şükela:  tümü | bugün soru sor
 • californication'un ana karakteri. yazar tıkanması* yaşayan insan. bir adet kitabı oldukça meşhur olmuş, ünlü oyuncular tarafından beyaz perdeye aktarılmıştır. kendisi kitabının beyaz perdedeki yansımasından nefret etmektedir, hatta filmin yönetmeninden intikam almak için karısıyla yatmıştır.

  herkesten, özellikle kadınlardan nefret etmektedir. sürekli kazanıyor görünüp de, kaybeden biri aslında.

  david duchovny tarafından hayat verilmektedir.
 • "i love women. i have all their albums" lafııyla listelere bi numaradan girmiş adamdır.
 • kuşkusuz- ön adı esnek bir bukowski göndermesinin çimenli bulutundan yeşermiştir. soyadı ise belki bir biçem tedirginliğidir. porsche'si çalındıktan sonra ff'nin the pretender'ı eşliğinde sigara yaktığı efsane sekans bu konuda bir kaç ipucu verir. eğer sabırlıysanız ve yalnızsanız bu şehirde; günün birinde anlaşılma ihtimaliniz yüksektir. veya bazı şeyler bir çelik cinselliğinde akar üzerinize; sonrasında, yağmura dur diyemezsiniz.
 • fırlama bir alkolikten öte, sigarakolik bir kültablası döküntüsü izlenimi veren sakin insan. yalnız hank'in iyi bir insan olması bence iyi bir insan olmadığı görüntüsü vermesi sebebiyle, hayatının kaymasına sebep oluyor. o görüntüyü vermeyince de, yaşamaya değer görmüyor ya kendini, sanki çok matah bir bokmuş gibi.
 • bir elinde bir türlü bırakamadığı sigarası, diğer elinde ise sabahları kahve niyetine içtiği viskiyle çizdiği görüntüyle kafamızda yer etmiş ve her zaman siyah giyinen dizi karakteri.

  ayrıca (daha önce söylenmiş aslında ama neyse);

  (bkz: henry chinaski)
 • erkeklerin çoğu evliyken her gün başka kadınla yatmayı isterken hank moody her gün başka kadınla yattığı halde evli olmak isteyen insandır...
 • diziyi izledikten sonra californication dinleyerek bünyeyi dizginlemek gerek kaptırıldığnda yoldan çıkarır bu adam dikkat!!!
 • cool kelimesini sevmememe ragmen bu abimiz için kullanılacak en dogru kelime budur. her konudaki sakinliğiyle ve replikleriyle koparabilir olur olmadık yerde.

  ayrıca kendisinin arabasına hastayımdır ve tam emin olamasam da bu araba büyük ihtimalle porsche 911 serisi 964 tür.
 • ayni anda hem kalkmi$ bir sike, hem de kendince ahlak kistaslarina sahip olabilen yaratilmi$ en muhte$em super kahramanlardan bir tanesidir. ha gercek olsa kendisiyle ta$$ak muhabbeti e$liginde galon galon bourbon tuketebilirim, ama karima-bacima en fazla 1,5 km yakla$masina ozen gostermeyi asla ihmal etmem.
 • efendim benim iki arkadas vicky cristina barcelona filmini izlerken arada yanlarinda oturan 70li yaslarinda bir amca bizimkilere doner, "ya bu adamin y...ragini dogdugu gun altin suyuna batirmislar galiba!" der ve olayi bitirir.

  iste hank moodyde tam boyle bir adamdir, yanliz su anda basi fena derttedir hocalik yaptigi universitedeki bolum baskani, asistani ve bir adet bos zamanlarinda strip clubda calisan ogrencisi ile...