şükela:  tümü | bugün
 • bazı gazetelerin istanbul'daki amerikan konsolosluğu'na yapılan saldırıların arkasında olduğunu iddia ettikleri kişi.

  küçük olduğu için, şimdilik pompalı tüfekle saldırılar düzenletiyor. büyüyünce, bombaya geçecek inşallah.
 • usame bin ladin'in oğluymuş ve el-kaide propagandası yaptığı bir sesli mesajı yayınlamış.

  (bkz: bunlar babadan oğula nesil herhalde)
 • usame bin ladin'in 1989 yılında dünyaya gelen oğlu. usame'ye düzenlenen operasyonda evde olduğu düşünülüyordu ama değildi ve o tarihten sonra kayıplara karıştı. bazı kaynaklarda pakistan'da bazı kaynaklar da ise iran'da yaşadığı söylendi.

  bu zamana kadar nasıl yaşadı gerçekten ilginç zira cia kaide içinde söz sahibi olan adamların ailelerine çok sıkı operasyonlar düzenliyor. yakın zamanda hatırladığım yemen'de sırf kaide liderlerinin ailelerine özel operasyon düzenlediler. haberde detay verilmese de basına yansıyan yüzü şöyleydi.

  hamza'nın yakın zamanda türkiye üzerinden idlib'e geçtiği haberleri yayıldı. kahraman şovalyeler peşindeydi tabii ki;

  http://www.ntv.com.tr/…sinde,hfoxalnaueylyajsnhlzkq
 • usame bin ladin'in oğulları arasında terörü en çok destekleyenlerden bir tanesi olarak bilinir. henüz 20'li yaşlarında olmasına karşın islami cihad hareketleri arasında popülaritesi çok yüksek ve islami cihadı yani el-kaide ile ışid'i birleştirebilecek yegâne kişi olarak görülür.

  2015 yılında eymen ez zevahiri'den kendisine mesaj gelmiş, bu mesajda kendisine babası usame'nin rolünü oynaması öneriliyordu. hamza, bu mesaja cihatçıları süregelen savaş meydanlarından paris, washington, londra'ya davet etmeye başlamasıyla yanıt verdi.

  şu anda ışid yok olurken, hamza’nın son mesajlarında el-kaide liderlerinin aksine, ışid'i kesinlikle eleştirmediği gözlemlendi. pek çok ışid destekçisi, zevahiri’nin el kaide’sini eleştirerek usame bin ladin’e olan hayranlıklarını dile getirdiler. bu, hamza bin ladin'in cihatçılar arasında bütünleştirici bir şahıs olacağının bir kanıtıdır.

  ancak su götürmez olan bir gerçek vardır ki o da islam coğrafyasında önümüzdeki yıllarda da kan ve göz yaşı durmayacaktır.
 • el kaidenin yeni lideriymis. bu lidere hosgeldin hediyesi olarak da el kaide 9/11 capinda buyuk bir teror eylemi planliyormus. bakalim ne olacak.