şükela:  tümü | bugün
  • karadenizli hanımlarımız arasında yapılan bi arashtırmaya gore, sebzeli pilav hamsili pilav a 10 0 magluptur. (bkz: ben arastirmanin yalancisiyim)
  • super yemektir.. uzerine laz boregi cok iyi gider ama ikisini ayni gunde yapabilecek insan bulmak zordur.. o yuzden dedigim kombinasyon ancak pafuli ve nostoni gibi yerlerde uygulanabilir..
  • dune kadar tatma sansimin olmadigi hatta ucundan olsa bile icimde tatmak bir yana gormek icin bile bir istegin bulunmadigi ama dun icimdeki bu tabulari yikip yedigim ve oha ne guzelmis be dedigim pilav turu.yapana gore degisir mantigina da kesinlikle katilmaktayimdir.
  • (bkz: hamsiye hayır diyenler klubü) şeklinde kurumsallaşmış direniş cepheleri oluşturarak, hamsi*yi -yanlızca gıda maddesi formatındayken!!!- kendisine karşı cephe alınası bir yaratık olarak gören bir grup insanın, sorgu materyali olarak kullanılması halinde her türlü vatan, aşk meşk, şirket, aile sırrını açıklamasına kadar vahim sonuçlara yolaçabilecek; akıllara ziyan kokulu, allah beni açlıkla terbiye edip de buna muhtaç etmesin eko*lu, karnın olsa da aç, sen gördün mü kaç diye zevzek maniler düzdürten bir yemektir. zayedilmiş emektir.
  • pirinc icinde yuzen hamsinin sudakinden cok daha mutlu oldugunu du$unduren super leziz karadeniz* mutfagi urunu.
  • giresun da cig olarak tepsiye dizilen hamsilerin uzerine ic pilav dokulup sonra ustude hamsi ile kapatildiktan firinda pisirilen; firindan ciktiginda sadece ust katdaki kizarmis hamsi tabakasi goruneceginden, hamsi boregine benzeyen; bol karabiberle sicak sicak yendiginde muhtesem bir yiyecek;
  • guzel yapildigi zaman tadina doyum olmayan, benim gibi balik sevmeyen bir insanin bile yemegi ozledigi bir yiyecek.
  • annemin cok bi sahane yaptigi karadeniz yemegi.
  • guzel yapildigi takdirde insana parmaklarini yedirtecek yemek cesidi..