şükela:  tümü | bugün
  • türk erkeklerinin eşlerine seslenme repliği. (bkz: bey)
  • bu kelime, eğer etrafta birileri warsa daha fazla tercih edilir... başbaşalık hakimse hatun, yavrum, kari gibi kelimeler daha revaçtadır.
  • evi her temizlemeye geldiğinde bilgisayar monitorunun üzerine dantel örtü koymayı unutmayan eski gündelikçi kadının ismi
  • ikinci bahar dizisinde turkan $orayin canlandirdigi karakterin adi
  • tarih hocasının anlattığına göre bu kelime şöyle ortaya çıkıyor:
    orta asyada çin sultanı ile türk han'ı bi toplantıda buluşuyorlar. o zamanlar kadın çok önemli türk toplumunda* o yüzden türk hanı yanında karısını da getiriyor. çinli şaşırıyor tabi, kadının ne işi var lan burda lavuk hesabi. soruyor bu kim diye. türk hanının cevabı:
    "bu da benim han'ım"
    böyle.

edit: yillar sonra rast geldim su entrye, milliyet gazetesi internet versiyonuna "iste turk milletinin kadina verdigi onem!!!" basligiyla haber olabilecek duzeyde bir tarih egitimi aldigimizi tekrar hissettim...
  • bazı epik şiirlerde falan geçer ve hep yanlış anlaşılır.. kastedilen çogu zaman "han-ım*" olmasına ragmen herif karısına sesleniyor gibi bir görüntü oluşur çogu kafada..
  • tüy yumağım, miskinim, cilvelim...sinirlenince dişlerini gıcırdatan şaşkın güzelim..kedimcim.
  • en son böğrüme faça atmış, tırnakları kesilse dişleri devreye giren kedi suretinde hayvanoğluhayvan, melek görünümünde şeytan, hastası olduğum organizma... ama hepisi tüy bunun içi kof...
  • daha minicikken bebecikken * gordugum, hastasi oldugum, simdiki halini merak ettigim bewitched'in kedisi
    (bkz: chinchilla silver)
  • bu kedi* karsılamaya gelmez boole alırsın eline sıkarsın sıkarsın "miyk" diye bir ses gelir en fazla.. biraz seversin hemen "mırrrr mırrrrrr" diyerek motor sesleri cıkarmaya baslamıstır bilem... cok tatlı cokkk..