şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ankara 3.sulh ceza hakimliği'nin 2017/1770 d.iş sayılı ve 20.03.2017 tarihli kararı uyarınca bu başlıkta yer alan içeriklere erişimin engellenmesine karar verilmiştir.
 • meb insan kaynakları genel müdürü kendisi.
 • devlet memuru iktidar yanlısıysa siyaset yapması serbesttir, muhalif ise imâ bile yasaktır.
  bu bakımdan devlet memurudur olmasına da siyaset yapmasında sakınca yoktur.
 • instagramına gayet düzeyli yorum yapmıştım. engeli yemişim :) türküler çığlığımız vs diye paylaşım yapmıştı. genc sosyal bilgiler öğretmeni atanamadıgı ve işsiz olduğu icin intihar etmişti, ben de genc meslektaşımızın çığlığı nerede yankılanacak dedigim icin engeli yedim.

  not:mülakat denen saçmalıkta hakkı sonuna kadar yenmiş bir öğretmen
 • haziran seçiminden 1 gün önce meb müsteşarı yusuf tekin tarafından verilen 2. il dışı tayinleri yapılacak hayırlı olsun sözünden sonra öğretmenler pek bir sevindi.

  fakat seçimden sonra müsteşarlık kalkınca haliyle yusuf tekin'de görev alamadı.

  tabii sonrasında öğretmenler 2. il dışı tarihi açıklanacak diye sabırsızlıkla bekler oldu.

  normalde 2. il dışı tayinlerin açıklanması bu tarihe kalmaz iken bu sene öğretmenlerin o kadar çabasına, uğraşına ve ortada meb müsteşarı tarafından verilen bir söz olmasına rağmen hâlâ bir açıklama gelmedi.

  sosyal medyada bu verilen sözün iptal edilmesini sayın hamza aydoğdu'nun istediği söylentileri var.

  eğer öyle ise yapmayın hocam, insanlar bu söze güvenerek hayatlarının yönünü değiştirdi, bu kadar öğretmeni kendinize küstürmeyin.

  eğer öyle değil ise, tüm gün sosyal medyada aile düzeni bozulmasın diye sesini duyurmak isteyen öğretmenlere bir açıklama yapılmasını rica ediyoruz.
 • milli eğitim bakanlığı insan kaynakları genel müdürü. kendisini takip ettiğim kadarıyla iletişim becerileri iyi bir insan. bulunduğu makama tak diye atanmamış basamakları yavaş yavaş çıkmış bir yönetici, öz geçmişi bunu gösteriyor. doktorasını türk dili ve edebiyatı alanında yapmıştır. kitap okumayı, okuduğu kitapların içerik analizini yapmayı sevdiğini düşünüyorum.( doktora ve yüksek lisans tezlerini inceledikten sonra editleyeceğim.)
  gündemi ele alacak olursak, 2023 eğitim vizyonunda katkısı olduğu aşikar. sözleşmeli öğretmenliğin 3+1 yıla düşmesini ve doğuda görev yapan öğretmenlere teşvik gelmesi güzel bir hadisedir ama doğu ve güneydoğuda oluşan öğretmen açıkları ( özellikle sınıf öğretmenliği) öğretmen olmayan alan dışı ücretli öğretmenlerle kapatılmaya çalışılıyor kanıt. öğretmenleri olmadığı için ders başı yapamayan öğrencilerimiz bulunmakta.
  bu konuda naçizane düşüncem; vizyon programı kapsamında, ortaöğretim ders çeşitliliğinde azaltmalar göz önüne alındığında yapılacak olan atamada sınıf öğretmenliği, okul öncesi v.b. ilköğretim alanlarına daha fazla kontenjan verilmesi gerektiğidir.