şükela:  tümü | bugün
  • bir kampanyadır.

trans bir kadındı o. olağan şüphelilerden bir nevi. toplumun baskıcı bir çoğunluğu onu böyle görüyor, tanımlıyor yargılıyor. yoksa kendisi bir insan. senin gibi. benim gibi. bizim gibi.

nefret cinayetine kurban gidiyor. ağustos ayında yakılarak vahşide öldürülüyor hande kader. kadere bakın ki, nice trans kadınlar gibi ölüm hep başkalarının elinden gelip çalıyor kapılarını. her birinin kaderleri ne acıdı rki hep acıyla, göz yaşı ve kanla yazılı.

change org da bir kampanya başlatılıyor hande kader için. elli bin imza toplanıp başta adalet bakanlığı olmaz üzere ilgili kurumlar nezdinde girişimlerde bulunup hande nin katil ya da katillerinin bulunması için toplumsal bir refleks geliştirilmiş olacak.

elli bin imzanın tamamlanması için 589 imzacıya daha gerek var. bir insanlık vazifesi olarak sessiz kalmamalı ve ses vermeli. ötekileştirilmeler son bulsun, ötekileştirilenler öldürülmesin diye.

aşağıda kampanyanın linki var. oraya tıklayıp sizde, adaletin yerini bulması için bir imza verin.

https://www.change.org/…urce_location=discover_feed
  • pek duyarlı ekşiciler ne oldu ? katledilmiş olan bir trans birey olduğu için mi körleştiniz birden !

içinizdeki transfobi ya da homofobiyi durdurun. yoksa daha nice kaderler katledilecek bu topraklarda !
  • "oradan bir sayı daha silin lütfen."

+1'im ile destek olduğum kampanya.
  • birazcık empati kurabilen herkesin imza vermesi gerekir. bir insan sırf cinsiyet değiştirdiği için yakılarak katledildi ve failler hala dışarda. vasıfsız devlet paran varsa sana adalet veriyor, paran yoksa haklıyken haksızsın bu yüzden halk olarak bizler bir şeyler yapmalıyız. imzalayın lütfen, o adiler hala dışarda diyorum.
  • imzaladığım kampanyadır.
    rica ediyorum bu konuda biraz daha duyarlı olalım.

yaşama hakkı herkesindir. kimsenin bunu almaya hakkı yoktur.
  • ekşicilerin ikiyüzlü ahlak anlayışını gözler önüne sermiştir, bu kampanyaya olan duyarsızlık.

katledilen standart normlara uyan bir insan olsaydı acep bu duyarsızlık yine olur muydu ?

nefret suçlarına sessiz kalmak, nefret suçlarını desteklemek olmuyor mu ?
  • upluyorum.
  • her dakika güncellenmesi, gündemde tutulması gereken kampanyadır. insan hayatını kendi gibi olmayanlar için yok etmek bu kadar kolay olmamalı. bu heriflerin acilen hapsi boylaması lazım.

+1
  • neden kimse destek olmuyor?
    neden bu gündemde tutulmuyor?
    topluca homofobik misiniz?
    destek olduğum ve upladığım kampanya.
  • yaşları, cinsel kimlikleri, medeni halleri ve bir kimlik ifadesi olan tüm unsurları göz önünde bulundurulmaksızın acımasızca katledilen bütün kadınların hakları aranmalıdır! onlar artık hayatta değil, konuşamıyor, ağlayamıyorlar...

eylül cansın da bir özgecan aslan da hande kader de. şiddet gören ve katledilen bütün kadınlar, farklı koşullarda olsalardı yaşama dair küçük ama önemli mucizeler ortaya koyarlardı eminim.
    yaşamak cinsel kimliğinden bağımsız olarak herkesin hakkı, bu hakkı görmeyen, tanımayan helak olur umarım.

not: kampanya +1