• twitter’da paylaştığı birçoğu hatalı bilgi ya da kibir içeren gönderilerle sürekli etkileşim toplamaya çalışan biri.

sürekli anasayfama çıktığı için başlığına bakmak istedim ama o kadar “kitap” yazmasına rağmen 5 yıldır kimse kendisi hakkında bir şey söylememiş. ilginç.

felsefeyle ilgilenmesi hoş elbette ama yalnızca kendisinin felsefeyle ilgilendiğini sanması üzücü. bu zihniyetle ancak liselileri etkiler, o da bir süre.
  • ergen gibi kendi kitaplarının fotoğraflarını kırk farklı açıdan çekip paylaşan bir yazarcık.
    üstelik kendini felsefeci ilan etmiştir.

bunları yazar çizer diye biliyor yeni kuşak, yazık...
  • dönem insanlarından.
    müellifin şöyle bir yazısı var ve yerin dibine geçmiyor. biz en son ortaokulda bu seviyedeki arkadaşları kulüpten atıyorduk. dönem ve ruhu hakkında söyleyecek başka bir şeyim yok.
  • kişisel gelişim düzeyindeki fikirleri, özenle seçilmiş alıntılarla süsleyerek bir kitleye felsefe yaptığına inandıran birisi, yeni nesil sosyal medya fenomeni. keşke felsefe ''yapmağa'' çabalayan insanların alıntılarını beğeni almak ve bir imaj oluşturmak amacıyla kullanmadığına inanabilsem.

''sevgililerim'' girişleri, görsel olarak üstteki yazarın belirttiği halleri ve eski kelimeleri kullanmaya olan merakı nedeniyle kendini görüntü olarak bir kalıba oturtmaya çalıştığını düşünüyorum. bunların yanında ibanına ücretini yatırabilirseniz, bazı yayınlarına izleyici olarak bile katılabilirsiniz.
  • keşke kitaplarını kendi değil de okuyucusu önerse diğer türlü bir pazarlamacı gibi duruyor.
  • imaja feci halde saplantılı felsefeci.

saçı başı dağınık, bunda sorun yok. fakat bu saçı başı dağınık durumdan haz aldığı ve “ben böyle biriyim, depresif, rekless, beş parasız bir felsefeciyim” tripleri birazcık itici geliyor.
    mesela “şunu yapmaya” demek yerine “şunu yapmağa” diyor sanki 40'larda mecliste konuşuyor. yahu ne gerek var şekillerin içinde bu kadar boğulmaya.

bayağı sallamış gibi göründüm ama severim kendisini genel olarak, imajı hariç.

ps: niyet okuyor olabilirim, yalnızca gözlemim bu yönde. konuştuğu ya da ilgilendiği alanların dışında bir durumdan söz ediyorum.
  • yeni çıkan otto weininger kitabının tanıtımını gördüm ve şaşırtıcı buldum. hamza celaleddin sansasyonu seviyor belli ki. böyle bir insan üzerine araştırma kitabı niye çıkartılır ki, ve sevdiğim yayınevi fihrist kitap bulaşmış böyle bir kitaba. gerçekten şaşırtıcı. kim bilir ne yazmış, bir yandan merak etmiyor değilim.
  • derinlik edinmesi gerekiyor.

bunu da ancak ve ancak daha fazla düşünerek edinebilir. ben kendisinin düşünceden sadece haz aldığını gözlemliyorum.

düşünceden acı duymayı da bileceği ve bu sayede daha fazla derinleşebileceği düşüncesi bana haz veriyor. acı hissetmiyorum.
  • boş bir gurur, zaman kaybı.
  • otto weininger üzerine kitap yazma cüretini göstermiş biri. böyle bir herif üzerine kitap çıkarmaya çalışmakla neyi amaçlar bir insan? anti-semitist yahudi ve en iğrencinden bir kadın düşmanı. felsefeciymiş. yazık!

yardım ve yataklıkta bulunan yayınevi yetkililerini de kınıyorum. fihrist kitap'mış. yazık ki ne yazık.

https://twitter.com/…tin/status/1502701102340485131
hesabın var mı? giriş yap