• eğer br gün yolunuz konya yoluna düşerse, ankara'nın gölbaşı ilçesinin çıkışındaki shell benzinlikte ufak bir yer göreceksiniz. orada bir mola verip bir melemen yerseniz, kulaklarımı çınlatır beni mutlu edersiniz. her hafta sonu mesaisinden önce yolumunun üstündeki bu yere gidip melemen yiyorum. eğer mutsuzsam, üzgünsem hafta içlerinde de, işe geç kalma pahasına gidiyorum. bence mutluluk budur.
  • ankarada konya yolu üzerinde bulunan tam bir lezzet yuvasıdır. muhteşem köfteye sahiptirler. fena halde tavsiye olunur.
  • gölbaşı'nda yeni bir şube açmıştır. lezzet düzeyi oldukça güzeldir. fiyatının üzerinde hizmet alırsınız. balık kokusu bir yandan sarımsak kokusu öte yandan sizi etkiler.
  • sucuklu yumurtasının ayrı, kelle paça çorbasının ayrı güzel olduğu, kamyon ve tır şoförlerinin uğrak yeri, duvarlarında çeşitli aforizmaların, laz fıkralarının yer aldığı küçük şirin mekan.
  • adını rize'de bulunan amlakit yaylasından almıştır. tabi amlı götlü lokanta adı olmayacağından ötürü hamlakit olmuştur.
  • sahibi bir kadındır. mekan temizdir. içime sinerek köfte yediğim nadir mekanlardan.
  • bugün keşfettiğim mekan. o kadar sene ankara'da otur ve bu akşam böyle bir yerin olduğunu gör. gölbaşında bulunan bu mekanın, köfteleri çok güzel. hem köftenizi yeyip hem de karadeniz müziklerini dinliyorsunuz.

sıcak çorba içmek isterseniz de işkembe çorbası için acayip güzel lezzeti var.
  • ankara'da muhlama yenecek tek yer. koloti, minci ve tel peynirleri, mısır unu ve trabzon tereyağıyla kalori ve mutluluk bombası. mis gibi kalaylı bakır sahandan tahta kaşığıyla yeniyor, mısır ve ekşi maya buğday ekmek dilimlerini bandırmak da serbest tabii.

burası dışarıda kahvaltı deyince şehrin en iyisidir, bilen bilir. manzara değil lezzet vardır burada. yemyeşil bir cennet olan hemşin ülkesinin bir yaylasının adıdır hamlakit..
  • ismini aldığı hemşin yaylası için (bkz: amlakit)
  • küçücük içi dolu büfecik tanımını yavaş yavaş yitiren ve şimdilerde gereksiz bir paracıl moda giren uşakların dükkanı..
hesabın var mı? giriş yap