şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: dango)
 • 35 ciltlik zengin erkek fakir kiz temasi uzerine yazilmis kiz mangasi klasigidir. aslinda bu cumle bir japon atasozu olup japonlarin meshur cicek izleme seramonisine gonderme yapar ve cicek izleyip gunumu gun etmek karnimi doyurmaz manasina gelir.
 • aynı zamanda anime/manga dan uyarlanmış bir jdrama dır. mao inoue, matsumoto jun ve oguri shun oynar, konudan çok aynı zamanda japon boybandi arashi de söyleyen matsujun için izlenir genelde. iki sezondur, zengin erkek fakir kız teması dışında ayrıca iki arkadaşın bir kız için kavga etmesi konusu da bonustur yanında.
 • ilk sezonu 9 bölüm, ikinzi sezonu 11 bölüm olan japon komedi dizisidir. *

  konusu:

  makino tsukushi, eitoku gakuen'e giden yoksul bir öğrencidir. okulun en saçma durumu ise; zengin ve ayrıcalıklı olan f4 ya da diğer bir adıyla flower four (çiçek dörtlüsü) tarafından yönetilmesidir. eğer bir öğrenci, f4'e saygısızlık yaparsa (doumyouji en ufak birşeyde bile sinirlenen bir tiptir.) dolabına bir kırmızı kart yerleştirilir ve kimse kırmızı kart alan kişiyle konuşmaz. ayrıca tüm okul tarafından yapılan zorbalıklara mağruz kalır ve okuldan atılmaya çalışılır.

  makino, sakince bu tuhaf günlerin geçmesini ummakta ve biran önce mezun olmak istemektedir. bir gün arkadaşının başı, doumyouji'nin üzerine yemek dökmesinden dolayı belaya girer. arkadaşını savunur. sonraki gün, makino o korkulan kırmızı uyarıyı alır. makino, bu işkenceyi çekmeyi düşünür ve ne olursa olsun okulda kalmayı kararlıdır. çünkü; kendi değişiyle o sert yabani bir ottur (tsukushi'nin anlamı sert yabani ot anlamına gelmektedir.) f4'a karşı savaş açar. durumun kötü bir yanı vardır; grubun üyelerinden biri olan hanazawa rui'den hoşlanmaya başlamıştır, fakat ezeli düşmanı domyoji tsukasa da makino'dan hoşlanmaya başlamıştır.

  divxplanetten alıntıdır.
 • meteor garden adlı tayvan versiyonundan sonra şimdi de boys over flowers olarak kore versiyonu çekilmiştir. devamını bekliyoruz
 • çizeri yoko kamio olan 1992 ile 2003 yılları arasında yayımlanmış, klasik tarzda ve konudaki shoujo mangadır. ayrıca 51 bölümlük bir animesi, 3 tane de ilki tayvan'da çekilmiş ve popüler olmuş, ikincisi japonya'da ve sonuncu olarak da 2009'da güney kore'de çekilmiş dizileri bulunur. çok fakir olan ama kızlarını süper zenginlerin gittiği, süper pahalı bir okula göndermekten geri kalmayan bir aileye sahip olan makino tsukushi hakkındadır.

  japon draması versiyonu (jdrama veya dorama olarak da geçer) 2005 yılında çekilmeye başlamıştır ve en tanınmış japon dramalarından biri olmayı başarmıştır. toplam 2 sezonu ve bir de final filmi vardır. çoğu drama severin izlediği ilk dramalardandır, drama severi olma sebebidir. üstüne bir de matsumoto jun, oguri shun ve inoue mao gibi oyuncuların canlandırdığı ana karakterler bu sevgiye büyük bir katkıda bulunmaktadır. özellikle iki süper erkek ve güçlü, hafiften tomboy, aynı zamanda da çok güzel olan tapılası tsukushi arasında geçen aşk üçgeni, her izleyicinin birbirlerine soracakları ilk sorunun "doumyoji mi, hanazawa rui mi" olmasını sağlamıştır.

  ayrıca yine jdraması japon erkeklerinin gerçekten çok yakışıklı oldukları konusunda akılda soru işareti bırakmaz.
 • kolay ve daha eğlenceli bir yoldan giderek matsumoto jun ve oguri shun' lu japon versiyonunu izleyerek üzerimdeki hana yori dango baskısına son verdiğim manga serisi. mangasını okusaydım ortalarında kendimi jiletlemeye başlardım muhtemelen. animesine de tahammül edemezdim ama diziye zorla başlamama rağmen sarmadı ve eğlenmedim dersem yalan olur. 9+11 şeklindeki uyarlaması kararında ve dozunda kalmış gibi görünüyor ki 9 bölümlük ilk sezonu benim için daha güzeldir. bunda ai otsuka ve planetarium' un önemli yeri var. arashi' nin matsumoto jun' unun iyi bir performans sergilediğini ve hanazawa rui' liğin shun oguri' ye oldukça yakışmış olduğunu da gereksiz notlar olarak ekleyeyim.

  --- spoiler ---

  zaman zaman çok eğlendim çok güldüm ancak beni herşeyden çok eğlendiren tek bir nokta var o da domyouji' nin makino' ya verdiği telefonun domyouji aradığında imperial march melodisiyle çalmasıdır ki tek başına diziyi izlettirebilir.

  --- spoiler ---
 • kato takako'nun sırf kimlerle sevgili olduğunu öğrenmek için izliyorum en son noel babaydı gandi'ye kadar gider... çok basit bir hikayesi olsa da espiriler durumlar falan iyi güldürüyor, heyecan içinde izliyoruz
 • ergen filmi potansiyeli yüksek olsa da bana çok tatlı gelen dizi .japonlar 'a karşı hiçbir sempatim yokken şimdi onlara aşık oldum resmen.2 sezondan oluşuyor bir de final filmi çekilmiş .dizide planetarium adlı bir parça var ki nefis.sabahtan akşama kadar dinliyorum .