şükela:  tümü | bugün soru sor
 • uzakdoğu lastikleri arasında kabul edilebilir performansa sahip markalardan biri. o kadar ucuzki fiyatı iyi lastikleri üçte biri ama sen alır takarmısın diye sorarsanız şahsen ben kullanmam.
 • lastik üreticisi tüm markaların yer aldığı pek çok lastik testinde hep ilk 3'te yer alan, ülkemiz pazarında pek tanınmayan, işin aslına bakacak oldukça uygun fiyata satılan, kaliteli otomobil lastikleri üreten firma.
 • kore menşeili lastik firması. tame the road diyede bir sloganları var
 • son dönemde ülkemizde üretilen bir çok araçta kullanılan uygun fiyatlı lastik markası. benim de 6 aylık deneyimlerime göre ticari lastikleri michelin'in ticari lastiklerini (bkz: michelin agilis) çok da aratmıyor.
 • son 1-2 yıldır dikkatle izlediğim, ciddi dergilerin yaptığı karşılaştırmalı testlerde iyi sonuçlar alan, aracımın üzerindeki mevcut bridgestone lardan yarı fiyatlı olan muhtemel bir sonraki lastik markam.
 • an itibariyle dünyanın en büyük yedinci lastik üreticisi olan firma.
 • aracımın default lastik markası. çok serttir, hele amortisörlerde sertse en ufak bir çukura girdiğinde varın gerisini siz hesap edin. 5 yıl sonra bugün kendisinden kurtulup yokohama aldım. aslında bir yerde terfi de ettim denilebilir. şimdi dünya varmış diyorum. hem çok daha sessiz hem de çok daha yumuşak. bilmiyorum alan bu markayı nasıl alıyor. belki de default verdikleri lastikler pek bir boktan.
 • beni 30 bin kilometrede yarıyolda bırakmış eski lastiklerimin markasıdır. arabamı %90 otoyolda kullanmama rağmen 1 yılda dördü birden elden çıkmıştır.*
 • çok afedersiniz yarrak gibi bir lastik. koç denen bu ford'lara bu kadar sikten lastikleri nasıl takıyor aklım almıyor. aracın kırkı çıkmadan ön sol lastik balon yaptı. hani şehir içinde git gel yaptığım yerde bırak çukuru, bozuk yolu kasis bile yok. sağolsun, arabayı parkedip indikten sonra karşıdan gelen bir vatandaş gördü de uyardı..

  neyse küfrederek ford servisinin yolunu tuttum. garantili araç sonunda daha ayını doldurmış ama sonuç tabii ki standart; değişken yol şartları ve sürücü kullanım hatası diyerekten geri çevrildim. beklediğim gibi pek bir beklentim yoktu da hani bi şansımı denemek istedim.

  ford servisinden posta yedikten sonra gittim hankook lastik bayine ki, dükkanın önü olduğu gibi meme yapmış lastikle dolu.. adama sordum, çoğu fiesta'dan çıkma dedi.. şaka gibi evet. ve de işin diğer acı bir yanııysa sen küfredip, gidip lastiklerini lassa, bridgestone vs. ile değiştirmek istediğinde de araç garanti kapsamından çıkıyormuş. yani sonuç olarak sike sike hankook lastik kullanmak zorundaymışız. hassiktir diyorum..

  lan koç !!! **
 • ben de bunların kış lastiklerinden çok memnun değilim. continental yaz lastiklerinden sonra ıslak zeminde yolu biraz daha iyi tutsa da asla umduğum kadar değildi.

  tekerleği sahiden ucu ucuna yetecek kadar tasarlamışlar.