şükela:  tümü | bugün
 • sn. muharrem ince'nin işaret ettiği ''kaşar'' gazetecilerin başında gelir. gazetecilikten başka bir meslek daha çok yakışırdı, bu kaşara.
 • troll başlığı. trollerin üslupları hiç bir zaman değişmiyor ve kendini belli ediyor. ötekileştirme, kin, nefret, ayrımcılık, ahlaka aykırı davranışlar en belirgin özellikleri bunların. aktroll olması muhtemel ama açıp diğer başlıklarını okumaya üşendim, zaten birazdan ekip olarak gelip başlarlar yazmaya.

  kaşar gazeteci'nin anlamı mesleğinde eskimiş, belirli bir seviyeye gelmiş, işin piri olmuş olarak algılanır ise hande fırat bu tanıma uymaz.
  kaşar gazeteci ilkelerini, mesleğinin onurunu ve gereklerini, kişisel çıkarların ötesine taşımış biri olarak tanımlanırsa, benim yorum yapmamım haddime olmadığı başlık olur.
  kaşar gazeteci ahlak ve bedebsel bir küfre atıf ise (başlığı açan yazarın imasında ki gibi) bir kadına bunu diyebilecek kişinin nasıl bir kadının elinde büyüdüğünü sorgulatacak başlık. eskiler kişi ne görürse aile'de görür derler.

  özet olarak saçma sapan dikkat çekmeye çalışan bir troll başlığı.
 • bizim orda “gazeteciye, gazeteci”, “göte de göt” denir. anneni bu işe karıştırma istersen, annen hande fırat kadar kaşar olamaz. ananı bu işe karıştırdığına göre, belki de senin anan daha da kaşardır. sn. muharrem ince “kaşar” gazeteci derken, omurgasız, şerefsiz, biat kültürünün kalemşörlerine cinsiyet ayrımı yapmadan vurgu yaptı.