şükela:  tümü | bugün soru sor
 • turk futbolcusunun kara gun dostu..bayern munchen kulup doktoru.

  (bkz: bayern munchen kulup doktoru)
 • bayern münih’in dünyaca ünlü doktoru. türkiyeden de futbolcular -özellikle de bjk'de oynayanlar- zaman zaman gidip kendisine muayene olmaktadırlar. spor gazetelerinde "sol ayak tabanındaki ezilme nedeniyle kampın büyük bölümünde takımdan ayrı kalan tümer metin, dün bayern münih’in dünyaca ünlü doktoru wolfarth’a muayene oldu. antrenör bülent albayrak’ın da eşlik ettiği yıldız futbolcuya.... vs. vs." gibi haberlerle sürekli yer alan, ne özelliği var da herkes sakatlanınca ona koşuyor diye merak ettiğim adam.
 • türk futbolunun son 15-20 yılına damgasını vurmuş bir isim. onsuz nice milli oyuncumuz erken emekli olurdu.

  yaw buna sakat oyuncusunu ilk yollayan kimdi acaba ben onu merak ediyorum? her kimse adama milyon dolarlık pazar açtı valla türkiyede. adam kemal özkan'dan bile daha meşhur şerefsizim.

  yalnız gençlerin önünü açıp emekli olma vakti geldi hakan şükür gibi. baksanıza servet çetin'i yollayıp emanet edeli aylar oldu; daha da maymun edip göndermiş herifi. olmazki böyle
  yazık değilmi burhan uslu'larımıza?!
 • bayern munchen'in dunyaca unlu doktoru.. efenım bı ara kıçında kıl donen turk futbolcuları, gormemişin oğlu olmuş misali bu adamın kapısını aşındırırlardı. sihirli bı ıgnesı vardı bu adamın ve bu ıgneyı olan ertesı hafta donerdı yeşil sahalara. vallaha sızı bılmem ama benım için fenomendı bu adam....
  futbolcular ve klupler arasında husumete neden olmuşluguda vardır ''gidecem - gidemessin'' muhabbeti yuzunden. e adamın muayne ucreti pahalı kardeşim.. *
 • öyle bir doktordur ki, dünyalara bedeldir. eğer böyle bir adam olmasaymış başta ülkemizde üç büyükler olmak üzere avrupa'daki takımlar ne yaparmış aklımız hayalimiz almıyor.
 • futbolcu sakatlanır, takip eden gün bu adamdan hemen randevu alindigi haberi yer bulur spor sayfalarinda. ya bos vakti cok ya da 7\24 calisan bir arkadas demek.
 • kendimi bildim bileli bu ulkede sporcu tedavisi konusunda bir eksiklik var ki yillardir bu alman adamin adini duymaktan bikmadik.
  yani biktik aslinda, bu nasil tip, bu nasil dunya lan bu adamin veliahti da mi yok, gidip elinden iki is ogrenen turk doktor da mi yok.
  sakatlanan kendini bayern munih doktoru wolfarth'in yaninda aliyor. hayir 25 senedir duyuyorsam adini, bu wolfarth amca kac yasinda allahaskina.
  wolfarth ölürse turk futbolu ne olacak? bunca yil tek kare fotografini gorememis olmamiz ayri vakadir.
  bayern munih de sirf bu wolfarth'dan bir anadolu kulubu yillik butcesi kadar para kazanmiyorsa, ne olalim, doktor olalim be.
 • 1977'den beri sürdürdüğü bayern munihin doktorluğu görevini bırakmış efsane. yazın açtığı yeni kliniği yüzünden böyle bir karar almıştır. munih ekibine danışman olarak hizmet vermeye devam edecektir. ayrıca alman futbol milli takımındaki görevi de sürmektedir. türk takımlarının transfer ettiği oyunculara bakıp işi muayenehaneden kliniğe yükseltmiş olacabileği de akla gelmekte midir, gelmektedir.
 • hans-wilhelm müller-wohlfahrt, 12 ağustos 1942'de aşağı saksonya eyaleti'nin wittmund kentinde dünyaya gelmiş. hans-wilhelm, takdir edersiniz kî, dünyaya doktor olarak gelmemiş ama dini bütün, bir isevî papazlar ailesinin evladı olarak doğmuş.

  gençliğinde bir dönem atletizm ile ilgilenen hans-wilhelm, 1963 yılında, berlin rudolph wirchow hastahanesi'nde basladığı tıp eğitimini ortopedi uzmanlığı ile tamamladı ve 1971’de aynı alanda doktor hekim ünvanını da aldı.

  hans-wilhelm müller-wohlfahrt'ın purofesyonel kariyeri 1975 yılında hertha berlin sıpor kulübü'nde başladı. yıldızı parlak bu genc ortopedi ve spor hekimi, 1977 yılında, alman futbolu’nun erol taş ağa'sı bayern münih'e nâkloldu.

  yeşil sahalarda eşofmanları, alnına ve kulaklarına dökülen uzun ama simsiyah saçları ile artık tüm ayaktopuseverlerin hemen tanıdığı müller-wohlfahrt, 1996 yılına kadar düzenli olarak bayern yedek kulübesindeki yerini aldı. ancak bu tarihten sonra "almanya ulusal futbol karmaları başhekimi" ünvanı ile almanya futbol federasyonları birliği'nin hizmetine girdi. bayern münih'te ise "sağlik dairesi baskanlığı" görevini îfa etmeye başladı.

  2008'de 66'ıncı doğumgününü idrak eden müller-wohlfahrt, kasım 2008 itibarıyla, bayern münih ile 31 yıllık iş akdini sona erdirdi. sebep: yüce hekim, mayıs 2008'de münih'in kalburüstü muhîtlerinden birinde, 1600 metrekare kullanım alanına sâhip bir muayenehane açtı. bu muayenehanenin en önemli maddî destekcisi ise tsg 1899 hoffenheimin sevgili dietmar hopp'u oldu. müller-wohlfahrt bundan böyle bu muayenehanede hoffenheim'li topçuları da iyi edecek. hâliyle yüklü bir çalışma düzeni var hoca'nın, bayern'e de vakit ayırması zor gözüküyor...

  tibbî bilimler ve hekim eğitimi denilince dünyanın ileri üçlüde arkası kaleye dönük ülkesi almanya, bilhâkis spor hekimliği ve mütahassıslığı dallarında, şüphesiz dünyanın en ileri ülkesidir. hans-wilhelm müller-wohlfahrt da almanya'nın en deneyimli ve meşhûr spor hekimidir. budur...
 • bu yılki ramazan bayramı öncesi emekliye ayrılmadan önceki türkiye'den tedavi ettiği son isimler yine ve yeniden serhat akın ile ahmet dursun olan emektar doktor.