• son dvd li kameranın reklamında çalan ıslıklı şarkıyı merak edenler için (bkz: i love you ono)
  • emeğe, yüreğe sağlık pek çok ev yapımı videonun varoluş sebebi alet.
  • sony'nin amator kamera'si. handikap sozuyle kelime oyunu yapilmi$ gibi geliyor insana.
  • en iyi tavsiyem, eğer sinema-tv okumuyorlarsa ve görsel hikâye anlatmak onlar için öncelikli bir ihtiyaç değilse kısa film çekme hevesine gark olmasınlar..
    o garkın dişlileri arasında heba olan bendeniz, konu sıkıntısı çekmeme rağmen kamerayı elime aldığım gibi uzun ve anlamsız sekanslar çekerken buluyordum kendimi..
    en iyi ve tek oyuncum olan arkadaşım, perspektifli bir yolda sessizce yürür ve sıkılgan bakışlar fırlatırdı etrafa..
    ah, hayatın anlamsızlığını minimal bir biçimde anlatırdı yönetmen bu sade üslubuyla..

mânâlı bir musibet olan şu durumum, binlerce nasihata eşdeğer..
  • philips gs400 mini dv tek tavsiye edilecek modeldir.
    bir kere 3 ccd oluşu renk algısında mükkemel sonuçlar verir. beyaz ayarı çok temizdir.
    gece aydınlatmalı çekimi acayip tribal şeylere yol açar. hoş bir efekttir. bilgisayar aktarımı bir kablo ile biter.
    hafiftir her türlü tripoda rahatça uyar. yarı profesyonel bir kameradır. amatör kısa filmcilerin (artık nasıl algılarsan) vazgeçilmezidir. az ışıkta bile iyi sonuç verir, adam gibi ışıkta deli olur. greenbox için bile çekebilirsin bu aletle temiz sonuçlar verir. yanılmıyorsam 24x optik zoom vardır ki güzeldir. ufo çekmiyorsan zaten digital zoom'u hiç bir çekimde kullanma.

yuh bana editi : philips değil tabiki panasonic nv-gs400... directed by zeke
  • düzgün olanının zor bulunduğu alet. boşa para harcama yöntemi. ona verilecek parayla kötü bir kamera almak yerine adam akıllı bir fotoğraf makinesi alınabilir.
  • kullanımı pratikte çok kolay, izlerken sıkıntı yaratan kamera çeşidi. evet bu kameralar insanoğlunun hayatına girdiğinden beri her düğün her mevlüt her sünnet ve hatta her doğum kaydedilir oldu.
  • sapasağlam çalışan bir modeline sahip olduğum cihaz. dün deneme olarak sony video kaset takıp video kaydettim. hâlâ çalışıyor canavar gibi.

görsel
    görsel
  • (bkz: steadicam)
    (bkz: steadycam)
  • 2010 yılında radyo tv'ye başladığımda üniversitede, bölümde kullanabileceğimiz kameralardan biri de bu çükübik kameraydı. hatta hocamız bile çükübik derdi aklımda kaldığıyla`::)`. çükübik falandı ama amatörlüğüne göre oldukça kaliteli görüntü veriyor, öğrenci halimle işime yarıyordu. yıllardır elimi sürmedim, mark'larla kapışacak yeni modelleri üretilmiştir belki.
hesabın var mı? giriş yap