şükela:  tümü | bugün
  • sözlük yazarlarının yüzüne tokat gibi çarpan gerçektir.

hamsi eğer lezzetli bir balık olsaydı, en sevdiğin balık hangisidir sorusuna hamsi diyenler olurdu. gidin sorun etrafınıza. ya lüfer diyecekler ya barbun diyecekler, kalkan diyecekler, hamsi demeyecekler. konuyu hamsiye getirdiğiniz an hamsi de güzel balık diyecekler.

lan madem güzel balık neden en sevdiğin balık değil? çünkü hamsi aslında o kadar da lezzetli balık değil. fiyatı ucuz olduğu için tercih edilen, arada bir yenilen balıklardan biri. hamsinin kilosu 30 lira olsa yer misiniz yoksa farklı balıkları mı tercih edersiniz? yemezsiniz.
  • katılmadığım tanım..iyi pişirilmiş bir lüferin, sosu yerinde bir levreğin, tavada dans eden bir mezgitin, fırında "ben de buradayım" der gibi koku yayan çipuranın -ki ben çupra demeyi tercih ediyorum- yanında buğulaması ile kendini göstermeye uğraşan bu minik balıklarımız pişirme şekline göre gayet lezzetli sayılabilir..
  • bütünüyle yemek fikri midemi bulandırdığı için hiç yiyemediğim balık.
  • yoklukta gideri var işte.. ben de kokusunu sevmem.
  • hamsi reçeli yememiş kişi beyanatıdır.
  • hamsinin kulağına kar suyu kaçmamıştır
  • hic sevmedigim balikti hamsi bundan birkac yil oncesine kadar barcelona'nin guzide bir restoraninda bol zeytinyagiyla salamura bir sekilde onume servis edilene kadar. kesinlikle pisirmeyle alakali. yoksa hakikatten cok muazzam, guzel ve yagli olani cok sukela bir balik hamsi. ulkemizde pek hakki verilmiyor, kizartalim iste cabucak piser hemen yeriz diyerekten. hakikatten iyi bir balik. bir tik otesi de sardalye. olsada izgarasini yesek soyle yagli yagli.
  • hamsili pilavın muhteşem lezzeti ile karşı çıkılabilecek önerme.
  • bence fakirliğin mecidiyeköy'den sonraki başkentidir hamsi.