şükela:  tümü | bugün
 • 1959 doğumlu alman işadamı ve 2005 yılından beri borussia dortmund kulübünün ceo'su. işletme bölümü mezunudur.

  kendisi göreve geldiğinde kulüp borç içinde yüzmekte, stadyumu bir holdinge satılmış, kulüp idaresi ise alacaklılar tarafından ele geçirilmiştir.

  watzke 7 yılda ortaya çıkarılan bu mucizenin mimarıdır, tabii ki cefakar borussia dortmund taraftarı, başkan reinhard rauball, finans ve organizasyon sorumlusu thomas tress, spor direktörü michael zorc ve büyük insan jürgen klopp ile birlikte.
 • bild'e verdiği son röportajla bizdeki sözde siyo ve yöneticilere resmen ders vermiş adam.
  o halde 2. lig’e de klopp ile gideceksiniz? gibi son derece sinir bozucu ve tahrik kokan bir soruya bile gayet kendinden emin şekilde ''2. lig’e gitmeyeceğiz.'' demiştir kendisi. hele son kısımda takım 17. sıradayken ''bu durumdan kurtulacağımızdan çok eminim. sonrasında bu kulüp inanılmaz birlikteliği ve fantastik taraftarı ile bu durumu inanılmaz bir güce dönüştürecektir.'' gibi bir laf etmesi insana tası tarağı toplayıp dortmunda taşınma ve sarı siyah formayla signal ıduna park'a koşma isteği veriyor. söylediklerinin her kelimesi bizdeki haliyle değil harbiden kurumsallık kokuyor.
 • futbolcuları ve teknik ekibine sormadan takımının monaco ile oynayacağı şampiyonlar ligi maçına bombalı saldırıdan bir gün sonra çıkabileceğini uefa ile paylaşan, bu kararın alınış şeklini haklı olarak eleştiren thomas tuchel'i sezon sonunda kovan ve bunun üzerine de takımın ağır topları dembele, aubameyang ve sokratis tarafından itin götüne sokulan dortmund ceo'su. suyu ısınmış vaziyette.
 • derler ki kızmış bir watzke, pazarlık masasında 10 fikret orman gücündedir.
 • 2005'te dipten aldıkları takımın, 2010-13 arasında klopp ile birlikte zirve yapmasında ne kadar etkinse 2015 sonrası çöküşün de bir numaralı müsebbibi olan yönetici.

  yalnızca bir sezonu kötü geçirdi diye klopp gibi bir kulüp efsanesini elde tutmak için hiçbir çaba sarf etmiyorsun, sonra thomas tuchel gibi önümüzdeki 15-20 seneye damga vurması olası tam bir wonderkid teknik adamla kavgalı ayrılıyorsun, bu esnada da takımının otobüsüne saldırı düzenlendikten bir gün sonra maç oynatmak isteyen uefa'ya sözünü dinletemeyip oyuncularının da tüm güvenini yitiriyorsun. mislintat gibi bir adamı 1 milyon avro için arsenal'e kaptırıyorsun. bosz hamlesi ve herif geldiğinden beri hakkında bir tane olumlu demeç vermemesi de cabası.