şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: yaparken iyiydi)
  tek korkunç kısmı doğum olan durumdur. böyle boydan boya yarıyorlar filan. yoksa hamilelik güzel bişey bence.

  bebeğe istemeden zarar verme düşüncesi dersek doğru önermedir

  edit: sagdan sola yararak predator suratı çizip öyle çıkarıyorlarmış bebeği. prometheus'taki sahneyi geçmeseydim keşke, cahilliğime verin ibneler
 • hamilelikten sonrası daha korkunç. boku, bakımı, sorumluluğu vs vs.

  (bkz: linç is coming)
 • yıllardır düşündüğüm ama dillendiremediğim şey. çok tuhaf değil mi yaa? küçük bir insan var ama karında? çok ilginç böyle kafası gözü falan var. mesela doğduktan sonra ayyy agucuk bugucuk diye sevilen şey birkaç gün önce tamamen başka bir insanın içindeydi, içinde! tövbe est.
 • "hamilelik muhteşem bir şey, kadını gençleştiriyor, vücudu yeniliyor tımam mı"cılar gelmeden sıramı alıyım.
  her zaman dile getirdiğim bir konu. benimle konuşmadan önce yukarıdaki kafada olan kızlar 10 dakikalık muhabbetten sonra; "ya aslında haklısın :(" diyorlar. insan soyu tükenirse benim de bir katkım olmuş olacak eheh

  anne karnındaki canlının bir tümörden en büyük farkı zamanı geldiğinde vücuttan ayrılıyor olmasıdır. doğa, genlerin devamı uğruna annenin hayatını büyük bir tehlikeye atmıştır. riskli gebelikler diye ayrı bir başlık olsa da aslında gebelik tek başına bir risk ve bana göre, her ne kadar doğada bulunsa da, fizyolojik değil patolojik bir durumdur. gebeliğe bağlı ölümlerin sıklığı bunun en büyük kanıtı.
  vücudundaki bir organa kan damarları oluşturup oradan senin kanının içindeki besinlerle beslenip, atıklarını senin kanına atan bir canlıdan bahsediyoruz. tümörlerin favori mekanizmalarındandır kan damarları oluşturmak.
  "çok muhteşem, gençleşirsin." efsaneleri de kadınları doğurmaya ikna etmek için uydurulmuş sanırım. aynı şeyi doğamız doğumdan sonra beynimize oksitosini basarak yapmış. 2 dakika önce acıdan ölen kadın, çocuğunu görünce, çektiklerini unutmasaydı bir daha doğurmaya cesaret etmesi zor olurdu.

  ama bu demek değil ki hamileliği mucize olarak görmüyorum. yo dostum yo, her ne kadar inançsız bir insan olsam da hamilelik gözümde hala ciddi bir mucize.
  eğer bir gün uterusumda küçük bir paraziti büyütmeye karar verirsem de bana yaptıklarına rağmen onu seveceğim, keh keh.
 • hiç de korkunç bir şey değil aksine sevimli bir şeydir. zira insan yavrusu, o minnacık varlık annesinin koruması altında olgunlaşmaktadır.

  yumurtadan mı çıksaydık onu mu istiyorsunuz?
 • yumurtadan çıkabilirdik bence. sırf bu yüzden üremeyi çok istemiyorum. bence de çok garip bir durum.
 • hamileligi yasamadan once ben de boyle dusunuyordum. gobeginde bir canli var. hareket ediyor, uyuyor, uyaniyor, hickiriyor. hatta son aylarda durum o kadar enteresan bir hal aliyor ki, bazi pozisyonlarda elini ayagini icerden ittiriyor sen de bunu disaridan goruyorsun. insan panik atak gecirir cikarin bunu icimden diye degil mi? hayir iste... hormonlar sagolsun sen o canliyla oyle bir bag kuruyorsun ki aklina bile gelmiyor-mus bu dusunceler. ben de hamileyken gordum yasadim bu durumu. dusunun, dogum oncesi besigi yatagi her sey hazir ama bebek senin karninda bir gun sonra ordan cikip yataginda uyuyor... insan cildirsa yeri ama sanirim isin mucize kismi da tam olarak bu. cildirmiyorsun :)
 • hamileliği bilmem de en yakın ekip arkadaşının hamile olması çok korkunç bir olay evet.. 9 aydır tek muhabbetimiz rahim, bulantı, suyun gelmesi.. allahtan doğuruyor izne çıktı da gündemim değişti..
 • toplum baskısından dolayı pek dillendirmemiş olsam da bugüne kadar, bence de korkunç ve hatta biraz da iğrençtir.

  bir şey var içinizde git gide büyüyor organlarınıza baskı yapıyor, kemiklerinizi yamultuyor, derinizi çatlatıyor, dışarı çıkmak için geri sayım yapıyor. karnınızda başka bir kalp, beyin var.

  ve ondan kurtulmanızın tek yolu iki parmak boyutundaki vajinadan 4 kilo bir canlı çıkarmak. vazgeçmek yok, kurtuluş yok (büyük bebeklere kürtaj izni olsa bile o doku vajinadan çıkmak zorunda). önce kilolarca ağırlıkta yekpare bir canlı çıkıyor içinizi zorlaya zorlaya, sonrasında yarım kilo kadar bir kan/yumurta akı karışımı gibi görünen plasenta başlıyor çıkmaya ve o şey bebek ve size göbekten bağlı/bağlıydı. uzaylı filmi olsa iğrentiden korkudan geberirsiniz o derece.

  hamilelikteki bulantı, yüksek tansiyon, şeker gibi şeyleri ve doğum acısını saymadım bile, vajinayla anüs arasındaki boşluğun yırtılması sebep olabilen bir olaydan bahsediyoruz ayrıca, ben anlamıyorum insanlar nasıl bunun çok güzel olduğunu söyleyebiliyorlar.