şükela:  tümü | bugün
  • hanıma duyulan saygı, sevgi , sadakatin bütünüdür. yakın zamanda (bkz: #hanımcıyız) etiketiyle sosyal medyada piç olacak ilke ve yaşam biçimidir.
  • (bkz: evli meriç)
  • şu sıralarda twitter'da çok fazla gördüğüm hashtag akımı. birkaç kişi #hanımcıyız diye tivit atınca diğer yumuşak götlü metiçler de göbek atmaya başlamışlar #hanımcıyız diye.

oğlum bak dikkat edin. o akımı başlatan adamlar, sadece twitter'da böyle davranan, gerçek hayatta göte göt diyen adamlar. siz yapınca kılıbık oluyorsunuz, benden söylemesi.
  • ülkemizde kendini prenses zanneden kezbanların yeni ıslak rüyası.
  • ondan sonra bastırılmış duygularınızı rahatlatmak için türk kızı şöyle, türk kızı böyle diye yazarsınız. azıcık adam olun, kadına tapmayın. ölmezsiniz.
  • hanımcıyız kardeş zoruna gidenin borusuna gitsin.

not: hanımımı seviyorum.
  • üyesi olmaktan mutluluk duyduğum grup, akım vs.

forever hanımcılık lan!!
  • geçenlerde twitter'da gördüğüm vıcık vıcık -bence pekte komik olmayan- saçma akım. ha eğlenenler vardır muhakkak, eğlendiriyorsa takmayın eleştirileri fakat eğer gerçekten kayıtsız şartsız bu kafadaysanız... neyse aşağıda bi kaç örnek verecem orda söverim.
    ben bilmem beyim bilir kadınının erkek versiyonu. kişilik, karakter, düşünce yoksunu bireydir. kadının söylediği şey gerçekten mantıklı ve makul olupta saçma sapan kaprisle inkar ediyorsan da gerzeğin tekisin. o kadınla ilişkinde bu iki tipten biriysen zaten yalnızca kadın erkek ilişkinde değil, sosyal ilişkilerinde de etrafındaki insanlar sana menfi bir kanaat barındırır! tutarsız bi kaypak diye birileri senin hakkında hüküm veriyordur bi yerlerde.

istanbul'da öğrenci iken evini kiraladığımız adam bunlardan biriydi. bir iki sefer bu adamla belli şeylerde konuştuk sonra karısı farklı düşüncede olduğu için bu adam söylediklerini yaladı yuttu karısının dediği şeylerle (o konu hakkında) yeniden bi karara varmıştık(önce adamla konuşuyoruz, sonra karısı arayıp yeniden farklı beyanlarla geliyor). neyse bi şekilde anlaşıyorduk. artık ev ile ilgili yeni bi konu hakkında konuşulacağı zaman muhattap olduğumuzda bu adamın beyanlarını dikkate almıyorduk çünkü karısı söyleyecek son sözü.
    "o. amca siz akşam karınızla da konuşun son durumu bize bildirirsiniz!"
    4 yıldır oturduğumuz evde kombi arızalandı. kombi 9 yıl önce takılmış. normalde kanunen tadilat yükümlülüğü bizde ama bize teslim edilince sıfır değildi. geçmişinde bir yıpranma payı var diye aradım o. amcayı. niyetim tamamen onlara yıkmak değil tabi masrafı, hakkaniyetli şekilde bölüşmek. meramımızı anlattım bu kabul etti! tabi ben bu beyana güvenmiyorum. 'akşam belli olur' dedik, durum. akşama doğru aradı bu ama telefonda karısı var. saçma şekilde konuştu, siz o.'yu kandırmaya mı çalışıyorsunuz, sahtekâr mısınız falan gibi biraz sinirimi bozacak ithamlarda bulundu. buna tekrar durumu anlatmaya çalıştım ama insan değil muhattap olduğum kaltak! deli etti ithamlarıyla. bende dayanamadım hakaret ettim biraz, "haddini bil nasıl konuşuyorsun sen karaktersiz kadın" minvalinde(tam hatırlamıyorum ama küfür etmeden, bundan daha ağır olacak şekilde hakaret ettim bağırdım çağırdım) konuştuk, sonra masrafı üstlendim tamamen(biz hallederiz dedim) telefonu yüzüne kapattım. ev arkadaşlarıma durumu bildirdim, yaptığımı anlattım kombiyi biz yaptırdık. ondan sonra beni aramadılar(kombiyi n'aptınız?) ev sahibi ile karısı, bizim çocukları bile arayınca benim ettiğim hakarete yönelik ne laf edebildiler ne de "boşaltın evi" diye kovamadılar. 60 bine yakın kira ödedik yıllarca ve sıkıntı çıkarmadık hiç ama 300 lira için o adam karısına(karısı da kendine) hakaret etmeme göz yumdu. öğrenci iken illa ufak tefek şeyleri düşünüyor insan ama ben böyle durumda ev sahibinin yerinde olsam böyle bi olay yaşamazdım. ya makul olana anlaşırdım yahut "tamam önemli değil kiradan düşün" derdim. ama öyle piçin teki çıkıp karıma bu lafları söylerse durduk yere o evi başına yıkarım. tabi kendinin karaktersizliğini ve karısının yaptığı kaltaklığı bildiği için 150 liraya bana peşkeş çekti.
    sizce kadın ne kadar kaltak olsada bu durumdan (1200 lira gibi kiradan) 150 lira sıyırdı diye tatmin oldu mu dersiniz? psikolojik olarak daha mı mutlu? evli olduğu adama saygı duyuyor mu(adam zaten hanımcı, saygıdan öte köpek olmuş kadına)? bu arada şunu belirteyim, o sıyırdıkları 150 liranın aç'ı değiller, tuzu kuru insanlar. kafa kafaya verip karı-koca karakterlerini bana meze ettikleri için kendilerine saygıları var mı sizce?
    kadın unutmaz beyler, biz evden çıktık okullar biterken, üstünden 1 yıl geçen o olay hâlâ kadının aklındaydı. haksızlığını yüzüne tokat gibi çarpan adama(haksızlığa ısrar etmediği sürece kimseye bu derece şiddetli konuşmam) içinde öfke ile karışık saygı duyar. kocası olacak sümsüğe o kadar saygı duymaz belki!
    bizimde kirada mülkümüz var, gayet ılımlıyız ve karşıdaki de bunu kullanmayacak karakterde. kiradan gelirimiz yıllık 30 lira olmaz 29 olur, çok mesele değil. hiçbir türlü menfaat için karakterimizi veya itibarımızı araya vermeyiz.

hanımcılığın özeti bu. kafamda buna yönelik aslında güzel olan 2 3 örnek daha var ama entry de yeterince uzun oldu sanırım.

aklınızda bulunsun, gerçekten hakedene gerekli değeri verin yeter. sonrasında korkmayın kendi adınıza.
    erkeklerin zeki kadın sevmemesi diye bi şey var ama orda da kastedilen zekâsını sinsiliğe/entrikaya yoran kadın. yoksa zeki/akıllı kadının başımızın üstünde yeri var. tüm sorumluluğu bana yıkan ezik kadındansa sorumlulukları bölüşebileceğim kadından neden kaçayım!
  • (bkz: win win)