şükela:  tümü | bugün
  • mersin idman yurdu başkanı'dır. izol aşiretine mensuptur.
  • aşiretlerden ve kadınların aşiretler üzerindeki etkisinden bahsetmiş kitabında.
    kendisi de içeriden biri. okunmalı bence.
  • mersin'de reklam panolarında, iki kitabını ve bizzat kendisini görebileceğiniz ağa. hızını alamamış kitabının reklamını yapmaya başlamış. para çok olunca tabi. böyle oluyor. yazmak güzeldir. düşünmektir. ama kendisine karşı çok pis önyargılarım var. alıp okumam kitabını.
  • dışarıda hayatta arka planda kalan doğu kadınının aile içinde cesur, kahraman ve sevgisiz gücünü ve entrikalarını çok güzel açıklamış insan.

töre cinayetleri, namus cinayetleri bunlar hep erkek işi sayılırken erkekten daha erkek gözükmeye çalışarak erkek krallığında yaranmaya ya da kendine yer bulmayan çalışan ve erkeklere bu cinayetlerde, sapıklıklarda gaz veren, akıl veren ve hatta itekleyen kadınların olduğunu açıklamıştır. geri kalmış türk kadınını ve masaların üzerine çıkıp "yarramı ye yener" diye bağıran, modern gözüken ama aksine maço ataerkil sistemin piyonu denyo istanbul kızlarını da çözer bu analiz.

ama yine de burdan "kadının güçlü olduğu" varsayımını çıkardığına üzüldüm.
  • an itibariyle cnn turk'te kan davası olayını anlatmaya çalışan kişi. söylemleri içerisinde çok fazla feodaliteye karşı argümanlar söz konusu ama ilginçtir kendisi de bir aşiret reisi. fakat kendi feodal aidiyet gerekçelerini eleştirecek kadar baya sıradışı bir ağa.

ayrıca yıllardır mersin chp'de siyaset yapan birisi. mersin'de her seçim dönemi bir şeylere aday adayı olur ama bir türlü aday olamaz. bu şansını urfa chp'de deneseydi, şimdiye kesin bir şeylere aday olabilirdi. ama herhalde urfa'daki akp'li akrabalarından fırsat bulamıyor.*
  • mersin idman yurduna tekrar başkan olmuş, hayırlı olur bence.
  • mersin idmanyurdu’na tekrardan başkan olmuştur. bu önemli değildir tabi. fakat şu an idmanyurdu başkanlığıyla ilgili açıklamalarda bulunuyor konuşmayı dinlerken bu adam bu türkçe ile nasıl kitap yazdı demeden geçemiyorsun.
  • kitap falan derken, entellektüel bir karakter gelmesin gözünüzün önüne. öyle aşiret liderliğiyle falan olmuyor bazı güzel sıfatlara sahip olmak. biraz çaba gerek.

kendisinin sahibi olduğu söylenen; mersin sultaşa otel'in önünde arkadaşımı taksiye bindirmek için arabamda beklerken; özel güvenlik arabamı çekmemi söyledi. neden diye sorunca; bana verdiği cevap, bu yolu hamit izol yaptırdı, şeklinde oldu. hamit kim? izol kim? amk.

benim cevabım ise hamit izol'un da senin de canın cehenneme madafaka şeklinde oldu.
    tabiki arabamı çekmedim. özel güvenlik de çıktığı yere geri döndü.