şükela:  tümü | bugün
25 entry daha
  • marmaris'in turunç köyünde bulunan şahane bir restorandır. yaşım 21 ama benim bildiğim en azından 30 yıldır orada durmakta han, eskiden pansiyon gibi otel gibi kalınabiliyordu ama son 6-7 senede 2 defa gidebildiğim için hala o şekilde mi bilmiyorum. son gidişlerimde hep oturup birşeyler içip kalkmıştım.

    marmariste merkezde yaşamama rağmen "yelken" isimli teknemiz varken neredeyse hergün orada kalırdık. 5-6 yaşımdayken tekneyi kullanıp turunç'a kadar götürüşlerim, iskeleye yaklaşınca babamın elimden alıp kontrolu ele aldığı o tekne gözlerimin önüne geliyor han'ı düşününce.

    neredeyse yaz aylarımın her günü orada geçmişti. han'ın sahibi rahmetli ahmet kayıkçı da çok şahane birisiydi az çok hatırlasam da. gittiğimde kendisine ayrılmış köşede 1 yaşındaki fotoğrafımı da orada görmek çok hoşuma gitmişti geçen yaz.

    han'ı hatırlayınca bir de ister istemez süleyman seba geliyor aklıma. benim için bir dededen farkı yoktu, hala da yok. ama beni son gördüğünde ilkokul 5 veya orta 1'e gidiyordum, 10-11 sene geçmiş yani.. vay be..
29 entry daha