şükela:  tümü | bugün
 • en çok koyabilecek aldatma biçimidir. sen orda adamın çocuğunu 9ay ay taşı, ayak şişmesiydi-sabah bunaltısıydı-kilo almasıydı düşünme, sonra gitsin daha rahat seviştiği için birine aldatsın seni.
  o adamın babalığından da bişi olmaz.

  ukteyi veren: duman solumak istiyordum
 • aldatma hususunda potansiyel öncesinde de mevcuttur farkındalığın gebeliğe denk gelmesi şanssızlıktır...
 • aldatılmaktan hiçbir farkı yoktur benim nazarımda. yani birlikte yaptığımız bir bebeğimiz olacak yakın bir zamanda diye neden ''ay çok daha berbat'' oluyor, onu anlamıyorum? aldatmak sonuçta kişinin ''bundan böyle sadece seni seveceğim, sadece seni öpüp koklayacağım ve sadece seninle birlikte cinsel haz alacağım.'' sözünü çiğnemesi demek. eh, karnımda bir bebek var ya da yok, sonuçta bu söz tutulmuş mu tutulmamış mı ben ona bakarım. ''karım hamile. yazık lan şimdi. aldatmayayım bari.'' diye düşünen bir kocam olursa da hiç olmasın daha iyi.

  buna daha fazla üzülen, buna da daha fazla üzüldü.

  (bkz: hem de bizim yatağımızda)
 • kadının yanlış bir baba adayıyla karşı karşıya olduğunun, içgüdülerinin doğru işlememiş olduğunun bir göstergesidir hamileyken aldatılmak.
  bir aile kuruyor olmasına o kadar da aldırmayan, sorumluluklarını bir anda silip atabilecek, sabırsız ve kısmen de iradesiz erkek davranışı karısı hamileyken gidip bir başkası ile birlikte olmak.

  her aldatılma hadisesinin arkasından "şimdi tek suç erkekte mi yani?" denilir.. normal koşullar altında "kıçım ağrıyor, başım ağrıyor" gibi binbir türlü bahaneyle ortalarda gezen, suratı asık, devamlı mutsuz ve karşısındakinin canını sıkmaktan öte hiçbir faydası olmayan bir kadın, bu mantığa göre aldatılmayı bir nevi hak ediyor olabilir (- ki bu durumda bile aldatmaya ne gerek var, ayrıl gitsin; babası fabrikatör ve size bir servet bırakacak falan diye mi birliktesin bu kadınla?). peki yine bu mantığa göre hamile kadının ne suçu vardır? o dokuz ay boyunca sizin için yapabileceği ne vardır? aldatılmayı hak edecek ne yapmış olabilir? hoş, aldatılmayı kim hak ediyor..diyecem, ama konu dağılıcak o zaman.
 • daha kötü olmasının, olabilmesinin ya da olduğunun düşünülmesinin sebebi kadının karın bölgesinde bir adet bebecik olması degil bunun beraberinde getirdikleridir.

  söyle açıklayalım, birincisi çocugun düşmesine yol açabilecek bir eylemdir, o yüzden daha tehlikelidir.
  hormonal açıdan hassas olunan bir dönemde olundugu için sırttan yenmiş tek bıçak gibi degil de şu set halinde satılan bıçaklar gibi bir etkisi olabilir. ayrıca bir adamla çocuk yapıyor olmanız her zaman olmasa da genel olarak - en azından çalışan modern kendi eşini kendisi seçen kadın adı verilen kadınlar için-artık o adama gerçekten guvendiğiniz yani eski sevgilinize ıvırınıza zıvırınıza güvendiğinizden daha çok guvendiğiniz ve daha çok sevdiğiniz anlamına gelebilir ki güvenin ve sevginin çok olduğu yerde ihanetin etkisi daha büyük olur. lisedeyken kesiştiğin çocuk değil ayol bu, aşık olup güvenip şetmişin bebe yapmışın. ayrıca bebek demek yeni hayaller, umutlar demektir kimi zaman ve bunların öldürülmesi demektir ihanet bu durumda, "sadece kafa salladım senin hayallerine ben, hayal kurmadım seninle" demektir. son olarak da tek başına büyütmek demek olabilir çocugu, ki bu elbette başarılan bir şeydir yapabilenlere de saygım sonsuz, ama hayaller, planlar bu yönde değildir ve zordur.

  ama işbu entari aslında iyi bir şey de bu durumda kötü anlamına gelmemektedir, sadece belirtilen sebeplerden dolayı etkileri daha yıkıcı olabilir.
 • kocanın partneri hem hamile, hem erkek, hem de ölü bir eşek ise aldatılan kadın zayıf uzun burunlu bir lombak karakteridir. orda da bir doktor, kadının hafızasının yerine gelmesi için 3 şok geçirmesi gerektiğini söylemiştir.
 • erkekler için daha anlaşılır kılalım; askerdeyken aldatıldığınızı düşünün, işte öyle bir şey bu.
 • hamile değilken aldatılmakla arasında pek bir fark yoktur. nihayetinde aldatılmak, aldatılmaktır.
  sevdiğin, güvendiğin adam seni aldatıyorsa her durumda canın yanar. aldatılmak canını yakmayacaksa aşık değilsin demektir, o halde aşık olmadığın biriyle neden birliktesin değil mi güzelim.
 • hamileyken aldatılmak farklıdır yahu. düşünse bi kaç aylığına devasa kilolara ulaşıyorsun sebebi biricik yavrun ve o adam.
  sonra adam napıyor kadını o haliyle beğenmiyor gidip aldatıyor, hem de kadının en ihtiyaç duyduğu an da, duygularının tavan yaptığı zaman da. kadın kalakalıyor çaresiz bir başına üstelik çocuğuyla.
  aldatılmayı kabul etmez, tamam ayrılır kendinden sonra gelen bir de çocuk vardır ve ona bahşedilen uzun bir ömür. annelik kendinden çok çocuğa bağlanmak onun için tutunmak değil midir?
  aldatılmayı kabul etse bir ömür mutsuz olur bu kadın, iyi anne olamaz, huzursuz bir aile vardır ortada, yapılanı unutmaz,paranayok olur yahu şizofren olur sonra çok kötü olur.
  ee ne yapsın bu kadın aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık misali. "normal zamanda aldatsaydın ben de seni paşa paşa boşasaydım" der eminim der şimdi bir sürü muallak, cevapsız soru, girdap falan var ortada bir de çocuk.