şükela:  tümü | bugün
  • eblek bir haluk levent sarkisi repliginden adını alan eblek bir haluk levent şarkısı.
  • son derece basarili bir haluk levent parcasi. videoklibinde de gercek sevgilisi oynuyordu. sozleri de $oyledir:

dünyalar verdim gözlerinin uğruna
    kaçamak saatler, sonsuz kelimeler
    unuttun mu yar, söz verdin bana
    gitmeyecektin, daha neler neler

simdi uzaklardasın, bensiz sevdalardasın
    söyle söyle güneşin kızı, ne yapmaktasın

hani benim, hani benim olacaktın
    iki bahar önce okulun bitince bana varacaktın
  • bencilliğin mottosu
  • bu parçadaki sololar serdar öztop'a aittir.
    şahsen ömrüm boyunca unutmayacağım bir solodur, harikadır. dinlenmesi gerekir.
  • haluk levent'in müzik dersi verdiği parçalarından biri. ayrıca kendisi o zamanlar cezaevinde olduğu için şarkının klibinde silüeti ile arz-ı endam etmekte.
  • kıymeti pek bilinmeyen türk müzik tarihinin en iyi şarkılarındandır. "şimdi uzaklardasın, bensiz sevdalardasın..." kısmı süperdir.
  • seveni vardır sevmeyeni vardır fakat büyük bir yanlış anlaşılma vardır ki, bu şarkı haluk levent'in değil, gitara yeni başlayan ergen'in şarkısıdır. o kadar çok duydum ki orada burada, haluk levent nasıl söylerdi hatırlayamıyorum.
  • haluk levent'in ne yapmaya çalıştığını anlamadığım şarkısı.
    şarkıda diyor ki;
    "hani benim, hani benim olacaktın.
    iki bahar önce okulun bitince bana varacaktın"

bu sözlerden kızın okulunun iki bahar önce bittiğini ve verdiği sözü tutmadığını anlıyoruz. yani kız okulum bitsin söz geleceğim demiş ve okulu falan bitmiş, gelmemiş. verdiği sözü tutmamış ki haluk levent böyle bir yakınma içerisinde.

fakat klipte olay böyle gelişmiyor. kızın elinde kitap, defter ve omuzunda çantasıyla evine gittiği görülüyor. kızda tam bir öğrenci profili hakim. yani okulu bitmemiş.

başka kısımda da şöyle diyor haluk levent;

"şimdi uzaklardasın, bensiz sevdalardasın
    söyle söyle güneşin kızı, ne yapmaktasın"

kız deli divane gibi haluk levent'i düşünüyor oysa. hatta ağlıyor bile. duvarlarındaki haluk levent'in fotoğraflarını saymıyorum bile.
    haluk levent "söyle ne yapmaktasın" diyor. burada ne yaptığı anlaşılmayan biri varsa o da haluk levent. kız daha ne yapsın, seviyor işte. klibin sonunda kız artık dayanamıyor hasretine ve yollara atıyor kendini. haluk levent'in evine koşuyor. ama haluk levent bey hala "hani benim olacaktın" diye bangır bangır bağırıyor. kız haluk levent'in evinin kapısının kilitli olduğunu görünce hemen cezaevine koşuyor. burası da garip hani. bir insan evde yoksa ya da taşınmışsa neden aklına geldiği ilk yer cezaevi olur ki? neyse kız cezaevinin kapısına dayanıyor, yorgunluktan, ümitsizlikten olduğu yere çöküveriyor.

kız okulu bitmeden haluk levent'e koşuyor, deliler gibi haluk levent'i seviyor ama haluk levent hapis yattığı için kavuşamıyor. haluk levent'in büyük bir yanlışın içerisinde olduğu açıkça ortada ve kızı haksız yere suçluyor, öfke kusuyor. gerçekten ilginç.
hesabın var mı? giriş yap