şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ferhan şensoy'un güldürülerinden biri. eczane, hastane, pastane, kerhane gibi bölümlerden oluşmuştur.
 • ilk dinleyişte aşık mahzuni tadı alınabilecek ancak adnan ergil'e ait edip akbayram'ın özgürlük albümünde yorumladığı şarkı.

  bizim köyün yolları çamurdan geçilmez
  hali nicelerin bir gün olsun yüzü gülmez
  bizim köyün yolları bir aşağı bir yukarı
  göremezsin bizi mevlam bizi halıdır toprağı taşı

  haneleri,
  görsen nice haneleri
  dertlerini,
  dinle bir yol garipleri
  kaldır bize engelleri
  sen bilirsin çareleri
  felek bize acımıyor
  can usandı, gel gör bizi

  bizim köyün akşamları uzundur yollar gibi
  geceler bitmek bilmez çektiğimiz dertler gibi
 • yakında kanal d de başlayacak olan dizi.
  istanbul kraliyet tiyatrosu oyuncuları oynayacak
 • oyuncu kadrosuna bakılırsa 3 bölümden fazla sürmeyecek yaz eğlencesi.
 • kerhaneli bölümünü beklediğimiz show. pastahane ile başlamışlardır..
 • ekran versiyonu yer yer çok başarılı oyunculuklar sergilenmesine rağmen metin açısından tek kelimeyle sıkıcı (kemal kenan ergen'in yazdığı gülhane'de berkun oya göndermesi hariç) olmuş.

  yayım ertesi editi: %4.25 civarı reytingle devam ederlerse, olsa olsa 2 hafta daha yayımda kalabileceklerini üzülerek gözlemekteyim.
 • kanal d' de yayınlanmaya başlanan, çok başarılı bir ferhan şensoy uyarlaması.

  tiyatro tadında ve "esprinin gelişi 5 dakika öncesinden belli" eme seme yaramayan tayyare vodvillerin yanında ilaç gibi gelmiş skeçler manzumesi.

  oyuncular tiyatro oyuncuları olunca, büyük bir zevkle izleniyor. çok güzel hareketler bunlardaki lunapark havası yok, skeçler su gibi akıyor, ne bir tekleme, ne bir yanlış mimik. uzun süredir hiç bu kadar gülmemiştim.

  skeçler yer yer duraksamaya girse de, oyuncular bu açığı o kadar güzel kapatıyorlar ki, sürekli aynı lafı ediyorsunuz, "çok başarılı bre".

  salya sümük dizilere rağbet daha fazla olduğundan, ömrünün kısa olmasından endişeliyim doktor bey. ne kadar bölüm çekilirse o kadar kardayız diyorum ve ömrünün uzun olmasını diliyorum. sağolsunlar varolsunlar.
 • pek reklamı yapılmaması ve dillerde dolaşmamasına rağmen, ilerleyen günlerde izleyicilerinin tahmin edilenin üzerinde olacağını düşündüğüm, eğlencelik program/dizi.
 • oyuncuların özellikle de (bkz: ahmet saraçoğlu), (bkz: serdar orçin), (bkz: özlem türkad) ve (bkz: barış başar) ın öne çıktığı eğlenceli güldürük. fakat başarılı oyunculukların kötü reji ile gölgelenmesi içimi burktu be sözlük. ben hayatımda bu kadar kötü bir yönetmen izlemedim daha önce, hatalı kadrajdan (arkadaşım oyuncunun kolunu kesmişsin yahu kadraj yaparken, yok artık!) söz birindeyken başka oyuncuyu göstermeye kadar her türlü hata mevcut. acilen yönetmen değişikliğine gitmelerini beklemekteyim.
 • harika bir parodi, güldürü programi, kaliteli yazmislar, cok guzel oynamislar, aferin.