şükela:  tümü | bugün
  • hırsızlıktan yakalanan gencin haykırdığı isyan cümlesi.
    "hani avrupa birliği işkence kalkmıştı"

aslında eski bir video, youtube senin, ekşi sözlük benim aradım ama bulamadım. insanlığa hizmet için yükledim.
    (bkz: beyler repleri unutmayalım emeğe saygı)
  • her canım sıkıldığında açıp izlediğim ve 'hanni avruppa birliği işkence kakmıştı' diye hönkürdüğüm video.
  • hırsız çaldığı montu sokakta giyince montun sahibi tarafından fark ediliyor, videonun en can alıcı noktası da tam olarak burda. haber anonsu şöyle devam ediyor:

"hırsız bunun üzerine kısa sürede yakalanıp hastaneye kaldırıldı"

basit bir hata olarak değerlendirilemeyecek kadar önemli bir ayrıntı: olay adana'da geçiyor. hırsız yakalanıp gözaltına alınmıyor, soyduğu kişinin eline geçince önce dayak yiyor, sonra hastaneye kaldırılıyor, orada adalete teslim ediliyor. adalet sistemimizi anlatan görkemli bir çalışma.
  • educatedear'ın el atması gereken video.
  • "bani öldürdüler" diye isyan eden genç bir hırsızı içeren videonun başlığıdır.
  • avrupa birliğine giremeyişimize en çok lanet okuyan kimse budur herhalde.

''gireceksek girelim artık şu avrupa birliğine. paso ağzımı burnumuzu patlatıyorlar amk! avrupa birliği, ulan ben sana bu yediğim dayakların hesabını sormaz mıyım? hele bi içeriden çıkayım amuğa goyim!''
  • izledikten sonra hem devletten hem de medyadan bir kez daha tiksinmemi sağlayan bir video.

anlaşıldığı üzere hırsızlıkla suçlanan kişi, gözaltına alındıktan sonra polisler tarafından biraz dövülmüş. başına ve yüzüne copla vurulmuş. lakin haberin giriş cümlesine bakın: "yarasına aldırmadan bağırıp çağıran ve avrupa birliği'nden adalet isteyen bu kişi, aslında bir hırsız."

eee amına koyim, hırsız diye adamı gözaltına aldıktan sonra copla dövmen mi gerekiyor?

toplumda da oluşan algı haklı olarak "e hak etti orospu çocuğu"na dönüyor bir anda. sonra bu toplumdan işkenceye sıfır tolerans gösteren bireyler yetişmesini bekliyoruz, ancak onun yerine avrupa insan hakları mahkemesi'nden gelen cezalara, "bu avrupa zaten bizim gelişmemizi heç istemiyor" yorumları yapan üniversite mezunu tipler peydah oluyor.

bu sistemin amk.
  • 200 tl+cep telefonu ve bir montu çalan bir vatandaşın haykırışı. bugün hangi hırsız çaldığı giysiyi sokağa çıkıp çaldığı mıntıkanın yanında gezer? ancak üşüyorsan, gezersin. yine fakir fukaranın ezildiği bir videoya tanıklık ediyoruz birkaç komik insan da videodaki kelimelerin adeta sloganlaşmasını ister. biri ısınma derdinde öbürü sıcak koltuğunda swf derdinde.
  • acilen caps'i yapılması gereken haykırış...