şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şu an çoğumuzun hatirlayamadigi, ama ismi duyulunca sanki bir yerlerden asina oldugunu dusundugumuz bir insan. bir kadın. bir anne.

  10 sene önce ümraniye'de tinerciler tarafından kaçirilip tecavuz edilen ve sayisiz bıçak darbeleriyle öldürülen anaokulu öğretmeni serpil yeşilyurt'un annesi. kendisi bu vahşete çok yakından tanıklık etti. zira kendisi de tinerciler tarafından kaçırılıp aynı muameleye tabii tutulmuştu.
  kızının gözleri önünde tecavüze uğradı. kızı gözlerinin önünde tecavüze uğradı. sonra kızının vücudunun, sayısız bıçak darbeleriyle delik deşik edilmesini izledi. onca yıl emek verdiği, gözünden sakınıp büyüttüğü ve sonunda topluma faydalı bir birey (anaokulu öğretmeni) olarak sunduğu kızının göğüs uçlarının kesilip, gözlerinin oyulmasını ve bunun gibi yine bir takım insanlık dışı hareketlere maruz kalışını seyretti. sonra kendisi de sayısız kez bıçaklandıktan sonra bir kenara atıldı ve terkedildi. kızı öldü ama kendisi hayatta kaldı. şimdi bu izlerle,dışarıda, aramızda yaşamını sürdürmeye çalışıyor. kızının katili olan 4 tinercinin de yaşamını sürdürdüğü gibi.
  olay 1998 yılında oldu. aradan 10 yıl geçti. olayın 6 sanığı var. bu sanıklardan birisi mezarda. diğer 5 i ise dışarıda. yani cezasını çekmekte olan, cezaevinde olan kimse yok.
  dışarıdan bakıldığında bu işte bir gariplik olduğu seziliyor. henüz 10 yıl önce böylesine bir vahşeti gerçekleştiren kişilerin hepsi yine aramızda.
  aslinda pek bir gariplik te yok. ezelden beri olan bu değilmiydi sanki. onca yıl bu ülkede yaşayan sanki bizler değilmiydik. ortada şaşırılacak birşey yok. elin ingilizine, amerikanına, almanına anlatırsak bu olayı onlar şaşırabilir. ama bizim şaşırmamamız lazım. çünkü türkiye'de yaşıyoruz.
  ortada garip olan birşey yok. sadece hayatlarının sonuna kadar, bir tarafları eksik, canı yanmış olarak yaşamaya çalışan insanlar var. boray uras gibi. hanım yeşilyurt gibi.

  (bkz: sevim tanurek)
 • kendisine cehennem azabı yaşatanlar, aramızda dolaşıyorlar.
  bu olayı yeni duydum. muhtemelen pek çok kişi de bilmiyor eski bir olay olduğundan dolayı.
  bu vahşi katillerin aramızda dolaşıyor olduğuna inanamıyorum. nasıl bir adalet bu?