• güya hukuk mezunudur, güya ülkesine adalet dağıtmak için mezun olmuştur.

madem torpille bir yerlere gelmeye çalışacaktın; bari farklı bir meslek seçseydin de en azından itibarı yerle bir olmuş hukuku daha fazla kirletmeseydin.

edit piaf: birkaç arkadaş sürekli bu şahsın yemin törenine ait görüntüleri yollayıp paylaşmamı istiyor. buna gerek görmüyorum zira merak edip biraz araştıranlar zaten çoktan görmüşlerdir twitter'da. benim asıl merak ettiğim şey şu; bunca rezaletten sonra acaba bağlı olduğu baro bu konuda bir işlem yapacak mı yoksa onlar da her satılmış yandaş kurum ve kuruluş gibi sessiz kalmayı mı tercih edecekler.
  • son adalet bükücü.

ha bir de torpille bir yerlere gelmeye çalışan "hukukçu".

yakında ablası sabire meltem gibi buraları sildirir. biz de tekrar yazarız.
  • hakim/savcı olurken yaptığı adaletsizliği hakim/savcı olduktan sonra yapmamasını temenni ettiğim hukukçu. oyunu kurallarına göre oynamış, birçok insan yerinde olsa aynı şeyi yapardı. burada önemli olan mesleğini en iyi şekilde icra etmesi ve birilerinin hakimi/savcısı olmamasıdır.

edit: toplu bir yanıt vereyim. ben burada realist bir yaklaşımla temennilerimi yazdım. ütopyamız tabi ki torpille kimsenin bir yerlere gelmediği bir ülke. ancak gerek hakimlik/savcılık gerek bu tür mülakatla alımın yapıldığı mesleklerde torpil günümüz gerçeğidir. hatta kimi zaman torpiller yarışır, taşağı büyük olan torpilli mesleğe alınır. ben de burada torpille mesleğe giren şahıstan beklentimin, adaletli davranması yönünde olduğunu belirttim.

torpille belli yerlere gelenlerin adaletli davranmayacağı, birilerinin hakimi/savcısı olacağı yönünde fikir beyan eden arkadaşların düşüncelerine saygı duyuyorum.
  • kimin savcısı olacağını çok iyi biliyoruz.
  • hakim/savcı gibi adaletin hükümlerini uygulayacak kişilerin torpile meyletmesi, adalete olan inancın yok edilmesidir. bunu isteyen, kendisinden istenen, buna aracı olan herkes suçludur ve vicdansızdır. böyle kişilerin elinde oyuncak olan sözde adaletten kimseye hayır gelmez. bu olay, zaten var olmadığına inandığımız adalet sisteminin içler acısı halini birkez daha görmemizi sağlamıştır.

adalet sistemi inandırıcılığını en önemliside güvenirliliğini kaybetmiştir. hakim/savcı adayı mesleğini icra etmek için torpil arıyorsa o kişi bağımsız değildir; hür, vicdani ve adil kararlar veremez. hep birilerinin güdümünde eli, kolu bağlı ve birilerinin istediği kararları verecek olan bir kukladan öteye geçemez maalesef.

hukuk okuyan kardeşlerimiz varsa rica ediyorum torpile tenezzül etmeyiniz, inandığınız değerleri ve yıllarca emek harcayıp okuduğunuz değerlere aykırı davranmayınız; birilerinin hakkını yiyerek hakim/savcı olursanız en başından kendinize, mesleğinize ihanet etmiş olursunuz.

adalet mülkün temelidir mi diyeceğiz yoksa çok kaba tabirle ananı siken kadı, kimi kime şikayet edeceksin mi?
  • çok ciddi gündemde kalması gereken başlık.

7-8 kez sınavı dereceyle kazanıp hakim/savcı olamayan adaylar var.

milletvekili dilekçesiyle hakim/savcı olucaksanız yere batsın sizin adaletiniz, hakimliğiniz ve savcılığınız.

lütfen gündeme getirelim bu konuyu bir dilekçeyle hakim/savcı olacak aday hepimizin hakkına girmiş olması demek. ben de sınava giriyorum ucundan kaçırıp kazanamıyorum.

inşallah bakan ve ilgili kuruluş gerekli cevabı verir.
    unutmayın adalet bir gün hepimize lazım olucak.

edit:2021 yılı adli yargı hakimlik yazılı sınavını kazandım fakat mülakattan elendim. ekşideki yazılarım okunduysa tabi almazlar :)
  • doğruluktan ayrılmayıp, haklıya hakkını vermen gereken bir mesleğe sahip olmak için hak yiyen bir avukat.. ben cümleyi kurarken zorlandım , içindeki çelişkiyi, tezatlığı siz düşünün... bu kadının böyle kutsal bir meslek için gerekli yeterliliği yok, araya aracı sokarak bunu kanıtlamış, bence en güzel mülakat bu olmuş. torpille gerçekten hak edenlerin hakkına girmekten bıkmadınız , şimdi adın soyadın ömür boyunca torpilci olarak anılacak, arama motoruna adını yazan özgeçmişinden önce bunları okuyacak, yerinde olmak istemezdim.
  • instagram dahil tüm sosyal medya sitelerini kapatabilirsin ancak yıllar boyunca insanlar ismini internette arattığında bu başlığa denk gelecek.

tanım:torpille hakim/savcı olmak isteyen mhpli milletvekili akrabası.
  • soyadı pek tanıdık hımm.
  • adaletini sikeyim dünya
343 entry daha
hesabın var mı? giriş yap