şükela:  tümü | bugün
  • çocuk yazını grubu'nun sosyal sorumluluk projesi.

    projenin liderliğini "şiddeti ve onu göz ardı eden döngüyü kırmak, her birimizin hayatı boyunca üstlenebileceği en önemli görevdir." diyen aytül akal yapıyor.

    "hani her şey oyundu, okuruna şiddetten uzak bir yaşam anlayışını seçebileceğini anımsatıyor; şiddetin sıradanlaşmasına karşı duruyor. bu kitap, çocuk okurun yaşamdaki güzellikleri sevgi ile içselleştirmesine katkı verecek, şiddet karşısında duyarlılık oluşturacak şiir, öykü, anı, deneme, masal, çizgi roman, özdeyiş, resim ve grafiklerin yanı sıra bir de tiyatro oyunu sunuyor."

    http://www.haniherseyoyundu.com/
  • ortaokulda okuduğum, bilinçlendirici bir kitap. çizimleri çok güzeldi, ayrıca telif hakkı olmayan resimler de içeriyordu(internetten teklifsiz resimleri bulup kullandıklarını belirtiyorlardı). ancak en sevdiğim kısım kitabın sonunda yer alan yazar yazışmalarıydı, kitabın derleme sürecini anlatıyorlardı.

    ancak ne yazık ki okul kütüphanelerinde araya kaynayıp yeterince çocuğa ilham veremesiğini tahmin ediyorum, en azından bizim okul için öyleydi; aralarda kaybolmuş ve az okunmuştu.