şükela:  tümü | bugün soru sor
  • gebeliğin sağladığı en büyük üç ayrıcalıktan birini doyasıya kullanan kadındır. diğer ayrıcalıklar ise gönlünce nazlanmak ve toplu taşıma araçlarından oturarak faydalanmak imkanıdır. hamili bebiş yakinimiz olmasa dahi, onların bu süreçte kendilerine sağladıkları avantajlardan maksimum seviyede yararlanmalarına katkı vermek insanlık görevidir.

(bkz: sen iki canlısın iki kişilik ye)
  • kendisi için de bebeği için de doğru yapmıyordur. gerçi hamilelikte insan dikkat etse bile kilo alabiliyor, vücut ödem yapıyor. ama sırf hamilelik bahanesine sığınıp kendini yemeğe veren kadınlara önerim, emzirme dönemini beklemeleri. bu dönemde ayı gibi yeseniz bile kilo veriyorsunuz*.
  • valla konu kadın falan ama bir başlıkta "ayı" denince kuşlar pencereme konup, "kalk ulan senden bahsediyorlar" diyorlar yapacak bir şey yok.

konu neydi?

hah. haklı kadındır. az ye de doyur ulan kadını amcık.

ohhh rahatladım. şimdi kahvaltımın 3. ayağına başlayabilirim. günaydın herkese.
  • kedimin yaptığı bir şey*
  • abartan kadındır.

oysa yenmesi ve alınması gereken besinler bellidir. kaldı ki bu yiyecekler kilo aldırmaz. meyve, süt, yoğurt vs.
    bebek için düşünülmeli yenilirken her şey.
    zira pek çok yenilen gıdanın bebeğe zararı bile olabiliyor. cips, kola vs.
  • kadınların aşermek saçmalığı gibi başka bir ayrıcalığını abuse etmekte beis görmemelerinin simgesi olan kadındır. abi yediğiyle ordu doyar hadi onu geçtim, supangle aşeren kadın mı olur abi? o kadar eski bir içgüdü ise bu git çiğ et aşer, taş aşer, supangle aşermek bildiğin "ben boğazımı tutamıyorum, çocuğu da buna bahane ediyorum, allah vere çocuk doğunca bu kiloları verebileyim" demektir.
  • bizim ofiste var bir tane bundan. hamile kalmadan önce dönüp bir daha bakıyordum güzelliğine(evli olduğunu bilmiyordum). şimdi görünce dönsem de gözümden kaybolmuyor. insanın 3-4 ayda eniyle boyu eşitlenir mi?
  • ayılığını doğum sonrası geç de olsa farkeder. sonra 2 sene boyunca gelsin diyetler, gitsin diyetler.

ne hale geldiğini algı bozukluğu sonucu anlamıyordur muhtemelen. bende öyle olmuştu yani. yoksa alınan 25 kiloya rağmen durumun korkunçluğunun farkında olmaması imkansız.

bir de bu kiloları vermeden tekrar gebe kalıp, bir o kadar daha üzerine ekleyenler var. hiç gözüme görünmesinler. o bir karış yağın içinden bebeği çıkarmak bir ölüm.
  • yastık altına yemek soteleyip gece uyanıp yiyeni de mevcut olan hanımefendi cinsi.
  • yemesi gayet normaldir sonucta iki can taşiyor hanimefendi.