• jübilesinde star'ın atacağı başlık: hop hop altıntop bundan başka oyun yok...
  • atletico madrid'le adi geciyor su aralar. atletico ispanya icin iyi bir tercih gibi dursa ve hamit'in iyi top oynayabilecegi bir takim olsa da ingiltere premier liginin hamit'in tarzina cok daha uygun oldugunu dusunuyorum.
  • bu yaz da spor sayfalarında kendisinden habersiz, "başkanım beni al" beyanatlarını okuyacağımız futbolcu.
    bundesliga'da kalsa daha çok maçını seyrederiz zahar.
  • yamulmuyorsam yıldıray baştürkün ardından şampiyonlar ligi finali oynayacak ikinci türk futbolcu olacak.
  • lyon'a karşı oynanan şampiyonlar ligi yarı final rövanş maçında ikinci golün asistini yapmıştır.
  • bana göre (bu ifadeyi milat kabul edip, sadece 'ona göreyi' argüman göstererek kuru sıkı agresif takılan sözlük bebelerine uyuz olduğumu not düşeyim) türk milli takımı'nın formasını giymiş en komple futbolcudur, ki böyle düşünen çok sayıda futbolsever olduğunu biliyoruz, görüyoruz. ama ben bazı şeyleri anlamıyorum. bir adama nasıl bu kadar üvey evlat muamelesi yapılabilir yahu. bir şekilde alman milli takımı'nı tercih etmiş (doğru ya da yanlış karar olması önemli değil, kişisel tercihidir), bizimle alakası dahi kalmamış mesut özil osursa manşet yapan türk spor medyasında, şampiyonlar ligi'nde final oynayacak olan, bundesliga'da şampiyonluk kupasını kaldırmış hamit altıntop'la ilgili tek bir kelime bile edilmiyor. inanılır gibi değil.

insan gidip bir röportaj yapmaz mı, o heyecanı, o duyguyu sormaz mı, mourinho üzerine fikirlerini öğrenmez mi, olur da kupayı kazanırlarsa türk bayrağını omzuna serip bernabeu'da tur atıp atmayacağını merak etmez mi? az önce mehmet demirkol, sergen yalçın ve ercan taner finali konuştular, hamit'ten bahseden bile yok. adamı oynatmasalar anlarım. ama işte türk mantığı. illa kıvrak, illa 3-5 kişi geçip gol atan türden bir futbol stili olacak. yahu geçiniz artık bu basit düşünceleri. hayal kurun biraz, eldeki malzemeye baksanıza. hayal satmak değil miydi sizin işiniz?

hayale bakın o zaman; 2-2 olmuş maç, dakika 90+4.. hocalar 30 dakikalık uzatmanın planlarını yapmaya başlamış, son oyuncu değişiklikleri bile kullanılmamış. inter hücumundan sonuç gelmiyor, bayern hücuma kalkıyor, en sol çizgiden yapılan ortayı inter savunması uzaklaştırmak isterken top bir anda hamit'in önüne düşüyor, topa gelişine vuran altıntop, 90+5'te mourinho'yu yıkan adam oluyor...

sonra da galatasaray'a geliyor:)

işin şakası bir tarafa; işini düzgün yapan, başarılı, yürekli, tertemiz, pırıl pırıl bir gence bir türlü sahip çıkmayan türk spor medyasına yazıklar olsun demek istiyorum. "gurbetçi, reytingi yok, kekeme" diyenler, finalden sonra hatırlayacakları bu adamı her gün nasıl manşet yapacaklar, göreceksiniz. gelmesin türkiye'ye falan. kariyerini bitirirler burda. zaten mevcut haliyle dünyanın her takımında banko oynar, yolu açık olsun. ay-yıldızlı formayla izlemek bile yeter. bize lüks hatta.
  • milli takımın çek cumhuriyeti'yle son karşılaşmasında fatih terim, onu hapsettiği savunmadan sağ kanada çektiğinde yaptığı 3 asistle bizi euro 2008'in çeyrek finaline taşımıştı. bugün miili takım yine çek cumhuriyeti'yle oynarken o ise madrid'de şampiyonlar ligi finali için sahaya çıkıyor. umarım gecenin sonunda şampiyonlar ligi şampiyonluğu yaşayan ilk türk olmayı başarır.
  • şampiyonlar ligi finali oynadı bugün. sözleşmesi de bitiyormuş, transfer etmek isteyen türk takımları da varmış hatta. kimse bugün şampiyonlar ligi finalinde 11 oynattığı adamın 3-5 gün sonra göz göre göre bedelsiz bi şekilde uçup gitmesine izin vermez bence. he gideceği takım bayern ayarında veya daha üst düzeyde bi takım olur o ayrı ama hamit bugünlerde bu şartlar altında ne fenere gelir ne galatasaraya.
  • twitter'da bugün trending topics'e çıkan üçüncü türk.
  • bayern'de son macina cikti sanirim. luca toni, hamit ile van gaal'in arasinin acik oldugunu ama hamit'in kendisinden sabirli oldugu icin takimda kaldigini söylemisti bir yerlerde.hamit'te ayrilacaktir bence ama türkiye mi olur baska bi yer mi bisey söylemek zor henüz.
hesabın var mı? giriş yap