayapinar, ilk cinayetini sekiz yil önce öz kardesini öldürerek isledigini itiraf etti.

kayapinar, 'kurbanlarim av, esyalari da av ganimetidir' dedi
    üç yil içinde alti kisinin öldürülmesi ve dört kisinin yaralanmasi olayinin faili oldugu belirlenen 22 yasindaki hamdi kayapinar kayseri'de yakalandi. cinayetlerine14 yasindayken 11 yasindaki öz kardesini öldürerek basladigini itiraf eden kayapinar, "bu isi av olarak degerlendiriyorum" dedi. geçen hafta, talas ilçesi mevlana mahallesi'ndeki çöplükte av tüfegiyle vurulmus üç kisinin cesedini bulan polis arastirmalari sonucunda tespit ettigi hamdi kayapinar'in yildirim beyazit mahallesi'ndeki evine baskin düzenledi. evde yapilan aramada, üzerinde kan lekesi olan bir pantolon bulan ekipler, kayapinar'i gözaltina aldi.

agabeyi de suç ortagi
    hamdi kayapinar ilk sorgusunda, "çaldigim pompali av tüfegiyle halen cezaevinde baska suçtan yatan agabeyim ümit kayipinar'la birlikte 30 mart 1998'de argincik'ta giyim magazasi sahibi yasar sezer'i öldürdüm" dedi. kayapinar, daha sonra cinayetlerine tek basina devam ettigini, iki yil önce konaklar mahallesi'nde oto galericiler sitesi'nin gece bekçisi memis dinçaslan'i; geçen ay sivas caddesi'ndeki akaryakit istasyonunda pompaci olarak çalisan ibrahim genç'i; son olarak da yildirim beyazit mahallesi'nde, cafer sahin ve abdullah aslan'i tüfekle vurarak öldürdügünü anlatti.
    öldürdügü kisilerin üzerinde buldugu para ve kiymetli esyalarini aldigini söyleyen kayapinar, sahin ve aslan'i öldürdükten sonra otomobille talas ilçesindeki çöplüge götürüp attigini, insaat bekçisi ali aras'i da olayi gördügü için öldürdügünü itiraf etti. kayseri emniyet müdürü bekir tanrikulu ise, kayapinar'in ayrica ibrahim aydemir, bünyamin selvitop ve bedrettin duvar'i öldürmek amaciyla av tüfegiyle vurarak yaraladigini açikladi. tanrikulu, iki yil önce kizilirmak caddesi'ndeki bir insaatta kayapinar'in kistirildigini, ancak sanigin polis memuru ilhan durus'u av tüfegiyle bacagindan yaralayarak kaçmayi basardigini söyledi. tanrikulu, pompali av tüfeginin ele geçirildigini de belirtti.

'intikam aldim'
    ifadesinde 14 yasindayken 11 yasindaki kardesi serkan'i iple bogdugunu ve 4.5 yil cezaevinde yattigini anlatan kayapinar sunlari söyledi: "ailem onu benden daha çok seviyordu. ben de kiskanip öldürdüm. cezaevine girince okula da gidemedim ve psikolojik yapim bozuldu."is bulamadigini ve babasi tarafindan sürekli asagilandigini anlatan kayapinar ifadesinde, "ailemden ve toplumdan intikam aldim. yakalanmasaydim cinayetlere devam edecektim. ama simdi pismanim" diye konustu. cinayetlerini 'av' olarak degerlendiren kayapinar, "zaten avciyim. kurbanlarim av, avlarin üstünden çikan para ve esyalar da av ganimeti" dedi. (aa/dha)

kayserili hamdi kayapinar fbi yöntemiyle yakalandi
    kayseri emniyet müdürlügü'nde görevli cinayet masasi uzmanlarinin kafasi karismisti. masanin ortasinda duran kalin dosyaya umutsuz gözlerle bakan cinayet masasi amiri, ‘‘eldeki verileri bir daha gözden geçirelim’’ dedi ekibine. aslinda ellerinde veri oldugu da söylenemezdi. bes cinayetin failinin ayni kisi oldugunu, bütün kurbanlarin av tüfegiyle öldürüldügünü ve katilin vurduktan sonra bütün bos kovanlari topladigini biliyorlardi yalnizca. kayseri cinayet bürosu'ndaki bu toplantinin alti ay öncesi. yer emniyet genel müdürlügü'nün ankara'daki merkez binasi. emniyet binasinin konferans salonu tiklim tiklim. salonu dolduran il emniyet müdürleri ve cinayet büro amirleri kürsüdeki iki adami pür dikkat dinliyor. bu iki adam kuzey teksas üniversitesi ceza hukuku bölüm baskani prof. dr. robert w. taylor ve meslektasi edward huesken. anlattiklari konu ise, seri cinayetler ve tahkikatta izlenecek yöntemler. iki gün süren seminerden sonra kayseri emniyeti'nde görevli polisler de görevinin basina döndü. ama meslektaslarindan bir farkla. çünkü seminerde farketmislerdi ki, kayseri'de son iki yildir cinayet isleyen bir seri katil vardi.

sira psikologlarda
    kayseri'ye döner dönmez tahkikat seminerde ögrenilen teknikler kullanilarak derinlestirildi. ilk is olarak son iki yilda av tüfegiyle islenen bes cinayetin yeri tespit edildi. böylece katile iliskin ilk bulguya ulasildi. çünkü bes cinayet de sehirdeki bir su kanali boyunca ve 10 kilometrelik bir çizgi içinde islenmisti. demek ki katil su kanalina yakin bir mahallede oturuyor ve bölgeyi iyi taniyordu.

katille ilgili ikinci bulgu cinayetlerin zamanlarinin incelenmesiyle ortaya çikti. çünkü ikinci cinayetle üçüncüsü arasinda 19 aylik bir bosluk vardi. öyleyse katil 19 ay kadar bölgeden uzaklasmisti. peki ne olabilirdi? ya cezaevine girmisti ya da askere gitmisti. tahliye ya da terhis sonrasinda da cinayet islemeye devam etmisti.

katilin kimligine iliskin bu ipuçlari elde edildikten sonra psikologlarla masaya oturuldu. kayseri polisi psikologlardan tipki amerikan filmlerinde oldugu gibi katilin bir profilini çizmesini istedi. kurbanlarin öldürülüs sekilleri ve diger deliller psikologlara anlatildi. uzun bir çalismadan sonra katilin profili söyle belirlendi: ‘‘cinayetleri tek basina isliyor. insanlardan kopuk yasiyor. içine kapanik. aile yapisi bozuk. muhtemelen aile için siddete maruz kaldigi için öç almayi ve siddeti aliskanlik haline getirmis. kiskanç bir yapiya sahip ve büyük bir ihtimalle sabikali.’’

eskal tamam
    kayseri polisi elindeki eskal isiginda fbi'in sorusturmalarini aratmayan bir yöntemle ise giristi. kayseri'de oturan ve bu vasiflara uyan kim varsa incelemeye alindi. kisa süre sonra süpheler 22 yasindaki hamdi kayapinar üzerinde yogunlasti. 14 yasindayken kardesini bogarak öldürmüs ve 4.5 yil islahevinde yatmisti. hemen gözaltina alindi. parmak izi ve tanikliklardan sonra evi arandi. kurbanlara ait kanli kiyafetler, saat ve ziynet esyalari bulundu. kayapinar sorgusunda suçunu itiraf etti. 14 yasindayken erkek kardesini, 1989-1990 arasi, bir isadamiyla gece bekçisini, 1999-2001 arasinda da üç kisiyi öldürmüstü. polisteki ifadesinin özeti ise suydu: ‘‘okula gidemedim. bir meslegim olmadi. is aradim ama bulamadim. babam da beni sürekli asagiliyordu. bu isi bir av olarak degerlendiriyorum. zaten avciyim. kurbanlarim av. avlarimin üstünden çikan para ve esyalar da ganimetimdir.’’

seri cinayetleri kartus çözdü
    türkiye'de yasanmis cinayetleri, islenmis suçlari ele alan ipucu adli programin bu haftaki konusu bir seri katilin portresi. kurbanlarini av kendisini avci olarak gören hamdi kayapinar kayseri'nin kanalboyu semtinde tam 6 kisiyi öldürdü. avci cinayetlerin ardindan hiçbir delil birakmadan gözden kayboldu. kayseri polisi ise cinayetleri çözmek için aylarca çalisti ve hamdi kayapinar'in evine nokta operasyonu yaparak avciyi ele geçirdi. avciyi ele veren, son cinayetinde olay yerinde unuttugu pompali tüfegine ait kartustu. ntv-00.05 20/06/2002 yeni safak

seri katile ceza üstüne ceza
    kayseri’de, 3 yilda 6 kisiyi öldüren, 4 kisiyi de çesitli yerlerinden yaralayan seri katil hamdi kayapinar, 4 ayri suçtan 2 kez müebbet ve toplam 64 yil hapis cezasina çarptirildi. kayseri 1. agir ceza mahkemesi’nde görülen durusmada seri katil hamdi kayapinar’a (23) ceza yagdi. durusma sirasinda sogukkanli oldugu gözlenen kayapinar, geçmiste verdigi ifadelerinde herhangi bir degisiklik yapmayacagini söyledi. durusma sonrasinda çikan kararla hamdi kayapinar, memis dinçaslan’i ve ibrahim genç’i öldürmek suçundan 2 kez ömür boyu agir hapis cezasina çarptirilirken, memis dinçaslan’in ve ibrahim genç’in parasini gasp etmek suçundan 12’ser yil hapis cezasina ve 2’ser yil da hücre cezasina çarptirildi. kayapinar, ibrahim aydemir ve bünyamin selvitop’u öldürmeye tam tesebbüs ve silahli gasp suçundan ise 16 yil 8’er ay hapis cezasina çarptirildi. 2.10.2002 yeni mesaj gzt

polise ‘katil’ ödülü
    alti kisiyi öldürdügü, biri polis 4 kisiyi de yaraladigi iddiasiyla yargilanan hamdi kayapinar’in yakalanmasini saglayan kayseri emniyet müdürlügü’nde görevli 28 personele, 2 ile 3 maas tutarinda ödül verilecek. 20/04/2001milliyet

kaynak:www.polisiye.com
  • yakın zamanda firar etmiş ve bugün tekrar yakalanmış bu arkadaş. ben bu haberle tanıdım kendisini. resmen seri katilimiz olmuş ama skoru düşük biraz daha cinayet işleyebilsin diye adama imkan tanımışlar. haberden dumurdan dumura koşturacak satır başları;

- hakkında kesinleşmiş 169 yıl, 7 ay hapis cezası bulunan hamdi akpınar, geçen hafta günlük izinli olarak çıktığı yarı açık cezaevine dönmeyince, 'izin ihlali' gerekçesiyle hakkında yakalama kararı çıkarıldı. (oha demeyen var mı? 169 yıl kesinleşmiş cezası olan seri katil izinli dışarı çıkabiliyor, seri katil lan adam!)

- kayapınar'ın, 14 yaşındayken kıskançlık nedeniyle öz kardeşini iple boğarak öldürdüğü, 4 yıl cezaevinde kaldıktan sonra şartla salıverme yasası'ndan yararlanarak tahliye edildiği ifade edildi.

haber linki
  • 2002de 6 kişiyi öldürdüğü için 2 kez ağırlaştırılmış müebbet alan bu eski medyatik seri katil 15 yıl sonra şubat 2017de tahliye olmuş, bir kaç gün önce silahını beğendiği bir güvenlikçiyi öldürmüş.

fetöcülere yer açmak için dışarıya saldıklarına bak hele.
  • 6 kişiyi öldüren seri katili hangi akla hizmetle şubat 2017 tarihinde tahliye ettiler acaba? hayır bir de hapisten "izinli" çıkıyormuş! yatılı okul mu orası izinli çıkış veriliyor yahu? hırsızlık falan yapsa tamam topluma kazandırmak için izin verilebilir belki ama seri katil yahu, hangi mantıkla izin verilmiş buna? 5 gün önce de 1 kişiyi daha öldürmüş. ee şimdi ne olacak? 2002 de 6 kişiyi öldürdü diye yakalayıp 2017 de serbest bıraktınız, yine serbest mi bırakacaksınız? 6 kişiyi öldür 15 sene yat çık, oh ne ala memleket! sonra suç oranı niye artıyor diye hayıflanıyoruz. niye arttığı kabak gibi ortada ama görene tabii.
  • zevkine adam öldüren bir organizma, ve dışarıya bırakıldıktan sonra bir vatandaşı durduk yere öldürdü.

şimdi bu gariban vatandaşı kim öldürdü? bence bunu salan emniyet savcılık mahkeme yani devlet öldürdü.

sen cinayet işleyeceğini bile bile bir adamı dışarı salarsan katil sensindir.
  • ülkemizde ceza hukuku sorunu yok, infaz hukuku sorunu var maalesef. ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası bile infaz tarafına geçtiğinde 5-10 yılda ponçikleştiği düşünülen mükerrer ya da mütemadi suçluların salıverilmesine neden oluyor infaz rejimi yüzünden.

infaz hukukunun birkaç yıl sonra yeniden araya salacağı zanlıdır.