*

şükela:  tümü | bugün
  • krauss gibi bir manyakla the big debates konferansında karşılaşması kendisi açısından büyük şanssızlık yaratan islam alimi. destroyed by krauss.
  • en büyük teröristin kapitalizmin kendisi olduğunu haykıran muhteşem insan. allah razı olsun kendisinden.
  • böylesi güzel adamlar var oldukça ve nefes aldıkça onlar ya da nefes almadıkça ama varlıklarından zerre bir şey eksilmedikçe daha öğrenilecek ne çok şey olduğunu görüyor insan. elle tutar gibi şahit oluyor bu defa, şüpheyle bakılacak, sorgulanacak, hayret edilecek, mücadeleden geri durulmayacak, sessiz kalınmayacak, vazgeçilmeyecek daha ne çok şey olduğuna.

(bkz: wake up people, wallahi wake up!)
  • 19 mayıs 2014 pazartesi günü saat 17.00'da boğaziçi üniversitesi uçaksavar kampüsü garanti kültür merkezi ayhan şahenk salonu'nda boğaziçi üniversitesi öğrencilerinin konuğu olacak olan islâm âlimi, güzel insan, "yaradan'dan ötürü sevilen yaradılan".

bu haberin, henüz günü ve saati belli olmadığı halde duyulduğu andan itibaren herkesi bir heyecan sarmıştır efenim. tabii bu cânım konferans tüm dostlara açık olacaktır.

ve son olarak; "beni tutuklayın, onu tutuklayın, herkesi tutuklayın."

etkinlik linki ise şurada.
  • az önce bi arkadaşım paylaşmış facebook sayfasında, şimdiye kadar kaç kere dinledim bilmiyorum! hakikaten adam iyi konuşuyor. hitabet güzel. gerçi sözler doğru olunca, insanın etkilenmemesi mümkün mü be sözlük?

wake up people! wallahi wake up! diyor ya, hâlâ ne kadar uykuda olduğumuzun farkına varabiliyor muyuz acaba? sabahlara kadar boş boş bilgisayar başında, orada burada dolaşırken düşünmüyoruz. ne demeli bilemedim sözlük! vallahi bilemedim!

bizim okula geldiğini duymak güzel. böyle etkinliklere açık olması ise çok daha güzel, seviyorum okulumu! bi aksilik olmazsa, oradayım.
  • konuşmasıyla tüyleri diken diken eden, yürekli adamdır.

http://www.dailymotion.com/…a-andreas-tzortzis_news
  • bugün boğaziçi üniversitesi'nde "islam: the fairy tale or the truth" adlı bir konferans vermiş ve dahi gönülleri bir kez daha fethetmiştir. çok ince, çok nazik, çok bilgili, çok iyi hitab eden bir müslüman. allah sayılarını arttırsın.

wake up people!

wallahi wake up!
  • konuşması ile, hitabeti ile tüyleri diken diken yapan adam, helal olsun, sağ ol, sağ ol, sağ ol...
    ...

bugün burada mağdurlar olarak toplanmadık, burada protestocular olarak toplanmadık, vallahi burada öğretmenler olarak toplandık. bu insanlara adaleti öğretmeliyiz.
    allah kur'an-ı kerim'de der ki: "muhakkak ki allah (c.c) adil olanları sever." *
    allah kur'an-ı kerim'de der ki: "ey iman edenler, allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz. bir kavme olan kininiz sizi adaletsizliğe sevketmesin. adaletli olun, çünkü o, takvaya daha yakındır. " *
  • geçtiğimiz pazartesi günü yaptığı kulak burun boğaz titreten konferansla wallahi hayırlı bir amel etmiş güzel müslümandır. yüzlere gülümsemenin beraberinde gözlere yaş ekmiştir. özlem, heyecan ve ümit duygularını tüm salona bildiğin enjekte edip, çektiği selfie'nin ardından veda etmiştir. allah nice tzortzis'lerin yola koyulmasını nasip eylesin.

*