şükela:  tümü | bugün
 • acilen ailelerinden alınıp devlet korumasında psikolojik tedaviye alınması gereken çocukların ifadeleridir. tedavileri bitene kadar da ıslahevinden (tedavi merkezinden) salınmamaları gerekir. tedavi olamaycak derecede dejenere olmuşlarsa da ömür boyu orada kalmalıdırlar toplum için bir tehdittir bunlar. bu çocuklar ailelerinde kalırlar ise çok kısa bir zaman sonra daha da kriminalize olmaları işten bile değildir.

  bir sürü mesajdan sonra şunu eklemek zorundayım; bu çocukların davranışlarını onayladığım anlamına gelmez bu konu. sokakta denk gelsem hastanelik edene kadar dövebilirim bile bu zibidileri iki kedi sahibi bir adam olarak; ancak olması gereken ile kişisel fikirler eylemler bir tutulamaz. döver yetkililere teslim ederim yukarıda yazdıklarımın olması için. yukarıda ve aşağıda bahsettiklerim sosyal bir hukuk devletinde olması gerekenlerdir. türkiye cumhuriyeti de en son baktığıma göre anayasasında sosyal bir hukuk devleti yazan bir devletti. kabile devletine evrilmemize ramak kalmışken toplumda ortadoğulu refleksleri gelişmesi normaldir. muhassır medeniyet seviyesi dediğiniz şey bu tarz detaylara dikkat ederek gelişir. hoşlanmasanız da bu durum ne yazık ki böyle.

  ps: manyaklaşmayın çocuk bunlar. çocuk dediğin varlık taklit ile öğrenir. sen kitap okursan kitap okur, sen brokoli yersen brokoli yer, sen hayvan seversen hayvan sever. çocuk lan çocuk.. çocuğun neden cezai ehliyeti yok malak osmanlar dünyanın hiç bir yerinde? mahkeme sürecinde bile çocuk dediğin "suça sürüklenen çocuk" olarak tanımlanır. zanlı olarak tanımlanmaz. yok asalım keselim soyunu kurutalım tavrı sergileyen herkes acilen bir psikoloğa görünsün en az bu çocuklar kadar cinayet işleyip kriminalize olma ihtimaliniz sizin de var. asmayalım da besleyelim mi diyen kenan evren faşistinden ne farkınız kaldı lan?

  al tck ya göre çocuk nedir? cezai ehliyeti ne zaman ve nasıl başlar. yeminle tiksindirdiniz kendinizden.

  ceza hukukunda çocuk; başka suretle ergin olsa bile “henüz 18 yaşını doldurmamış kişi” olarak kabul edilmektedir (tck m.6/1-b ve çocuk koruma kanunu md.3/1-a). yaş küçüklüğü, kusur yeteneğini azaltan veya ortadan kaldıran ve bu açıdan çocuğun cezai ehliyetinin sınırlarını belirleyen bir nedendir. çocuk yargılaması, suç işleyen çocuğu da koruyan bir anlayışa sahip olduğundan suç işlediği iddia edilen çocuk yargılama sürecinde “suça sürüklenen çocuk” olarak nitelenir.

  çocukların cezai sorumluluğu, isnat yeteneğine (kusur yeteneği) göre belirlenir. çocukların cezai ehliyetinin tam olması için isnat yeteneğinin iki unsurunun bir arada bulunması gerekir:

  çocuğun algılama yeteneği: çocuğun işlediği fiilin hukuki anlam ve sonuçlarını algılama, diğer bir deyişle anlayabilme, kavrayabilme yeteneğidir.

  çocuğun davranışlarını yönlendirme yeteneği: fiilin hukuki anlam ve sonucunu kavrayan çocuğun davranışlarını bu algılaması doğrultusunda yönlendirme yeteneğidir. ceza hukukunda davranışlarını yönlendirme yeteneğine “irade yeteneği” de denilmektedir.

  suç teşkil eden bir fiil işleyen çocuğun “algılama” ve “irade” yeteneklerinden birinin bulunmaması veya bu yeteneklerde azalma olması çocuğun cezai ehliyetinin tam olmadığı anlamına gelir.
 • resmen kanım dondu. bu çocuklar nasıl bir ortamda büyüdüler, çok meraktayım sözlük.
 • t: şarlatanlığı kanun sanan terliksi hayvanlar
 • lan ne tedavisi amk öldüreceksin bunları ve bunun gibileri.

  bunlar için özel tim kurup nerde boş beleş serseri varsa infaz edeceksin tedavi medavi edilemezler.
 • aldığınız nefes ziyan soysuz köpekler. orospu çocukları demek isterdim ama diyemiyorum maalesef.
 • devlet korumasına alınmadan önce biraz pataklama imkanımız olsa keşke...
 • durex reklamı sandığım açıklama.
 • acilen tedavi edilmemeleri gerekiyor. acilen akılları başlarına getirilmeli, dünyanın kaç bucak olduğu gösterilmelidir. tedavi dediğiniz şey gönüllülük esasına dayanır, bu organizmaların varlığı zarar.
 • hayvana şiddeti kabahatler kanunundan çıkarıp tck'ya ekleyeceksin bak o zaman bir daha bunu yapabilirler mi?
  edit: tabi caydırıcı bir ceza ile.
 • sıçarım hümanizminize de çocuğunuza da.

  devlet koruması, psikolojik tedavi falan değil, kaliteli bir toplum için acilen itlaf edilip ailelerinin de kısırlaştırılması gereken orospu çocuklarıdır. bir de bunları mı besleyeceğiz.

  ülkedeki işsizlik oranlarından, nitelikli ve topluma bir şeyler katabilecek insanların hak ettiğini alamayıp yurt dışına kaçmasından, ekonomik gidişattan... haberi yokmuş gibi, itin kopuğun rehabilitasyonu için bir dünya kaynak ayırmayı, rehabilitasyon sonunda da bırakın bir artı değer sağlamalarını, topluma daha fazla zarar vermeseler yeter diye ummayı normal görmek en büyük orospu çocukluğudur.

  "bu çocuklar ailelerinde kalırlar ise çok kısa bir zaman sonra suçlu olmaları işten bile değildir" demiş pembe götlü malın biri de. ulan daha ne suçlu olacaklar? bir şeyin suç olması için illa insanın mı zarar görmesi gerekiyor, insana zarar vermeyeceklerinden emin olsan hayvanları psikopatça öldürmeleri sorun değil mi?

  umarım bir gün kendi evlatlarınız da, böyle "suça sürüklenmiş çocuklar" ya da akli dengesi yerinde olmadığı halde başıboş bırakılmış birileri tarafından zarar görür de, "tamam yapacak bir şey yok, rehabilite edip bir daha yapmamalarını umacağız" cevabı alırsınız. belki yaptığınız hümanizm şovunun sonuçlarını anlarsınız.