şükela:  tümü | bugün
895 entry daha
  • bir yerden bir yere özel aracıyla gidecek sosyoekonomik güce gelmeden çocuk yapma cesaretinde bulunan kadına yapılan muameledir. bu cesarette bir hanımefendi, otobüste ayakta yolculuk yapacak cesareti de haiz olacağından sorun olmayacaktır.
  • vay be, özel aracı olmayan da çocuk yapmasınmış.
    herkes o kadar mutsuz ve kızgın hale gelmiş ki, otobüste gördüğü hamile kadın için bile bu kadar nefret duyuyor.
    hatta hamile birine yer, öncelik verilmesi mallık olarak düşünülüyor. gerçekten çok yazık.
  • ben bir keresinde marmarayda bir kadına yer vermemiştim aynı yaşlardayız diye sonradan hamile olduğunu anladım üzüldüm, özür dileyip kalkmama kalmadan abla en nadide hakaretlerini sıraladı. ben de tee uzaktan bir yaşla amcayı çağırıp onu oturttum yerime. hamile hanım daha da coştu. sonunda dayanamayip duygularimi aktardim, gormedim hamile oldugunuzu keske durumunuzu soyleyip rica etseydiniz diye ama orada tum enerjimin emildigini hissedip vagon degistirmek zorunda kaldim.

simdi ben de hamileyim bazen mantikli davranamadigimi biliyorum. hormon seviyeme bagli olarak duygularim cok degisken. doktorumun dedigine gore regl doneminden on kat daha fazlasiymis gerisini siz düşünün. bu denli zor olduğunu bilseydim o kadını kucağıma oturtur saçlarını okşardım. belki de okşamazdım bilmiyorum ahsksns...
  • belki o doğacak çocuk sayesinde hastalığının bir çaresi bulunacak, belki yaşadığın vatanın koruyucusu bir genç olacak. sen hep aynı yaşta kalmayacaksın değil mi?
  • su baslikta yazanlari okudukca insanlardan soguyorum. yaziklar olsun sizin insanliginiza. kendinizden baska hic kimseye yasama sansi tanimayan bencilliginize lanet olsun.
    gücüm yettikce hamilelere, cocuklulara, zor durumdakilere, yaslilara, şişmanlara, engellilere yer verecegim. yapabilecegim her türlü yardimi da yapacagim. cocuguma da iyilik yapmayi ogretecegim.
    sizin ailenizin yaptiginin aksine...
  • ben yer veriyorum ama tek sebebim onlarin ayakta durmasinin kendileri icin zor olmasindan oturu. yani bu kadar duz mantik dusunebilsek hepimiz hic bi sorunumuz kalmayacak.