şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kırım türkleri kültür ve yardımlaşma derneği genel merkezi tarafından şu anda rusya tarafından işgal edilen kırım’da kırım tatarlarının tarihi anıtı hansaray’da restorasyon adı altında yürütülen tahribata dikkat çekmek için, twitter'da #hansarayyokolmasın etiketiyle eylem yapılıyor.

  halk tv de duyurdu.

  ukrayna büyükelçiliği de destek veriyor.

  iskender öksüz de bununla ilgili tweet attı.

  son zamanlarda adından söz ettiren siyasa topluluğu da destekliyor.
 • etiket umarım ilgi görür insanımızda türk dünyasına karşı bir duyarsızlık var. sosyal mecralarda ''bilmem nerede türklere ait bir iz, bir taş bulundu'' diye bir şey paylaşınca etkileşim alıyor. yaşayan, sıkıntı çeken soydaşlarla ilgili bir ileti paylaştığımda o kadar tutulmuyor. bunu çok kez denedim ve sonuç hep aynı. sebebi köksüzlük, tabansızlık. insanlar taş seviyor. bengü taş yerinde duruyor bir yere gitmez. ama 10 yıl sonra ırak'da suriye'de türkmen kalmayabilir. iran'da türk dili yok edilebilir, urmu kurumuş olabilir. kırım'da türk mirası yok edilebilir. ama uzakta olan sizin gönlünüze değmez çoğu zaman, yok saydınız mı yok olur gider. hunlar, göktürkler yok artık. kırım var, doğu türkistan var, türkmeneli var, karabağ var. bırakın saçma sapan hezeyanlarla uğraşmayı da gerçek türkçülüğe dönelim. azıcık da olsa esir yurtlarla, türk dünyası ile ilginiz olsun. en az bir türkistan lehçesi öğrenin mesela. türkülerini öğrenin, yemeklerini öğrenin arada köprüler kuralım yeniden. birbirimize yabancılaştık artık. gözden ırak olan gönülden de ırak oluyor. neyse... ümid ediyorum ki türkçülük avamın, köylünün, lümpenin elinde daha da örselenmesin, bu tipler gidip başka hobi bulsunlar.
  kırım'a sahip çıkalım, hansaray'a sahip çıkalım.
 • teröristler öldürülünce baskıdan yakınan bir kesim yavşağın baskı kriterlerini karşılamayacaktır.

  baskı olması için ezen kısmın türk olması lazım değil mi bre koduklarım?
 • yine bir türk izi yok ediliyor. üzülüyor insan türk evlatlarının sessiz kalmasına.
 • bizdeki ilgilerin acaba olaydan haberi var mı diye sorgulamama neden olmuştur. bilgisi varsa da ilgisi var mı acaba dedirtmiştir sonra da... konu türk dünyası ya da içinde türk geçen bir şey olursa bizimkiler uyuz köpek gibi kaşınmaya başlıyor çünkü...

  ama konuyu duyurmak için ne yapılması gerekiyorsa elimizden geldiğince yardım edelim sosyal mecrada...

  hansaray yok olmasın!