şükela:  tümü | bugün
  • dangalak kadindir. kendi vücudunu düsünmekten üreme dürtülerine dur diyemedigin dünyaya getirecegi bebeginden önce düsünendir.

bir kaci da sirf hamile iken kilo almamak icin sigara icmeye devam eder.. bebege zarari yokmus da sadece kilosu az dogarmis da.. bik bik bik..

edit: tanimlamayi yaparken kadin kelimesini yazmami istemedi feminizme kayan ve ayrimciliga karsi duran faal ic güdülerim. lakin mecbur kaldim. e malum dogumu yapsa yapsa kadin yapar..
  • yaşlanınca mürdüm eriğine benzeyecektir.

bu iş böyle. evrensel bir gerçek bu. bu tip tırtlıklar yapan kadınlar yaşlanınca mürdüm eriğine benziyorlar. curse gibi bir şey.
  • çocuğuna düşünüldüğü kadar zarar vermeyen kadındır.özellikle de ilk 6 ayda.eğer hamilelik sürecinden önce bu kadının tamamen sağlıklı olduğunu varsayarsak doğum sonuna kadar bebeğine besin yetersizliği anlamında zarar verebilmesi pek mümkün değil.hamilelikle öyle bir şekilde düzenleniyor ki vücudumuzun dengesi her şey bebek lehine gelişiyor.aldığımız minicik gıdayı bile kendi vücudumuz için kullanmamız zorlaşıyor.mesela bunu yapan insüline karşı müthiş bir direnç gelişiyor ki kanımızda şeker seviyesi daha uzun süre daha yüksek kalsın ki bebek beslenebilsin diye.o yüzden gebelikte şeker yüklemesi yapıyoruz rutin olarak.altta yatan bir yatkınlık varsa bu dönemde kesin şeker hastalığı şeklinde çıkıyor çünkü.(bkz: gestasyonel diyabet) tüm kemiklerimizden kanımıza ca akını oluyor bebeğe geçsin diye.yani bu hamilemiz sadece kendine yapıyordur merak etmesin bebeği onun yaşayabilmek için aldığı gıdanın hepsini ondan alır müsterih olun.yeter ki sonrasında bebeği ile ilgili sorumluluklarını sevgiyi vs yerine getirsin.
  • yanlış hatırlamıyorsam nazilerin bu konuda bir deneyi vardı hollandalı bir kadın üzerinde, kadın aç bırakıldığı halde çocuğu sağlıklı doğmuştu, annenin bünyesinin çökmesine rağmen. sağdan soldan* gebelikte düşük kalsiyum alan anne adaylarının diş kaybedebildiğini de duydum. yani zararı daha ziyade kendine olan kadındır.

edit: büyüksün google
    http://www.blackwellpublishing.com/…ci nature n.pdf
  • muhtemelen hamilelik öncesinde obez bir kadındır. eğer 100 kg civarı bir kiloyla halile kalınırsa, doktorunun yapacağı ilk şey hastayı bir diyetisyene yönlendirmektir. verilen diyetle mecburen hem sağlıklı ve az beslenecek hem de kilo almayacaktır. böylece kilo almadan veya çok az kilo alarak sağlıklı bir bebek dünyaya getirecektir.
  • idolü ebru şallı'dır.
  • neticesinde nur topu yerine ping pong topu gibi bir çocuğa sahip olur.
  • mesela daha 4. ayda 15 kilodan fazla almışsa bi gariplik olduğunu hissedip "biraz" dikkat etmesi normal bence..
  • daha karnındaki bebişini benimsememiş, hala kendini düşünen kadındır. halbuse sağlıklı beslense, abartmadan alması gereken kiloyu alsa , yürüyüşünü falan yapsa bir sağlık sorunu olmadığı sürece gayet rahat bir doğum yapabilir. zaten aldığı kiloların büyük bölümü doğum esnasında, diğer bölümü de emzirme ve bebeğin peşinden ayrılmama sürecinde verilir. yeter ki bir kadın hamileyim nasıl olsa kilo alıcam diyerek yemeğe abanmasın hamileliğin arkasına sığınmasın.