şükela:  tümü | bugün
  • trans ya da degil farketmez sevgili suserler, bu ulkede artik kemiklesen ve kadin bedenine, benligine bakisin mikrop baglamis noronlarinin birer infaz makinesine (kendilerince) donusturdugu organizmalarin son kurbanlarindan olan gencecik bir candir, insandir ve bir ailenin evladidir.
    bu toplumun onemli bir kesmine gore tek sucu "anormal" olmaktir; ve ne yazik ki "normal" olanlarin hali ortada iken.
  • yine yeniden aynı hikaye. yol yapıldı,köprü yapıldı ama zihinler yapılamadı.simdi soruyorum bu köprüleri,yollari ölüler kullanamaz değil mi?bir insanı olabilecek en kötü biçimde katletmek,en temel hakkını elinden almak nasıl bir varlığın düşüncesidir.mantigin durduğu yerdeyiz artık.kim bilir su anda kac kadın daha canice katlediliyor.yaşamak imkansız artık bu toplumda.unutmayin bir gün hepimiz yakılarak katledilebiliriz. zamanında gösterilmeyen tepkilerin hesabını verdi hande.bunu sakın ama sakın unutmayın.sizi bilmem ama ben fotoğraflarına bakacak yüzü bulamıyorum.tek isteğimiz yaşamak.
  • başlığına 1 sayfa girdi yazılan kadın. özgecan aslan başlığına ise 49 sayfa yazılmış. ikisi de gencecikti, ikisi de yakılarak öldürüldü ancak hande trans olduğu için sözde duyarlı ekşi sözlük yazarları ölümünü umursamadı. iki yüzlüsünüz ve aşağılıksınız. tanrılar belanızı zaten vermiş, türkiye gibi berbat bir ülkede yaşıyorsunuz ancak umarım tanrılar belanızı daha çok verir. hande'den beter olun ortadoğu çomarları.
  • geçen sene engellenen lgbt yürüyüşünde kendini tomaların önüne atan translardan birisi. bir kaç gün önce maalesef yakılarak katledilen cesedine ulaşıldı. özgecan hadisesinde gayet haklı olarak yeri göğü inletenlerin çoğunun bu hadisede gıkının bile çıkmaması, trans cinayetlerinin sıradanlaştığı bir cehennemde yaşadığımızın göstergesidir.

edit: katli sıradanlaşan yeni handeler olmaması için sessizliğin kör kuyusunda hande'nin yitip giden çığlıklarını sosyal medyada, mecliste, sokakta ve her yerde hissettirmeye çalışan tüm yüreklere helal olsun. https://www.youtube.com/watch?v=nfxqu-oqpty
  • haberlerde trans kadin yakilarak olduruldu dedikleri kadin.. ben afroamerikali, laz, manav, sarisin, cilli vb kadin yakilarak olduruldu diye bir baslik okudugumu hatirlamiyorum hic. baslikta verilen bu detay bile otekilestirmemiz. burasi turkiye diyenler haksiz degil. cidden cunku burasi boyle bi ulke. ama dunya geneli bu ortalamada zaten. biz ortalamanin uzerindeyiz elbet. ama dunya boyle. farkli olana tahammul edememek hepimizin genlerinde. bunu ogrenmek uzere yetistiriliyor tum naif beyinler. cunku karsisinda dusmani olmazsa, yeni bastan yaratan ve ona kustugu miktarla, pompaladigi kadar nefretle primini arttiran bir sistemin oyuncaklariyiz. baksana "munevver karabulut" "ozgecan aslan" diyoruz. biz diyoruz. bu ayrimciligi bilenler yani. onlara daha buyuk tepki verildi, onlari daha fazla insan duydu. cunku haber sisteme gore degerliydi ve parlattilar. herkese duyurdular. sistem calisti. evet trans cinayetleri politiktir. ve kesinlikle evet bu bir nefret cinayetidir. yasarken duymadim adini, ama öldugunde ogrendim. unutmayacagim sebebini..
  • ne istiyorlar bu insanlardan algılayamıyorum. zaten önce aileleri terkediyor, yalnızlaştırıyor ve faili meçhul bi cinayete kurban gidiyorlar. erkek terörüne kurban giden bi kadın daha...peki bunun sonucunda ne olacak bu olayın faillerine naıl bir yaptırım gerçekleşecek. geçenlerde mersinde bi trans kadını dövmüşler ve sokağa atmışlar. polis olay yerine gelip bişey olmaz demiş. hastane de doktor darp raporu bile vermemiş. nefretinizle boğulun , nefretinizle geberin. zaten son yıllarda artan ve durdurak bilmeyen kadın cinayetleri,çocuk taciz-tecavüzleri.. tiksiniyorum sizlerle aynı ülkede yaşamaktan.
  • gencecik bedeni ateşle dağlanan kadın.

münevver gibi, özgecan gibi.

lanet olsun..
  • dilerim bir gün insanın "insan" olduğunun ve her canlının kıymetli olduğunun farkına varabiliriz komple. oymuş, şuymuş, buymuş farketmez, hepimiz insanız, kim kimden daha üstün? çok üzgünüm çok. dilerim huzura kavuşmuştur konduğu bulutta.
  • istanbul'da yakılarak öldürülen trans kadın. defalarca tecavüz edilmiş ve yakılarak öldürülmüş bedeni ormana çöp gibi bırakılmıştı. ayşe arman bugün bir röportaj yaparak detayları anlatmış.
    http://sosyal.hurriyet.com.tr/…si-cinayete_40196999
  • 21 ağustos pazar saat 19:00'da tünel'de buluşulup galatasaray meydanına yürüyerek hande kader için adalet istenilecek.

https://www.facebook.com/events/196369117444708

edit: tarih değişikliği