şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hacettepe üniversitesi ingili dili ve edebiyartının öğrencilere en candan yaklaşan,an tatlı hocalarından biri.içinin güzelliği yüzüne vurmuş olan biri.
 • tanıdığım en zarif insan..hem görüntü hem ruh itibariyle çok zarif. (bkz: victorian lady)
 • seber soyadını kullanmakta olan yrd.doç.dr.
 • hacettepe ingiliz dili ve edebiyatı bölümünün güzeller güzeli hocası. verdiği dersleri (17., 18., 19. yüzyıl) o kadar güzel mimiklerle anlatır ki not tutmayı bir yana bırakır, onu izlersiniz. sanki o çağa dönersiniz bir anda. özellikle victoria devri kadınları için yaptığı tasvirler unutulmaz. (alnı açık olsun diye saçlarını yolan, mermer rengi tenli, ince belli kadın).
  üniversite hayatım boyunca dersinden 100 alabildiğim tek hocamdır kendisi. bölümü sevme sebeplerimden biridir.
 • hacettepe üniversitesi ingiliz dili ve edebiyatı bölümünün en kedi canlı hocası.
  üç yıllık üniversite hayatım boyunca gördüğüm en mütevazi akademisyen.

  hep bir tebessüm halinde olan yüz ifadesiyle, gayet hoş british aksanıyla ve zarif duruşuyla kesinlikle diğer hocalardan farklı olduğunu daha dersin ilk dakikasından belli ediyor. akademisyenlik kompleksinin a'sının bulunmadığı güzide bir insandır kendisi. ayrıca sınavlarda öğrencinin anasını bellemez bazı hocalar gibi.

  bazı işlevselci öğrenciler ise bazı derslerde* bazı hocaların* dersini kendisinden alıp sırf not uğruna böylesine harika bir hocanın iyi niyetini suistimal etmekten geri kalmıyor.
 • çook nadiren sinirlenen, derste sinirlendiğinde de ancak "arkadaşlar siz hiç uçan norton* gördünüz mü?" diye uyarı çeken tam bir lady hocamdır.
 • notlarını yüksek tutmak isteyen çakal öğrenci ordusu yüzünden artık dayanacak gücü, sabrı ve coşkusu kalmamış güzel insan. bitmez tükenmez sınav kağıdı okuma maratonları yüzünden, kendi işi gücü ile ilgilenememekte. kendisine artık değişmesi ve katı olması için telkinler yapılıyor. içinden bir gorgon çıkarması, frankenstein'ın gelinine bağlaması veya goblin pazarına tezgah açması mümkün her an için.
 • verdiği birçok dersi alma şerefine nail olduğum hacettepe ingiliz dili ve edebiyatı bölümünün güzel insanı. adeta bir deity'dir kendisi.anlattığı hikayenin sonunda "so was the story..." demesi hala kulaklarımdadır. sınıf kendisini sessiz sessiz dinlerken "sıkıldınız mı çocuklar?" diye sorar. halbuki herkes trans halindedir. bir keresinde projektörün beyaz perdesini yukarı sarmaya calisirken biraz uğraşmıştı. ama sonunda kuvvetlice çekip bırakınca perde toplandı. o derste de viking mitolojisini işliyorduk. sınıfa bakıp adeta bir body building'ci gibi poz vererek, o yüzünden eksik olmayan güzel gülüsemesiyle "hande the stronghand" deyip sınıfı koparmıştır. bu da unutamadığım bir anımdır. gülmek kendisine çok yakışır. rabbim ömrünü uzun etsin. vesselam.
 • içinin güzelliği dışına vurmuş müstesna hoca. idol.
 • hacettepe üniversitesi ingiliz dili ve edebiyatı bölümünün (bkz: ıtır esen)’i. iyi yürekli hocam benim.