şükela:  tümü | bugün
542 entry daha
  • hamza'dan şikayetin yoksa sen vatan sevgini sorgula. adam güreşçi, ne işi var banka yönetiminde.
  • beden eğitimi mezunu bir güreşçinin kamu bankasının yönetim kuruluna atanmasına sevinmek = vatan sevgisi

konuşun konuşun. konuşun ki sizin için, neyin niçin ne anlam ifade ettiğini bilsin cümle alem. konuşun.
  • insanın ar damarı çatlamaya görsün. her bişeyi der artık.
  • vatan sevgisi dedikleri seyin talan ve adam kayirma, vatan haini dediklerinin de bu memlekette faydali insanlar oldugunu gösteren itiraflardan biridir.
  • bu söylem son yıllarda yönetimde olanların- en küçük müdürlerin bile- nasıl bir psikolojiye geldiklerinin kanıtı.
    toplumun bir kısmı da aynı bu durumda.
    ve “bu biz olmazsak ülke olmaz “fikrine gerçekten inanıyorlar.
    bir mitomanın söylediği yalanların gerçekten olduğuna sürekli tekrar eden eyleminden dolayı inanması gibi.

böyle düşünen herkese söyleyelim.
    bu ülkenin sahibi bu ülkede yaşayan herkestir.
    ülkenin yönetim şekli de demokrasidir.
    ve herkes saygı çerçevesinde her şeyi ama her şeyi eleştirebilir.

bir de şu var ki kim neyden çok bahsetiyorsa o , onda yoktur!
  • bak bu açıklamaya, örnek vermek bile ayıp ama sağda solda vekilin konuşmasını haklı bulan muhteremler görüyorum. o yüzden 7 yaşındaki bir çocuğa anlatir gibi anlatayım.

+bak birtanem burada bir otobüs var ve biz bu otobüsü sürmesi için veya tamir etmesi için vatanını seven birine mi teslim etmeliyiz?yoksa işi bilen birine mi?

-tabii ki işi bilene teslim etmeliyiz. amca.

+ mal mısın olum? işi bilene teslim edersek her dediğimize "tamam" der mi? "işini" bilene vermeliyiz. itiraz edenlere de sen vatan hainisin diyeceğiz. kapiş.
  • türkiye cumhuriyeti anayasası

madde 3. – türkiye devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür.
    dili türkçedir.
    bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır.
    millî marşı "istiklal marşı"dır.
    başkenti ankara'dır.
    vatan sevgisi ölçütü hamza’dır.
  • bunların normal yollardan (seçim) gitmeyeceği anlaşıldı. nasıl gönderebiliriz diye düşünmek lazım...

tanım ve not:!güreşçinin kamu bankası yönetimine atanmasına dair bir açıklama, kendinden menkul :/
  • hamzayı eleştirebilme özgürlüğü ile vatan sevgisinin alakası...

bu adamların hayatı böyle geçti, tabi bizim de aynı şekilde. eğer aklını çalıştırıp sorguluyorsan vatan haini diyebiliriz sana ancak yaptıklarımıza karışmaz, her şeye he dersen senden hayırlı vatan sevdalısı yok.

ya bir de bu saçma sapan açıklamarı dinleyip çok doğru diye de tasdik edip sonra da örneğin çıkıp ekranlarda bas bas burası özgürlükler ülkesi diye bağıranlara ayar oluyorum. özgürlükler ülkesinde eleştiri yaptığında karşılığı "bu senin fikrin" ve türevleri olur, konu da asla vatan'a millet'e gelmez.
  • oysaki çok yanlış yönlendirilmişiz zamanında.okuyup devlet dairesine girmenin imkansız olduğu bir dönemde okuyoruz.oysa ne gerek vardı güreşçi olurdun ha olamadın mı ilkokul mezunu olsan da yeter bekçi olur alırdın 5 bin tl maaşını paşa paşa yaşardın.çok yanlış yönlendirildik...
43 entry daha