• su gunlerde hafta sonlari bahcelievler kultur merkezi'nde sergileneni izledigim en eglenceli tiyatro oyunlarindan biri diyebilirim. hem daha once izlememis olmam hem de yonetmenin bu sefer cok iyi is cikarmis olmasi onemli. tabi bir de kacinilmaz ebru karanfilci faktoru var. (bkz: being ebru karanfilci)
  • bugun 20:00'de akatlar kultur merkezi'nde galasi var. o civarda oturan kimsenin kacirmamasini tavsiye ederim.
  • ece gürsel’in oyunculuğu dışında mükemmel bir oyun. repliklerini unutmadı ancak duygularını katamıyor. özellikle can törtop muhteşemdi, inanılmaz güldük.

tek sıkıntı oyunun oynandığı duru ana sahne eğimi kötü olduğu için sahneyi görmek biraz zor.
  • dün akşam kkm gönül ülkü gazanfer özcan tiyatro salonunda epizot görsel sanatlar'ın sahneye koymuş olduğu versiyonunu izlediğimiz ray cooney imzalı oyun.

yorucu geçen bir iş gününün sonunda çok düşük tempolu bir ilk yarı bizi epey dağıttı ve eşimin o an yaşamakta olduğu eklem ağrıları nedeniyle arada çıkmayı bile düşündük. ama bir eseri yarıda bırakmak haksızlık gibi geldiğinden devam etmeye karar verdik ve ikinci perdenin aksiyonu, tekniği ve başarısı bizi şoke etti. ilk perdede ya metnin ya da sahnedeki konsantrasyonun bir ağırlığı söz konusu, bir de gerçekten 1 saat gibi uzun bir süreye rağmen çok az aksiyon mevcuttu. ama buna aldanmayın, olaylar asıl ikinci perdede gelişiyor. gerçekten iyi ki azmedip sonuna kadar kalmışız. yazarın tekniğiyle o kapılardan girip çıkan, geçişen, sürekli yeni bilgiler ve eşyalarla odaya dönen oyuncular gerçekten güzel bir performans sergilediler.

uzun zamandır bu kadar emek verilmiş ve hareketli bir oyun izlememiştik. gerçekten çok eğlendik. teşekkürler epizot oyuncuları.
  • sahne dragos`ta izleyecekseniz kesinlikle gitmeyin, oyun boyunca klimalari kapali tutarak izleyicilerin sicaktan oyunu izleyememesine sebep oldular.

oyun eglenceli ve guzeldi.
  • öncelikle tüm oyuncuları tebrik ederim. iki buçuk saat sahnede kalmak her yiğidin harcı değil. gidecekseniz haftalık tv dizisi uzunluğunda bir oyun sizi bekliyor. kadrosu güzel konusu vasat bir oyun ancak bu süre nedir arkadaş. oyunun orijinalini bilemem ama bu haliyle bir izleyici olarak sıkıldım, bayıldım, darlanmaktan güldüm. süre olayını çözseler ve ikinci üst kat komşusunun da lise tiyatrosundan fırlama oyunculuğunu biraz düzeltseler güzel oyun bile diyebilirdim. neyse gidecek oyun arayanların diğer seçenekleri de değerlendirmesini önerir, hiiiç bir oyun bulamazlarsa geniş bir vakit ayırıp eğlenmelerini dilerim.
  • eve gürsel'in performansını ilk kez sahneye çıkmış olmasına bağlayarak es geçiyorum.
    ismail can'ın oyunculuğuna diyecek bir şey bulamıyorum resmen "o" olabilen bir adam.
    berke hürcan da gayet tatlıydı özellikle hızlı sahnelerde epey iyiydi.
    celal hoca zaten aşırı tatlıydı, sempati dalgaları yaydı.
    can mutluca oyunun enerjisini yükselten renkli bir karakteri en az gerçek hayattaki rengi kadar başarılı oynadı.
    çok güldüğüm, hızlı, yüksek enerjili bir oyundu. ece'nin biraz ısrarcı olması lazım, aslında sahneye çok müsait ama eğitim eksikliği çok belli.
    tavsiye ederim, eğlenceli oyun.
  • 80 yillarda dormen tiyatrosunda sahneye konulmus ve izlenme rekorlari kirmis ray cooney klasigi. bendeniz 7 yasinda kucuk bir cocuk olarak gidip gormustum her ne kadar yasima uygun olmasa da.
  • poster tasarımını okan bayülgen'le beraber özene bezene yaptığım, gel gör ki olaya tiyatrokare'nin ve yamulmuyorsam bir reklam ajansının karışmasıyla tüm kompozisyonun benden habersiz olarak değiştirilmesiyle türk tiyatro tarihinin en bi kötü afişlerinden birine sahip olmuş oyun.

oysa biz tiyatro afişlerini deneysel - radikal afişler olarak bilirdik?!
  • şaşırtıcı biçimde dayanılmaz çıkan oyun. gerçi ben kasıp ikinci perdeye kalırdım ama yanımdakiler çıkarken beni de yanlarında götürdüler.
hesabın var mı? giriş yap