şükela:  tümü | bugün
  • çok eski, tarihi eser denebilecek el aletlerine yeniden hayat veren abimizin kanalı. terapi gibi yemin olsun. iş makinelerini hayranlıkla seyreden insan modunda, tamir ederken kullanmış olduğu soft el aletlerinin tıkırtısıyla huzura eriyorum. jimmy diresta ile paslaştıkları da oluyor.

https://www.youtube.com/user/erzzi6/videos

(bkz: az kişinin bildiği muhteşem youtube kanalları)
  • alet edevatı, tamiratı seven bünyeler için orgazmik bir kanal.

akşamları açıyorum biramı , takıyorum kulaklığı, 1950'dan kalma duvar kağıdı kesicisinden giriyorum, 100 senelik örs yenilemesinden çıkıyorum. acayip keyif alıyorum.

sözlükçü kardeşlerimi de bu zevkten mahrum etmeyeyim diye girip yazayım dedim ama keşfedilmiş zaten.

benim hanım da bazen geçerken ne izlediğime bakıyor, anlam veremiyor kızcağız.

- nuri çok mu seviyorsun bu tamirat videolarını?
    + hem de ne...
    - efendim?
    + anlayamazsın....
    - en çok neyini seviyorsun?
    + wd 40'ın o köpürmesi...
  • eski aletlerin restorasyonunu yapan muazzam bir kanal. hele o ilk başlarda yağ sökücüyle bütün yağı kiri attığı o an yok mu... huzurdan göz kapaklarım ağırlaşıyor uykum geliyor izlerken. ancak o kadar detaylı çalışan birinin güzelim metal etiketler ve boyayla yapılmış ibareleri dandik stickerlarla değiştirmesine anlam veremiyorum. o da işin nazarlığı oluyor sanırım.