şükela:  tümü | bugün
 • şuan kom'un başındadır.alaattin çakıcı zamanında telefonla küfür etmişti kendisine.sanırım bu yüzden gizli bir kini var ki avusturyalara kadar kom elemanları takip etti alaattin çakıcıyı.
 • bir soylentiye gore mit mustesarligi gorevine getirilmesi gundemde olan kisi.
  ayrica su anda kom eski daire baskaninin mahkeme karari ile yerine donmesi sebebiyle apk'da kizak gorevde bulunmaktadir kendisi.
 • edirne emniyet müdürlüğü'ne atanması için tebligat yapılmış.

  http://www.hurriyetim.com.tr/…~2@nvid~587151,00.asp
 • alaattin çakıcı operasyonundan bir süre önce de açığa alınmış gibi gösterilmiş, aslında daha sonra viyana'da yapılan operasyonun çalışmalarını yaptığı anlaşılmıştı. şimdiki durumda da "uzanlar çapında" usulsüzlükler içindeki bazı gruplar (isim vermek istemiyorum) üzerine yoğunlaşmak için böyle bir fotoğraf verildiğine inanmak istiyorum.aksi durum hükümetin intiharının başlangıcı ve çok büyük denyoluk olur...
 • pek tanımamakla beraber, güvenilir ve idealist bir polis yöneticisi izlenimi veren, bu güne kadar yaka paça olduğu isimler ve kurumları göz önüne alırsak başına bir iş gelmemiş olması çok şaşırtıcı ve sevindirici olan şahıs.
 • gittiği yerde bir türlü rahat durmayan, nereye sürülse bir türlü "akıllanmayan" adam. sen de herkes gibi salla başı al maaşı. yok, illa birilerini yakalayacak.
 • bugün gazetede çıkan haberle tekrar hatırladığım şahıs. geçmişini ekşi sözlükten okusam da ülkeye faydalı olduğu kanısına vardım. (bkz: böyle devam)
 • hayatta yaptığı işin kıymetini bilerek yaşadığına inandığım insan. gurur duyulacak, cesaret gerektiren, siyasetin bataklığına takılması an meselesi görevleri üstün başarı ile tamamlayan özel bir insan.
 • 1956 kahramanmaraş doğumlu emniyet genel müdürlüğü istihbarat daire eski başkan yardımcısı.

  1973 yılında polisliğe başladı. üç yıl sonra komiserliğe terfi etti. 12 eylül'ün ardından sonrasında içel’de görev yaparken devrimci-yol davası sanıklarının işkenceli sorgularına katıldığı ve bu sorguları yönlendirdiği iddia edildi.

  1983 yılında hazırladığı altın kaçakçılığı raporunda 24 ocak kararları ile dönemin başbakanı turgut özal‘ı ve hükümeti altın kaçakçılığına göz yummak ile suçladı. 1984-1992 yıllarında önce diyarbakır’da, sonra istanbul’da istihbarat şubesinde görev yaptı. güneydoğu’daki görevi sırasında jitem‘de görev yapan itirafçılar ve ahmet cem ersever ile ilişki içine girdi. güneydoğu’da kurduğu bu ilişkilerini istanbul’da görevlendirildikten sonra da sürdürdü.
  5 şubat 1997’de tbmm susurluk kazası araştırma komisyonu’nda, terörle mücadele için mit’te mehmet eymür’ün liderliğinde ülkücü mafya diye anılan kişilerden, emniyet’te mehmet ağar, korkut ekenve ibrahim şahinliderliğinde özel harekatçı polisler ile jandarma’da ahmet cem ersever liderliğinde itirafçılardan oluşturulan organizasyonların daha sonra çete halini aldığını ifade etti.

  basında yaptığı açıklamalar ile askerleri ve özellikle de tuğgeneral veli küçük’ü suçladı. mehmet eymür‘ün, ilişiki içinde olduğu hakkı yaman namlı ve tarık ümit’in sahip oldukları first merchant bank’ın ortakları arasında olduğunu iddia etti.

  genel kurmay başkanlığının dinlenmesi olayına adı karıştı ve açığa alındı.

  atv televizyonunda katıldığı siyaset meydanı programında milli istihbarat teşkilatı’nın telefonlarını açıkladığı gerekçesi ile 20 şubat 1998 tarihinde gözaltına alındı ve yargılama sonucunda devletin gizli bilgilerini açıklamak suçundan hapis yattı. emniyetteki görevine danıştay kararı ile geri döndü.
 • bu gün itibari ile eskişehir emniyet müdürü olmuştur.