şükela:  tümü | bugün
  • yakın zamanda yine facebook üzerinden insanların bilgilerini çaldığı hakkında haberler çıkacak zararlı facebook uygulaması.
  • son birkaç gündür facebook'da çılgın atan türk tipi, bize aramızda ne cevherler olduğunu duyuran uygulama.

türk insanının (ben dahil) ne kadar dolduruşa/gaza gelmeye müsait olduğunu gözler önüne seriyor.
    hemen merak edip basıyorsun nedir ne değildir diye sizi şıp diye bir ünlüyle eşleştiriyor. ama gel gör ki eşleştirilen ünlülerin hepsi cillop. brad pitt'ler, al pacino'lar, christian bale'lar, kate winslet'lar, angelina jolie'ler gırla maşallah. bir tanesini de gidip tipsiz bi ünlüyle falan eşleştirmiyor çakal uygulama. tam bizlik. heralde database'lerine sadece güzel abileri, çekici hanımkızları koymuşlar.

hayır o değil bir de küsuratlı sayı veriyor* kerata. neymiş efendim %64 oranında x'e benziyosun diye. sorun bende heralde alet %90 oranında eşleştirmiş, ben bi türlü benzetemiyorum.
  • myheritage çakması bir uygulama. benzetme başarı yüzdesinin daha düşük olduğunu söyleyebilirim. gerçi myheritage bozmuştur şimdi belki bilmiyorum, en son 19 yaşında girmiştim.
  • zamanında kullandığım facebook uygulaması. herhangi bi zararı yok. ha bu arada sonuç zaten belli: brad pitt ve albert einstein karışımı yarı tanrı.
  • bana hemen herkesin orlando bloom'a veya scarlett johansson'a benzediğini farkettiren uygulama.
  • şu sıralar yeniden facebook'u kasıp kavurmaya başlamış olan uygulama. kullananlar çok mutlu olduklarını söylüyorlar. marilyn monroe'ye benzetilen bir kız ''zaten o benim idolümdü, şu an o kadar mutluyum ki hemen instagram'a fotoğraf yüklemeliyim'' diyerek kendini ifade etti.

bu da böyle bir anımdır...
  • profilimdeki köpek resmiyle ne sonuç vereceğini merak edip denediğim ve sonuç olarak %35 jennifer connelly'ye benzeten uygulama.

(bkz: epic fail)

edit: link
  • yazın siyahi insanlarla yarışabilecek derecede esmer, 1.75 boya 60 kilo ölçülerindeki şahsımı marilyn monroe'a benzeterek ne derece isabetli olduğunu kanıtlamış olan uygulamadır. "bırak bu işleri kızım, senin ruhun sarışın" mı demek istiyor napıyor belli değil.
  • profilimdeki şu fotoğrafı (http://i.imgur.com/fppqh.jpg) yüzde 75 lion king'e benzeterek hayretlere düşüren uygulama. görmeyeli baya geliştirmişler.

* şaka lan brad pitt'e benzetti amk. ufacık bir gelişme yok.