• adını rize'de bulunan amlakit yaylasından almıştır. tabi amlı götlü lokanta adı olmayacağından ötürü hamlakit olmuştur.
  • eğer br gün yolunuz konya yoluna düşerse, ankara'nın gölbaşı ilçesinin çıkışındaki shell benzinlikte ufak bir yer göreceksiniz. orada bir mola verip bir melemen yerseniz, kulaklarımı çınlatır beni mutlu edersiniz. her hafta sonu mesaisinden önce yolumunun üstündeki bu yere gidip melemen yiyorum. eğer mutsuzsam, üzgünsem hafta içlerinde de, işe geç kalma pahasına gidiyorum. bence mutluluk budur.
  • ankarada konya yolu üzerinde bulunan tam bir lezzet yuvasıdır. muhteşem köfteye sahiptirler. fena halde tavsiye olunur.
  • sahibi bir kadındır. mekan temizdir. içime sinerek köfte yediğim nadir mekanlardan.
  • gölbaşı'nda yeni bir şube açmıştır. lezzet düzeyi oldukça güzeldir. fiyatının üzerinde hizmet alırsınız. balık kokusu bir yandan sarımsak kokusu öte yandan sizi etkiler.
  • domates, peynir, ezme sigara böreği, kaymak ve petek bala 20 tl isterler. sadece domates peynire değil. sadece domates peynir için peynir tabağı isteyebilirsiniz.

buraya sürekli giden biri olarak tek eleştirim ölçek standartlarının olmamasıdır. bir gün 20 zeytin gelir , bir gün sekiz.
  • ankara'da muhlama yenecek tek yer. koloti, minci ve tel peynirleri, mısır unu ve trabzon tereyağıyla kalori ve mutluluk bombası. mis gibi kalaylı bakır sahandan tahta kaşığıyla yeniyor, mısır ve ekşi maya buğday ekmek dilimlerini bandırmak da serbest tabii.

burası dışarıda kahvaltı deyince şehrin en iyisidir, bilen bilir. manzara değil lezzet vardır burada. yemyeşil bir cennet olan hemşin ülkesinin bir yaylasının adıdır hamlakit..
  • shell benzinliğin içindeki değil ancak 2 cadde falan arkasındaki apartmanın altındaki yeri daha iyi daha ferah olan mekan

kahvaltısı, kuymağı, sac kavurması ve köftesi bence bir çok yere göre güzel ve iyi.

malzemeleride satın alabilmen içeride bir şarküteri bölümü olması bence hoş. garsonlar çok ilgili yemek sonrası çay sınırsız.

kuymakla bile doyabiliyorsun sadece. porsiyonları bol ve leziz.

fiyatları da uygun...

tavsiye ederim. 10/8
  • sucuklu yumurtasının ayrı, kelle paça çorbasının ayrı güzel olduğu, kamyon ve tır şoförlerinin uğrak yeri, duvarlarında çeşitli aforizmaların, laz fıkralarının yer aldığı küçük şirin mekan.
  • yorumları okuyunca şaşırdım. gerçekten aç kalktığım bir masa oldu. tadımlık gibi gelmiş ürünler vardı. zaten kaymağın hazır kaymak olduğunu görmem yetti bana. ne bal ne kaymak ne peynir hiç biri yöresel ve özel değildi. hazır ve çok az ürünle geçiştiriyorlar. ilgilerine diyecek yok bu arada çok ilgililer ama ne yazık ki bu ilgi karın doyurmuyor.
hesabın var mı? giriş yap