şükela:  tümü | bugün
 • doğmamış çocuğun potansiyel katilidir. hamileyken sigara icmek ciddi anlamda psikolojik rahatsızlık belirtisiyken, annelik hislerini bile eritmiş sigara bağımlılığına söz geçiremeyen bu kadın suçludur! kesinlikle yargıda bu konunun bir yeri olmalı ve kadın cezalandırılmalıdır..

  (bkz: mahkemede sucluyu parmakla gostermek)
 • en iyi ihtimalle dünyaya astım hastası bireyler kazandıracaktır.yapılmaması gereken bir aktivite onun yerine su içsinler meyva suyu içsinler değil mi ama.
 • ağzına ağzına vurulası kadındır
 • çocuğu doğurduğu halde annesi olamayacak kadındır, o sıfata layık değildir.
 • italiensk for begyndere adlı filmde kız kardeşiyle yeni tanışan kadın onun sarsaklığına, sakarlığına ve aptallığına şaşırınca arkadaşının ona annelerinin ona (kızkardeşine) hamileyken çok fazla sigara içtiğini söyleyişini ve sonra o sarsak ve aptal kadının masaya geri dönüşünü, bir hayatın heba olmuşluğunu ne kadar iyi ifade ettiğini hatırlattı bana bu kadın.
 • çocuğunun iradesi dışında nikotin almasını sağlayan kadındır. bu kadın ilerde çocuğu büyüyüp sigaraya başladığında ayrıca çocuğu azarlayıp dövecek kadındır. afferimdir bu kadınlara. çok bilinçli bir toplumun bilinçli bireyleridirler. ki bilinci bile oluşmamış bir canlıya, daha birey olamamış bir canlıya zorla, isteği dışında bir şeyler vermektedir.
 • hunharca ve acımasızca eleştirilen kadındır...
  yasal olarak bakkallarda ve marketlerde satılan bir ürünü düzenli olarak kullanması anladığım kadarıyla katil, bilinçsiz, zorba vs gibi sıfatlarla süslenmesine yol açmaktadır. buraya kadar istemesem de kerhen onaylıyorum ancak mahkemelerde yargılanmalıdır ve yasal olarak cezalandırılmalıdır vs. şeklinde tezahür eden bir düşünce bende rahatsızlık yaratmaktadır.
  sonuçta bir annenin olabilecek en değerli varlığı olan yavrusuna yaptığı kötülüktür ve sorumluluğu verilebilecek her cezadan daha büyük bir olgudur.
  eğer yargılanmalı, asılmalı, kesilmeli diyeceksek; her türlü düşünce akımına uyarak bir takım bilimsel olarak kanıtlanmış hipotezleri göz ardı etmemiz gerekmektedir.
  (bkz: pipisi kesilen çocukta oluşan travma)
  yazarın notu: ulan oğlunu sünnet ettirdi diye herkesi yargılayın o zaman sonuçta çocuğa bilimsel olarak zarar vermekte. gerekliliği/gereksizliği konusunda tartışmaya girmiyorum bile.

  bu göz ardı ediş ise ne toplumumuza uygundur ne de bilimi toplumumuza uyarlamaya çalışan bilim adamlarımıza.

  (bkz: hamile değilim erkeğim)
  (bkz: evet sigara içiyorum lan ne var)

  not: bu görüşler, sigara içen, çocuk planlayan, ardından da hamile kalan ve bu olayın getirdiği sorumluluk duygusu yüzünden sigarayı bırakmış bir prensesin ezgin kocası tarafından yazılı hale getirilerek size sunulmuştur.
 • sigara içen kadınlar kısırlaştırılsın bebekler sakat doğmasın kadınlar da katil olmasın.*
 • asla ama asla "anne" olamayacak kadındır..
 • olabilir olandır. ne yazık ki var böyle kadınlar, hamileyken yada bebek emzirirken sigara içen.. psikolojik destek almalıdırlar illa ki ve bu destegi almak utanılacak bişey degildir.