şükela:  tümü | bugün
 • herkese viyana'dan mutlu geceler. ben sigmund mutafyan halıcıoğlu. nasılız bakalım? keyifler yerinde mi? anarko feministler megafondan bağırarak basın açıklaması yapmaya başlamadan önce kendimi ifade etmeme izin verin. hiç öyle patriyarkal sistemin dayattığı baskı sonucu kadının mecburen eve kapatılması ve buna bağlı olarak gelişen süreçte diye bik bik başlamasınlar boşuna.
  hamile kalmak için spermin yumurtaya başarılı bir şekilde check in yaptırması yeterlidir. sağlık problemleri yüzünden oldukça zor ve sancılı süreç geçirenleri bundan vareste tutuyorum. benim derdim "hamileyeeeöööööööm" diye ortalıkta gezenlerle.
  her zaman ve her şartta özel muamele istersin, sana öncelik tanınsın istersin, diplomatik dokunulmazlığın varmış gibi bir havalar, edalar. büyükelçi misin, askeri ateşe misin, diego armando maradona mısın nesin sen?
  törkiya çok zorluklar atlatmış bir ülkedir hanımlar. zamanında imkansızlıktan, doktorsuzluktan çocuğunu tarlada doğurup göbek bağını taşla kesen hamile kadınlar vardı bu ülkede. az bi yaşadığın coğrafyanın geçmişine git, sürekli instagram'da geçmişe gideceğine.
 • olsun bi zahmet.
  yırtık ancuk gördün mü? yok
  pörsümüş karın? yooo?
  sen osurup uyurken çıt sesine uyanan anne? yok..
  doğumdan günlerce sonra dahi annesini kokusundan tanıyan bebek? bilmiyon bunları sen. acıları bilmiyorsun. emekleri bilmiyorsun.
  bil bunları.
  annenin kokusuna uzaksın sanırım.
  yoksa açmazdın bu başlığı..

  bunları götünü devirip yatan baba yazdı. öğreneceksin inşallah. sünnet acısına benzemez annelik . senden kopan parçayı gömdüler , oysa anneden kopan parçasın, unutma
 • okumadım kardeş fakat kocişkosu olanların tanrıça gibi davrandığını düşünmekteyim.
 • (bkz: erkeklerin hede hödö kadın başlığını açmazsam öleceğim kompleksi)

  gerçek hayatta ne anlatacak "arkadaşınız" ne de yüzüne söyleyecek poponuz yok herhalde. hepiniz gelip buraya kusuyorsunuz. ezikler sizi.
 • "zamanında imkansızlıktan, doktorsuzluktan çocuğunu tarlada doğurup göbek bağını taşla kesen hamile kadınlar vardı bu ülkede" denmis. dogru. 10 tane cocuk doguran kadinlar vardi. 10 tane cocugun 7 tanesi hayatini kaybediyordu. dogum sirasinda olen kadinlarin sayisi da eminim su ankinden cok cok cok daha fazlaydi. neden? iste bu bahsedilen imkansizliklardan. hamile kisinin icinde bulundugu fiziksel kosullara hic girmedim bile.

  yani o tanrica kompleksinin alti bos degil. kafaya takacak baska seyler bulun.
 • olmayan komplekstir.cocugunu tasiyor o kadin hayvanoglu hayvan.entel entel konusup bulandirmanin manasi yok.sictigin boka bile donup bakiyosun.yarin karin hamile kaldiginda gorecen tanricayi sen.kopek gibi ordan orya kosturacan hayvan herif. canin herseyden kiymetli ama bebegin senin canindan da kiymetli olan tek sey bu amk dunyasinda.
 • içinde kısmen de olsa haklılık barındıran yanlış tanımdır zannımca.

  evet, bazı hamile hanımların bunu şımarıklık yapmak, kendilerine avantaj sağlamak için kullandığı doğrudur, gözlenmiştir. ama buna "tanrıça kompleksi" demek yanlış hatta ağır kaçar. olsa olsa "sömürücülük, durumundan faydalanma" falan filan denebilir. hepsine de mal etmek yanlış.

  ha, bazı hanzoların da -buna bazı kocalar da dahildir- maalesef durumunuzu gözlerine sokup rahatsız etmedikçe, kafalarına vurmadıkça hassasiyetin h'sini göstermediklerini de unutmamalı. çomarların az olmadığı bir toplumda yaşıyoruz nihayetinde.
 • kompleks değil, haklı bir histir..
  bir insan doğuruyor bilemem farkında olan var mı?
  ağzı, yüzü, kaşı, gözüyle bir insan..

  tanrıça yanında az kalır..
 • tamamen olmasa da biraz haklı olan komplesktir. dünyaya çocuk getirmek boru değildir hakkaten zor bir şeydir. hamile kalmak çocuk istemeyene kolaydır hani şu doğum yapıp çöpe atanlar varya onlara. diğerlerine çok zordur. acaba sağlıklı doğacakmı diye delirirsin 9 ay boyunca. her ay gelişimini izlersin bebeğin.

  dedim ya biraz haklıdir bu havalara giren kadınlar. ama bokunu çıkarmak normalde kocasından pek ilgi görmeyen kadının bir anda ilgi manyağı olmasından da kaynaklanıyor olabilir. o da olsun amk. yeter ki bütün bebekler sağlıklı doğsun.